Mala gradska sportska auta

Mala gradska sportska auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
...
I moram reci da ne vidim neku svrhu hot-hatch auta kakvi su Polo, Fabia i Ibiza. DSG mjenjac serijski, gdje je tu uzitak samog startanja auta? Meni je to licno bezveze, vozio sam neke jako brze aute sa DSGom i startao ih sve skupa mozda 3 puta. Takav auto perfektno moze startat i baba od 70 godina, koja nikad prije u zivotu nije vozila. Drzis volan sa 2 prsta a drugom rukom mozes jest smoki. A tu je i ESP bez turn OFF opcije. Hocu da vozim, ne da jedem smoki... :123:
[/quote]
DSG u ovim autima je opcija za koju doplatiš 5-6 hiljada, isto kao i u drugim VW-ima, znači možeš ti i u polu dobiti manuelca i slažem se i ja bih ga u ovom autu uzeo prije DSG-a jer je zanimljiviji, ali DSG je dosta brži, zato je on sad na svim testovima...
a kako to molim te možeš idealno startati sa DSG-om, jel to DSG podrazumjeva možda i launch control, nešto što ja ne znam, daj molim te reci mi koji si to ti jebeno brzi auto vozio tako...
sa DSG-om startaš isto kao i sa manuelcem, jednako moraš paziti na gas da ne bi ostao šlajdrajući u mjestu, to što si ti gledao startuše na youtube-u je druga stvar
a taj ESP što ti kažeš bez turn OFF da bi tebi zasmetao treba jaja u grlo da ti dođu, jer on kad je turned OFF aktivirat će se samo djelomično kad žestoko pretjeraš i vjerovatno ti spasiti život, a to je recimo jeben drift na nekih 160 km/h...
pusti se ti Tiffa i Jeremyja sa tv-a njima smeta zato što su manijaci i zato što su na stazi, ti probaj nešto tako pa onda pričaj smeta mi
 
Početnik
pa onda bi ovu temu trebalo nazvati najbrza mala gradska sportska auta,ili najljepsa itd..

@s1ck-Evo magazin (ustvari ako znas koji je to magazin) ga je svrstao medju najbolje automobile u svijetu,kao sto sam rekao na 3.mjesto..a prijatelju ja sam procitao magazina sto ti ocima vidio nisi,i to ti mogu potvrditi neki clanovi ovog foruma,tako da i ako PROSIPAM pamet kao sto kazes,prosipam sto znam,sto je istina,a ne da lupam gluposti..:icon_exclaim:

dalje sto Boki rece porede clia i novog pola:icon_confused: al hajd ...

jednostavno svi iole normalniji magazini Clia stavljajau ispred svih konkurenata,pa nevidim zasto se sad prepirat da je neki dr auto bolji (u GLOBALU mislim) kad nije..

Shvacam ja da svako ima svoje misljenje i ukuse,ali onda ga samo iznesi nemoj druge ubjedjivat da misle isto kao i ti...
 
Tema se trebala zvati "Clio protiv ostatka svijeta".
Koliko sam pročitao u dosadašnjim postovima, od onih koji preferiraju neke druge aute osim Clia, nitko nije rekao da je neki mali hot hatch bolji od Clia. Nitko! Nego samo iznio svoj izbor.
A ovi koji uzdižu Clia popljuvali su ostale aute iz ove klase i našli im 1000000 mana, a bez dokaza i bez pravog obrazloženja.

I ja sam, od nekoliko auta, stavio i Clio u moj popis kao moj mogući izbor, ali nitko ne može govoriti za bilo koje od ostalih auta da su loši sportaši.
 
