Negativna iskustva u trgovini (Wall of shame)

Negativna iskustva u trgovini (Wall of shame)

Član
ArminM je napisao(la):
zelio bih da vam skrenem paznju na slijedeceg korisnika stranice Pik.ba

http://www.pik.ba/profil/dejan_soko/

znaci ovaj korisnik je pokusao prevariti mene i kolegu enesa. Prodaje nepostojeci aparat, tacnije aparat postoji, ali ga prodaje totalno druga osoba, i to na stranici njuskalo.ba

evo i dokaza

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/...as-3702031

jos jedna stvar koju sam uspio otkriti, vec je radio neke prevare, i u to je cak ukljucena i policija, znaci umjesto samsung galaxy sII je poslao komad spere, a uzeo je masinu vrijednu 400km, u taj slucaj je ukljucena i policija. Na profilu mu pise da je iz zavidovica, a ustvari je iz Zepca. znaci ne preporucujem nikakvu saradnju s ovim likom

Svaka cast za ovo, zato sluzi ovaj forum i slicni forumi! S obzirom da poznajem enesa i njegovo postenje (jer sam uredno poslovao s njim) ovdje je mogao da ostane bez aparata da nije na vrijeme reagovao! ;)
 
Legend
sva sreca eto , armina da mi nema ....... ode i aparat i pare , armine ljudino svaka ti cast !!!
 
Član
enesss je napisao(la):
sva sreca eto , armina da mi nema ....... ode i aparat i pare , armine ljudino svaka ti cast !!!

druze jesmo tu da se pomazemo ili nismo. Nemas potrebe da mi se zahvaljujes, i ti bi isto uradio da si na mom mjestu, sreca pa smo ga otkrili na vrijeme
 
Član
eee ovako odavno sam zelio da zatamnim stakla i napokon se skupile pare viska i odem da se urade.po preporuci jednog clana odem kod ovog sto zatamnjuje u Dobrinji Zelja ga zovu.hajde sve Llumar i sve rekao mi ovaj clan da ok radi.odradio mi je stakla i ja sam navece otisao kuci i u nocnu na posao i ujutro sam vidio na svim staklima baloncici i prasina sto se navece nije vidjelo.nazvali ga da reklamiram i odem nakon 2-3 dana nisam prije mogao zbog posla jer sam radio i on me doslovno otjerao.kaze ovo ce sunce izvuc nevaljaju ti stakla krateri neki a na staklima nista nije bilo znam osim jedne parnice sto sam rekao i ako ostane znam sta je.a ja sam ja stavljao folije i bilo ok i jos pijacarske bile...ABD na ljeto u CAC FOLIJU na ponovno zatamnjivanje trenutno sam bacio pare...eto da skrenem paznju ja sam bacio pare i sad me bode u oci.neznam jel drugima radio i kako ali kod mene je katastrofa
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
imali ga na piku da znamo jer sam jednom slao bas upit za stakla?

izgleda da nema jer sam ja bas trazio tj prevrnuo pik da ostavim negativan dojam a ja sam isao po preporuci kod njega i katastrofa samo bacio pare.ovo je samo da skrenem paznju da se neko nezezne kao ja
 
Član
Izvinjavam se na OFF :

AL ' mogli da pitam nesto ? Trebate zatamniti stakla , skopcati muziku , lijepiti foliju , ili sta ja znam vec , pa zar nije bolje da to odrade nasi clanovi foruma ,barem znate kome cete ostaviti pare i jos poznajete osobu ...

Mislim imate Protuning zar niste mogli otici do Madzida i da vam on zatamni il chuza da zalijepi foliju ....

ZASTO ??? mozda pitanje nekome zvuci glupo al et cisto me zanima misljenja sarajevskih tunera :D
 
Stavio skije na pik,nove,2 para ,i isti dan me zove momak,i sve se mi dogovorimo,oko cijene,još mu odbijem od 80 km jer je kao htio uzeti 2 para,i dogovorimo se da odem do pošte da mu provijerim koliko bi ga izašla poštarina do Sarajeva .. I aj,odem u poštu,provijerim,javim mu,kaže nije problem šalji ih . Ja pošaljem i lik nije htio da ode preuzeti,na pozive ne odgovara,na poruke takođe,ništa,vrati skije,plati poštarinu,sjedi s' mirom . Dao mi je neko ime i neku adresu,možda ga neko zna,našao sam da je ulica u Starom Gradu u Sarajevu,Ulica Fadil Paše Šerifovića 6A . :icon_mad: Nije mi bilo krivo zbog jebene poštarine,već mogo je javiti da neće il' da se predomislio :icon_mad: Još se peglo dva dana sa kutijom jebenom :D
 
Član
badboy je napisao(la):
Izvinjavam se na OFF :

AL ' mogli da pitam nesto ? Trebate zatamniti stakla , skopcati muziku , lijepiti foliju , ili sta ja znam vec , pa zar nije bolje da to odrade nasi clanovi foruma ,barem znate kome cete ostaviti pare i jos poznajete osobu ...

