Nema raja para !!!!

Nema raja para !!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Gledam nesto ove oglase , da covjek stavi sve dzaba pitao bi se neko moze li jeftinije! To nam mnogo govori o zemlji u kojoj zivimo i koliko smo "imucni" ...
:icon_smile:
Sta vi mislite ima li se para ?:icon_smile:
 

MTR

Član
nema ljudi para u opticaju , to pola po kaficima sto sjede mama mu dala marku za kafe. Nije podcjenjivanje ali fora je u tome sto je 70 % ljudstva od 20-30 godina starosti - LJENO , sve same ljenguze . Nije ni cudo sto se nema - jarane ne radi niko , i nemojte mi one - nema posla , ima posla samo te nece niko da radi , svi odjednom bankari , de ba
 
Član
prije je bilo .dosta se novaca dalo za auto i odrzavanje tehnike...
sad se daju pare za godisnji hifi pc i izlazak isto ko u njemackoj svugdje isto..
kad pogledas na cesti nema puno stari auta sve auta od 1-6 godina ...
 
Član
MTR je napisao(la):
nema ljudi para u opticaju , to pola po kaficima sto sjede mama mu dala marku za kafe. Nije podcjenjivanje ali fora je u tome sto je 70 % ljudstva od 20-30 godina starosti - LJENO , sve same ljenguze . Nije ni cudo sto se nema - jarane ne radi niko , i nemojte mi one - nema posla , ima posla samo te nece niko da radi , svi odjednom bankari , de ba

;)
 
Početnik
ma ima raja vise nego sto prica da ima daj ba. sve se nema, nema onaj ko nece da radi. u sarajevu nemaju studenti ovi sa strane i penzioneri, svi ostali imaju. ko god kaze da nema sere ili NECE da ima. imam ja rodjaka sve nema nema nema ha hu, ja mu nadjem poso da radi u hotelu jednom kao recepcioner, kaze mozak ma necu meni to ofirno, e jel ti ofirno? e pa ko te jebe nemoras ni imat ba.
 
Član
Ja bio nasao sebi posao u internet klubu,tj. da dijelim racune , kontam fina para jebiga dobijem 150 KM za ¸187 koverata tj. racuna ... i jos plus to sve autom obidjem imam roka 7 dana ... ajoj milina .... jes ***** ... kaze dodji ti meni u pola 4 .. ja kreno po te racune kad zove me sef kaze neces dijeliti imamo mi ovog naseg rodjaka on ce .......... dobio otkaz a nisam ni poceo raditi....


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stari moj je ovdje radio u veoma jakoj firmi. Ta firma je radila suvkuda u BIH ,najjcesce Sarajevo , PVC stolarija i tako to .. pravili robot u saarajavu pun ***** ... plata extra i sve .... odjednom nema plate sef kupio mercedesa G klasa .... poslije 3 mjeseca kupi sinu audija a3 isti kao kod defaulta i stavi sina za direktora te firme... sin imao udes i zamjeni za s4 audija ... jos je registrovani narkic .....

Mom starom dodje 9 plata , nije mu isplatio... takodjer i ostalima radnicima nekim 7 nekim 8 plata...



Nevjerujem da bas raja ima para ...
 
Član
e sad cemo ovako svi bi radili neki gospodski posao nebi ruke prljali sjedili bi po uredima i slicno a kolko ih je skolu za toga zavrsilo ili da kazem KOLKO IH JE SPOSOBNO ZA NEKI ODGOVORAN POSAO ? pa jako malo
ja radim na gradjevini vec 5 godina bez prestanka i umori se covjek naravno ali do 1000eura se zaradi mjesecno i nezalim se nikad mi nefali za nista sta ocu kupim za sta mi fali odradis par prekovremenih i namakne se lova bole ledja ali jbg jel bolje se malo uznojiti pa imati malo para vise ili za 600-700 maraka u uredu sjediti pa nemati za goriva. i posla ima ja evo u ovoj godini krize nisam imao od nove godine 5 slobodnih dana da smo bili bez posla stalno se goni i mjesecima unaprijed se poslovi ugovaraju dakle ima para ima ulaganja i sve i naravno svak bi htio da radi ispred kuce da ruke u djep i seta na posao i s posla da mama kuha rucak i slicno jbg malo sto se kaze ''muda u šaku'' pa otidji od mamina lonca i moze se naci posla ja sam stalno po hrvatskoj i po par mjeseci nebudem kuci dan dva sve ukupno ali sta ima veze ko radi i oce raditi uvjek ima posla sad je sezona na moru i ko je bio pametan i navrijeme malo njuskao mogao je cijelo ljeto po restoranima hotelima kaficima raditi na moru i navecer to na strankinje trositi sta fali jednom se zivi :) a uskoro i sezona gradjevine pocinje svi ti hoteli se moraju renovirati farbati rusiti graditi tako da UVJEK IMA POSLA pa taman kopati kanal ( nebiste vjerovali ali par kolega mojih radi u plocama i 40 eura dnevnica i hrana ) to je u hrv placeno jer nece njihova gospoda da to radi vec on voli imat 20 kuna za kavu i sendvic i vozat se na skuteru pa eto ko tako voli eto mu ali kad mi takav neko kaze lako je tebi vozis dobar auto imas para stalno se vozas sa autom koje trosi i slicno dodje mi da ga pljunem u facu pa mu tu istu razvalim sakom.

KO OCE DA RADI UVJEK MOZE NACI POSAO i prije su ljudi isli ''trbuhom za kruhom'' zasto bi sad nekome taj ''kruh'' neko nudio na kucnim vratima
 
Član
scaneru, sve si rekao....kakva kriza, kakvi bakraci...jeste da se manje zaradjuje nego pre, ali zato sto kao sto neko rece, svi trce u bankare, e pa tamo je odavno punoooo....Ko hoce da radi, imace para, nemoze svako da ima firmu...Doduse, ovde kod nas u SRB ima na tone tih propalih firmi koje nikako da se privatizuju, a one privatizovane propadnu vrlo brzo, i u tim firmama ljudi zaista rade ni za kakve pare, neki i za 5 puta manju platu od predvidjene, neki ne prime platu po godinu dana...E sad, nije lako ni da se napusti firma, ode penzija i sve godine truda koje su ulozene...Dakle, za sposobne se uvek nadju pare, za vredne i radne ljudi, kao i za dobre sinove ciji tata ima firmu :icon_smile:
 
Član
pa covjece ja i kolega placamo nosaca 50 maraka i dodjemu u kafic prepun raje i KO CE DA ZARADI 50 maraka za par sati posla ono svi se javljaju evo ja ja ovo ono i sta treba svi se nude kad kazem da mi treba gips table nositi cca 23 kila teska i takvih stotinjak prenijeti sa kamiona po gradilistu rasporediti svi odmahuju rukom kao ko ce to nisam guba pa eto kad neces budi guba sa maminim i tatinim petakom u djepu i uzivaj na kavi gledaj kako ces se skrpiti da curi sok platis :)
 
Član
Kako ko...

sto se mene tice ima za dostojanstven zivot hvala Bogu...

a fakat ne znam kako neki prezivljavaju s 300KM pa i manje.
neki su bas u teskoj situaciji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top