Član
Procitao sam svih 12 stranica u komadu, i jebes me ako vi znate koja vam je tema raspravljanja uopste
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
DSG u ovim autima je opcija za koju doplatiš 5-6 hiljada, isto kao i u drugim VW-ima, znači možeš ti i u polu dobiti manuelca i slažem se i ja bih ga u ovom autu uzeo prije DSG-a jer je zanimljiviji, ali DSG je dosta brži, zato je on sad na svim testovima...
a kako to molim te možeš idealno startati sa DSG-om, jel to DSG podrazumjeva možda i launch control, nešto što ja ne znam, daj molim te reci mi koji si to ti jebeno brzi auto vozio tako...
sa DSG-om startaš isto kao i sa manuelcem, jednako moraš paziti na gas da ne bi ostao šlajdrajući u mjestu, to što si ti gledao startuše na youtube-u je druga stvar
a taj ESP što ti kažeš bez turn OFF da bi tebi zasmetao treba jaja u grlo da ti dođu, jer on kad je turned OFF aktivirat će se samo djelomično kad žestoko pretjeraš i vjerovatno ti spasiti život, a to je recimo jeben drift na nekih 160 km/h...
pusti se ti Tiffa i Jeremyja sa tv-a njima smeta zato što su manijaci i zato što su na stazi, ti probaj nešto tako pa onda pričaj smeta mi

DSG nije opcija u Polu GTI i ovom nabrojanom trojcu, nego JEDINI izbor. Manualca nema u ponudi.

Sto se tice Pola GTI, koliko sam cuo uopste nema Launch Control. Kako onda mislis zavrtiti tockove u prazno i o kakvom proklizavanju pricas. U VW-ima koji imaju LC, ukljucis ga, lijeva noga na kocnicu, desna na gas - do kraja, on drzi obrtaje na 3000 ili vise (zavisno od modela), pustis kocnicu, on poljece. Tvoje je samo da drzis gas i to je sve. A bez LC-a ne mozes ostati slajdrajuc u mjestu, prije svega jer kad ne upalis LC - ili ako ga nema, ti drzis kocnicu i kad pritisnes gas, posto je auto vec ukljucio kvacilo, obrtaji ne mogu preko 2000 da ga jebes - jer sukobljavas motor i kocnicu - auto bi da krene a ne moze zbog kocnica. Vozio sam nekoliko auta sa DSG-om, najbrzi je bio Passat CC sa 300 KS, 5.6 do 100 km/h, jel to dovoljno? I njega sam startao sve skupa 3 puta, jer nije posebno zanimljivo...

Ti si navikao voziti uz ESP, ja nisam, i tu je ogromna razlika. Moj auto nema ni ABS, a ne nesto vise od toga. Ja znam cijeniti voznju auta bez ESPa. Ne zelim da me spasava ESP nekad, nemam nista protiv da ga auto ima, al i da ga ja mogu skroz iskljuciti kad pozelim. Nisam Tiff i ne moram voziti 150 kroz krivinu da bi uzivao u voznji bez ESP-a, dovoljno je vec sa 70-ak km/h uletiti u neku krivinu i namjestiti auto bocno i uzivati u tome. To ne mogu sa ESPom.
 

JD.

Član
VR6Boki je napisao(la):
Napisah ja, djabe pricat nekome ko ne vozi takve aute o njima i prednostima jednoga od njih... :icon_biggrin:

pa nisi ni ti sigurno vozio svaki od ovih auta

sto je tebi prednost je nekome drugom nebitno totalno, al na ovom forumu je postovanje tudjeg ukusa strana rijec. naravno ne samo na forumu nego i opcenito u nasem drustvu, nista novo...

ljudi, hajmo onda zakljucat forum samo za vlasnike najbrzih auta, jer ne vidim onda drugu svrhu diskusije ovdje... koliko vidim ovdje je problem sto ima ljudi koji bi uzeli recimo Polo iako nema vozne karakteristike kao Clio, mozda je nekome taj Clio ruzan da neznam kako ide i izabrao bi ljepsi auto jer su mu performanse na drugom mjestu...
 
Član
Lija je napisao(la):
pa onda bi ovu temu trebalo nazvati najbrza mala gradska sportska auta,ili najljepsa itd..