Mislim imate Protuning zar niste mogli otici do Madzida i da vam on zatamni il chuza da zalijepi foliju ....

ZASTO ??? mozda pitanje nekome zvuci glupo al et cisto me zanima misljenja sarajevskih tunera :D


Pa logicnije bi bilo pitanje sto ne odvezete u Cac folije lumar i uzmete na kraju kljuceve i garanciju i mirna Bosna :lol:
 
Član
badboy je napisao(la):
Izvinjavam se na OFF :

AL ' mogli da pitam nesto ? Trebate zatamniti stakla , skopcati muziku , lijepiti foliju , ili sta ja znam vec , pa zar nije bolje da to odrade nasi clanovi foruma ,barem znate kome cete ostaviti pare i jos poznajete osobu ...

Mislim imate Protuning zar niste mogli otici do Madzida i da vam on zatamni il chuza da zalijepi foliju ....

ZASTO ??? mozda pitanje nekome zvuci glupo al et cisto me zanima misljenja sarajevskih tunera :D

Ja sam mu rekao da ode da uradi kod ovog covjeka,Dino mi je drugar zivimo bukvalno u istoj ulici,evo meni uradio golfa perfekt,uradio clanu schumi pola perfekt isto,jos jednom drugu isto uradio pola perfekt,al Dini stilo je ispao bas ono nidje veze...
 
Član
Chuza je napisao(la):
badboy je napisao(la):
Izvinjavam se na OFF :

AL ' mogli da pitam nesto ? Trebate zatamniti stakla , skopcati muziku , lijepiti foliju , ili sta ja znam vec , pa zar nije bolje da to odrade nasi clanovi foruma ,barem znate kome cete ostaviti pare i jos poznajete osobu ...

Mislim imate Protuning zar niste mogli otici do Madzida i da vam on zatamni il chuza da zalijepi foliju ....

ZASTO ??? mozda pitanje nekome zvuci glupo al et cisto me zanima misljenja sarajevskih tunera :D

Ja sam mu rekao da ode da uradi kod ovog covjeka,Dino mi je drugar zivimo bukvalno u istoj ulici,evo meni uradio golfa perfekt,uradio clanu schumi pola perfekt isto,jos jednom drugu isto uradio pola perfekt,al Dini stilo je ispao bas ono nidje veze...

zato sam i otisao kada sam vidio onog crvenog pola i on je meni katastrofa uradio i jos doslovno me je istjerao iz radnje ako mu se moze tako nazvat...
 
Član
Dana 13.07.2012. odnesem Dini Mujačiću iz Zenice, zvanom Tica, instrument tablu zajedno sa instrumentima od Yuge i iste dijelove mu predam uz dogovor da će od prve plate platiti 15KM (za oboje) kako smo se ranije i dogovorili. (Na stranu sad, što je cijena smiješna jer sam samo instrumente prodavao za 10KM, a tablu i po 30...). Znao sam Dinu od ranije, prodao mu letvu volana i vrata gepeka od Yuge, znam i gdje stanuje i gdje radi...išao sam na to neko povjerenje.

Negdje oko 15.09.2012. (u medjuvremenu se nije javljao) istom pošaljem poruku na piku, pitajući ga šta je sa dijelovima za Yugu. On mi odgovara da je sve bacio u staro žaljezo, na šta mu ja predlažem da mi nađe felgu 13" za yugu sa bilo kakvom gumom jer mi je takva trebala kao rezerva za jedan auto....Njegov odgovor je bio kao pronaći ćemo nešto, nije problem, na što mu ja opet odgovoram da mi samo javi preko pika i da ću ja doći po to u radionicu gdje dotični radi. Od tada, pa do danas, a to je preko mjesec dana, nema nikakvog odgovora od dotičnog gospodina, tj. "gospodina". Izgleda da je njegova cijena čitavih 15KM.

Pošto imam sasvim dovoljno para i svega ostalog, meni tih 15KM skoro ništa ne predstavlja u životu....ali nauk za budućnost i za druge osobe koje bi možda surađivale sa Ticom.

Njegov pik profil.
http://www.pik.ba/profil/TICA/
kao i FB profil
http://www.facebook.com/dino.mujacic?fref=ts

Ko prati OVS takmičenja u BiH možda ga zna...vozio je srebrenog Yugu GVX...
Ko će mu ovaj post možda i prenijeti nek mu prenese da mi više nije ništa dužan, ta lekcija za mene nije bila uopće skupa, a ako baš osjeća grižnju savjesti (u što čisto sumnjam, ali eto) nek pare uplati u Islamsku zajednicu, Merhamet ili slično;)
 
