Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Član
FIM se zove firma (mislim da su generalni zastupnik za bridgestone) a radnja se nalazi s desne strane brze ceste blazuj (kod aqua-e)

edit: tu sam ja uzimao :)
 
Član
Jedno pitanje. Trenutno imam ljetnje gume dimenzija 205/50/R17. Cijena ovih guma je baš skupa, preko 200 maraka jedna. Međutim, dimenzija 205/55/R17 je mnogo jeftinija, za čak 60-70 maraka. Da li je ikakav problem ako se stavi ova druga dimenzija?
 
Član
sub3r "Prije OMV-a iz pravca od ilidze prema Sarajevu preko puta telemacha tacno, vidjeces sa desne strane ima velika reklama, felge neke i gume" neko objasni u postovima prije, vidi u toj radnji bi trebale biti :cool:
 
Član
sub3r je napisao(la):
jos jednom da pitam, koja je po vama najbolja 195/50/r15 guma? :icon_rolleyes:

Nisu ni Barum Bravuris lose ,ja ih imao na svojim felgama.... otisao sam 5 puta do njemacke i nazad...a samo 1mm profila nedostaje.... a cijena 89KM po komadu ;)



aServis je napisao(la):
Da nije malo rano za ljetene, ja bi pričekao bar do polovine marta...kraj marta planirano...

A što se tiče kupovine sad svi rade pripreme i formranje cijena, tako da teško možete naći ljetne gume zima je još aktuelna, i ako nađete uglavnom će biti dot iz 2011

DOT iz 2011 je NOVO.... Novom gumom se smatra guma koja je maximalno stara do 6 godina, a rok upotrebe gume je 12godina!
Tako da ako kupujete i novu gumu sa DOT 2008 nije nista strasno ako je uredno skladistena ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Pa da 2011 je nova guma nema tu sta, ali ovo drugo sto si napisao ...;)

http://www.nankang.ba/zanimljivosti.html

procitaj....a mislim da je u cilju svake firme da proda sto vise robe...tako i nankang-a!
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
jos jednom da pitam, koja je po vama najbolja 195/50/r15 guma? :icon_rolleyes:

Nisu ni Barum Bravuris lose ,ja ih imao na svojim felgama.... otisao sam 5 puta do njemacke i nazad...a samo 1mm profila nedostaje.... a cijena 89KM po komadu ;)



aServis je napisao(la):
Da nije malo rano za ljetene, ja bi pričekao bar do polovine marta...kraj marta planirano...

A što se tiče kupovine sad svi rade pripreme i formranje cijena, tako da teško možete naći ljetne gume zima je još aktuelna, i ako nađete uglavnom će biti dot iz 2011

DOT iz 2011 je NOVO.... Novom gumom se smatra guma koja je maximalno stara do 6 godina, a rok upotrebe gume je 12godina!
Tako da ako kupujete i novu gumu sa DOT 2008 nije nista strasno ako je uredno skladistena ;)


kad plaćam 'novu' gumu kao što sam ja plaćao nesjećam se sad al kreću se oko 300km po komada onda hoću zadnji aktuleni dot a ne nešto što se vucaralo po skladištima i prodaje kao zaostala roba..i sa pričom kako se to u bih čuvalo kako treba :)
 
Član
Koja to firma ima klimatizirano skladiste za cuvanje guma?
Evo ja sam iz njemacke kupio toyo t1r stare 4 godine iz trgovine dakle dosle za sitne pare i ta je guma valjala pola godine i pocela se mrviti ili sta vec. A valjanost guma 12 godina hahhaa pa jedino ako blokiras auto na 40kmh hahhaa
Tko je vozac i sa jacim autom vec na 10 000km vecina guma gubi svoja svojstva a to znaci za jednu godinu gume su vec u qrcu. Ja osobno na 20 000km zamjenim 2 seta zadnjih guma i 1 set prednjih
 
Član
Malo je 20, toliko godisnje predjem. Necu svake godine gume uzimat
Ako pricas 20 ukupno po sezonama to je ok
 
Član
Franki je napisao(la):
Malo je 20, toliko godisnje predjem. Necu svake godine gume uzimat
Ako pricas 20 ukupno po sezonama to je ok

Ja sam kupio Jettu sredinom 10 mjeseca i 05.11 sam mjenjao ulje. Za koji dan cu namirit 5.000 km. Najgore je sto sam samo 1 otisao na relaciju:
Mostar - Kiseljak - Visoko - Sarajevo - Mostar a ostalo gradska voznja
 
Član
@ franki to govorim za kocku a nju samo vozam od 4 do 10 mjeseca rijetko preko zime osim ako je fin dan dakle samo ljetne gume na kocki 10 000km zadnje budu glat ko slickovi :D prednje mogu duze ako ne bokarim previse inace ih nagib pojede :D A 200ks na zadnjoj vuci sa kotacima u minusu... to ubije najkvalitetniju gumu dok si reko keks :D
 
Član
Scener posalji proizvodjacima dopis tebi trebaju neke specijane napravit :D:cool:

Vidim hvale goodyear eagle F1 guma je dobra al se po meni brzo trosi kod mene dosle na autu normalno vozim nikad skripa i slicno al su mi se nekako brzo trosile :icon_rolleyes:

Sad imam kontinental neke naso polovne sa dobrom sarom, moramo sa ovim standardom tako :D

Ove godine valja pratit akcije pa ako bude sta povoljno kod nas il u slovenij u dimenzij 215 45 R15 do 170 KM mogle bi se nove i kupit :icon_smile: ako ne bude nis onda opet na polovnim se vozit :icon_confused:
 
Top