Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Član
rs znas li koga da ima ove tracmax f107? ne bi trebale biti losije od f105?

Ja mislim da je to ista guma kao i f105 samo sto je f107 ide na 17-ske i 18-ske, sara je potpuno ista i zidovi su isti. Ja sam sa ovim f105 prezadovoljan i drzanjem ceste po suhom i po mokrom... Mogu ako te zanima pitati ovog sto sam uzeo gume od njega u cemu je razlika...

Edit: moja greska, sad sam gledao, sara je slicna kao u f105, ima razlike u sari ali ja mislim da je guma kao guma ista, da nije nista losija od f105, posto je sara dosta slicna a vjerovatno i mjesavina gume je ista, samo vidjeti kategoriju mekoce gume i gripa po mokrom...
 
Poslednja izmena:
Član
Ljudi da li neko zna kakve su nove a stare gume, dakle nova guma u smislu nekoristrna ali dot recimo 2006? Da li je za preporucit ?
 
Član
Ljudi da li neko zna kakve su nove a stare gume, dakle nova guma u smislu nekoristrna ali dot recimo 2006? Da li je za preporucit ?

Pitanje je kako je skladistena od 2006-e, da ih nije vlaga satrala, da nisu druge gume stojale na njima pa se iskrive, da nisu na suncu bile itd... Nije bas preporucljivo, moze biti dobra a moze ti za jako kratko vrijeme ispucati sva kao da joj je 100 godina... Pise da za gume do 4 godine starosti kso mogu se prodavati pod nove a sve preko 5 godina mora ih pregledati strucno lice da bi utvrdilo da li se one i dalje mogu prodavsti i da li se mogu koristiti, tako sam nedavno procitao bas za gume u EU...
Isto je i sa polovnom starom 10 godina, moze biti dobra a moze biti smece, idi radje na varijantu neke jeftinije marke a mladjeg dot-a, tacnije 2015-a dot, nego neke markirane a stoje u magacinu 10 godina i kako su skladistene...
Michelin pilot skladistena u magacinu, stara 6 godina, postavljena i balansirana i teg 110g sto znaci kriva dosta, nakon godinu ispucala kao da joj je 50 godina... Eto pa vidi...
 
Član
Pozdrav momci :)
Trazio sam po forumu ali nigdje nisam nasao slicnu temu
Dakle treba mi pomoc oko odabira ljetnih guma
Michelin
Continental
Dunlop
Dimenzija 235-45-17
Znaci zanima me ponasanje na cesti,potrosnja gume i najvise sto me zanima koliko su bucne gume
Za michelin znam da nije bucna ali sam cuo da se brzo trosi
Continental me malo zbunio vozio sam nekad prije na vw bori i nisu bile bucne uopste a na netu vidim za continental da su 72db
Pirelli sam imao proslu sezonu nove kupio katastrofalno bucne a pise 70db
Dunlop nisam nikad vozio pise da su 68db a cuo sam da su bucne
Sada pomazite
Ako ima jos koja marka da nije losa predlozite
Cuo sam da fulda nije losa,vredestein isto
 
Član
Dakle trebaju mi gume dimenzije 205/40R17, prvo sam mislio polovne uzeti, ali kada sam vidio kakva je ponuda i koje su cijene, skontao sam da mi je bolje nove uzeti, je li imao ko iskustva sa gore navedenim gumama, ova Tracmax mi je nepoznanica, a sa Tigrom imam dobrog iskustva u manjim dimenzijama (do 15"), ne znam kako se ponašaju ove veće i kakav im je ovaj model Syneris uopšteno, ako je ko imao kakvih iskustava ili bilo kakvog dodira sa navedenim gumama, kao i prijedlog za neku drugu marku, neka piše :D LP
 
Član
Druze ja sam sebi prije 5 dana kupio savine 205 55 16 vjeruj da sam se iznenadio kako dobro drze i po kisi i po suhom.bas sam isao za mostar u nedjelju znaci na ivanu je padala susnjezica.brze se malo vozilo vjeruj nigdje nisam osjetio da klizu.gume su dot 0716.cijena po komadu za kes 91 KM
 
Član
Jel Tracmaxx i Minerva isto?
Kažu da jesu, one su mi cijenom najprihvatljivije u ovom trenutku, Tigar ove dimenzije nepunih 80KM komad (veleprodajna cijena) dok su ove Tracmax 86KM- 90KM komad, ostale su sve skuplje po 30-40KM (ovog cjenovnog ranga), pa me interesuju bliža iskustva sa modelom Syneris i Tracmax gumom uopšteno :)
 
Top