Administrator
Negativno iskustvo sa korisnikom pik-a sa profilom andjeogabriel => http://www.pik.ba/profil/andjeogabriel/ Naime, isti taj andjeogabriel je od mene naručio tri pepeljare da mu ispjeskarim i dogovorili smo se oko poštarine kao on će platiti i da mu pošaljem običnom poštom, naravno nazvao me a i preko pika smo se dogovorili. Ja sam poslao, morao unaprijed uplatiti poštarinu i na meni je ostalo da čekam poštara da mi donese novac kući. Međutim, umjesto novca meni poštar donosi papir na kojem piše da moram podići paket i pri tome opet platiti poštarinu. Naime taj andjeogabriel iz Banja Luke koji se zove Ritan Radojica se uopšte nije pojavio u pošti kako bi podigao taj paket. Kontaktirao sam ga preko pika, slao mu poruke, zvao ga, na šta on nije odgovarao. Preko pika mi se kao predstavio njegov brat i rekao kao kako je taj Radojica na putu i da će me nazvati kada dođe. Nakon 15 dana zovem ja njega on se opet ne javlja. Nazovem ga sutra dan sa drugog mobitela i on se javi i ima priču kako je tek stigao sa puta, i da će me nazvati sljedeci dan u određeno vrijeme. Prođe to određeno vrijeme, naravno bez poziva, i ja njega nazovem. Javio se i obećao mi da će 05.12. kada mu bude plata uplatiti meni sav novac na račun za pepeljare i dvije dostave, i da mu ja opet pošaljem poštom. Prođe i ta srijeda i još 5 dana poslije toga, niti novca, niti poziva, niti ičeg drugog.

Pepeljare 18 KM, dostava do njega 8,50 KM, uplatnica 0.50 KM, dostava do mene 6,50 KM. Uglavnom to je nekih 33 KM za koje sam oštećen. Naravno pričao mi je bajke, i još naručio dvije pepeljare, i pričao kako će od mene još naručiti neke čaše. Sva sreća pa i te dvije pepeljare nisam uradio, već sam čekao da mi dođe novac. Inače bi gubitak bio veći za još nekih 10-ak KM.

Tako da ne preporučujem nikakvu saradnju sa njim. Kasno sam ja vidio da su još neki imali problema sa njim, tj. na isti način su bili prevareni kao i ja, a to je da nije podigao paket u pošti kada je trebalo.


Sreća da nije puno veća suma novca bila, mada mi je i za ovo bilo krivo, ali prebolio sam i izašao malo pametniji iz ove priče ;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Negativno iskustvo sa korisnikom pik-a sa profilom andjeogabriel => http://www.pik.ba/profil/andjeogabriel/ Naime, isti taj andjeogabriel je od mene naručio tri pepeljare da mu ispjeskarim i dogovorili smo se oko poštarine kao on će platiti i da mu pošaljem običnom poštom, naravno nazvao me a i preko pika smo se dogovorili. Ja sam poslao, morao unaprijed uplatiti poštarinu i na meni je ostalo da čekam poštara da mi donese novac kući. Međutim, umjesto novca meni poštar donosi papir na kojem piše da moram podići paket i pri tome opet platiti poštarinu. Naime taj andjeogabriel iz Banja Luke koji se zove Ritan Radojica se uopšte nije pojavio u pošti kako bi podigao taj paket. Kontaktirao sam ga preko pika, slao mu poruke, zvao ga, na šta on nije odgovarao. Preko pika mi se kao predstavio njegov brat i rekao kao kako je taj Radojica na putu i da će me nazvati kada dođe. Nakon 15 dana zovem ja njega on se opet ne javlja. Nazovem ga sutra dan sa drugog mobitela i on se javi i ima priču kako je tek stigao sa puta, i da će me nazvati sljedeci dan u određeno vrijeme. Prođe to određeno vrijeme, naravno bez poziva, i ja njega nazovem. Javio se i obećao mi da će 05.12. kada mu bude plata uplatiti meni sav novac na račun za pepeljare i dvije dostave, i da mu ja opet pošaljem poštom. Prođe i ta srijeda i još 5 dana poslije toga, niti novca, niti poziva, niti ičeg drugog.

Pepeljare 18 KM, dostava do njega 8,50 KM, uplatnica 0.50 KM, dostava do mene 6,50 KM. Uglavnom to je nekih 33 KM za koje sam oštećen. Naravno pričao mi je bajke, i još naručio dvije pepeljare, i pričao kako će od mene još naručiti neke čaše. Sva sreća pa i te dvije pepeljare nisam uradio, već sam čekao da mi dođe novac. Inače bi gubitak bio veći za još nekih 10-ak KM.

Tako da ne preporučujem nikakvu saradnju sa njim. Kasno sam ja vidio da su još neki imali problema sa njim, tj. na isti način su bili prevareni kao i ja, a to je da nije podigao paket u pošti kada je trebalo.


Sreća da nije puno veća suma novca bila, mada mi je i za ovo bilo krivo, ali prebolio sam i izašao malo pametniji iz ove priče ;)

trebao si jarane odma vidjet da ima 4 negativna dojma :icon_smile:

ja kad tako vidim 400 poziivnih a jedan negativan odma budem pazljiviji kad je u pitanju razmjena robe i novca
 
Top