@s1ck-Evo magazin (ustvari ako znas koji je to magazin) ga je svrstao medju najbolje automobile u svijetu,kao sto sam rekao na 3.mjesto..a prijatelju ja sam procitao magazina sto ti ocima vidio nisi,i to ti mogu potvrditi neki clanovi ovog foruma,tako da i ako PROSIPAM pamet kao sto kazes,prosipam sto znam,sto je istina,a ne da lupam gluposti..:icon_exclaim:

dalje sto Boki rece porede clia i novog pola:icon_confused: al hajd ...

jednostavno svi iole normalniji magazini Clia stavljajau ispred svih konkurenata,pa nevidim zasto se sad prepirat da je neki dr auto bolji (u GLOBALU mislim) kad nije..

Shvacam ja da svako ima svoje misljenje i ukuse,ali onda ga samo iznesi nemoj druge ubjedjivat da misle isto kao i ti...

ja nisam rekao da to nije tacno sto pise
ali sine imam vise kilometara u rikverc nego ti naprijed zato molim te pusti se teorije kad te vidim u nekom klipu ili casopisu da si vozio neka od tih auta onda ti skidam kapu do tad nastavi citati i i prepricavati ono sto si procitao
i dok si ti citao bukvar ja sam citao EVO i slicno zato molim te nemoj misliti da znas mnogo
 
Uvijek se spominjala poslovica da se o ukusima ne raspravlja, ali to je ustvari (bar na ovom forumu) omiljena tema za raspravu. :icon_smile:
 
Početnik
s1ck je napisao(la):
Lija je napisao(la):
pa onda bi ovu temu trebalo nazvati najbrza mala gradska sportska auta,ili najljepsa itd..

@s1ck-Evo magazin (ustvari ako znas koji je to magazin) ga je svrstao medju najbolje automobile u svijetu,kao sto sam rekao na 3.mjesto..a prijatelju ja sam procitao magazina sto ti ocima vidio nisi,i to ti mogu potvrditi neki clanovi ovog foruma,tako da i ako PROSIPAM pamet kao sto kazes,prosipam sto znam,sto je istina,a ne da lupam gluposti..:icon_exclaim:

dalje sto Boki rece porede clia i novog pola:icon_confused: al hajd ...

jednostavno svi iole normalniji magazini Clia stavljajau ispred svih konkurenata,pa nevidim zasto se sad prepirat da je neki dr auto bolji (u GLOBALU mislim) kad nije..

Shvacam ja da svako ima svoje misljenje i ukuse,ali onda ga samo iznesi nemoj druge ubjedjivat da misle isto kao i ti...

ja nisam rekao da to nije tacno sto pise
ali sine imam vise kilometara u rikverc nego ti naprijed zato molim te pusti se teorije kad te vidim u nekom klipu ili casopisu da si vozio neka od tih auta onda ti skidam kapu do tad nastavi citati i i prepricavati ono sto si procitao
i dok si ti citao bukvar ja sam citao EVO i slicno zato molim te nemoj misliti da znas mnogo

znam koliko znam,ali smijem se kladit da znam ako ne vise onda bar isto ko i ti;)..kilometri sa ovim nemaju nikakve veze,i sad si ti eto najpametniji sto imas kilometara u rikverc ko ja naprijed al haj',to je valjda tvoje mjerilo znanja :lol: vozio nevozio nit ja nit bilo ko dr,to i nije bit,jer bi onda ovjde samo 3-4 poruke od ljudi koji su vozili neku od ovih vozilica,onda nevidim svrhu foruma..ali msm da je glupo tvrdit da Clio nije najbolji kada su to svi normalni magazini objavili,testirali dokazali..i opet kazem drugo je stvar ukusa kad neko nevoli Clia ali govorit da je npr Polo bolji,a nije..dosta naroda nezna postavit recenicu i reci ono sto misli..
 
Član
Mi blakanci smo specifični narodi volimo puno pričati o onome o čemu pojma nemamo...svako vuče na svoju stranu tj. na omiljenu marku i vadi se na argumente čula kazala...rasprava nigdje veze malo parlamentalnosti a ne odmah za gušu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top