Litraza kutije?

Litraza kutije?

pa to na coskovima djeluje visoko par mm, zar uopce ima potrebe usijecat kutiju radi toga, stavi je preko toga i ciao.. a naprijed ako treba podmetace i svakako ce ti ispred kutije ici poklopac duplog poda.. i tu kutija od 120L lako stane, stim da ce tvoja netto vjerovatno biti 140+ sa portom..
 
a kako je ona od mirze kutija onolika 120L? kod mene 15ska sto je bila 96 litara bila bilo jos mjesta sa strana i naprijed
 
Član
A sto ces komplikovati sa tim poliesterom? Napravi kutiju izmedju te dvije grbe, a onda ispred napravi nesto kao masku koju cs skrojiti u milimetar i koja ce doci ispred kutije...
Tako sam ja sebi pravio, samo su kod mene kompresione kutije, ali to nije bitno ... evo ti slike ...



 
dobra stvar ali ode litraza tako, sto vise suzis kutiju vise ce je morat sirit prema nazad. ja bih je odigao i da max sirinom moze stat.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
dobra stvar ali ode litraza tako, sto vise suzis kutiju vise ce je morat sirit prema nazad. ja bih je odigao i da max sirinom moze stat.

Da, ali i tako isto gubi litrazu, jer mora ostati u zadanoj visini da ne strsi iznad sjedista ...
Znam da je i mene isto nervirao taj prostor sto ostane sa strane i ovako mi je bilo najjednostavnije da to rijesim. Njemu ce biti jos lakse, jer ne mora usijecati ove proreze za sarke od gepeka.
 
Član
Ma to isplastiračiš za 8 minuta, stavi nekih 5-6 slojeva 300+ gram vlakana i dosta...
Ja bi stavio aero port 16-ku, dosta manje komplikacija.... a i ako jednog dana budeš htjeo neki BRP lako je retuniraš....
 
Član
Sto eddo rece sad bas komplikujete jos vise nego prije, radi ovih par mlilimetara sa donje strane usijecat kutiju a koliko vidim to je otprilike za debljinu medijapa, pa podbaci tu opet mediapan,jos i poliester :D
Sve se to moze izvesti al mora se po autu pravit kalup tih izbocina kak cu ja radit to ak auto nije tu :icon_rolleyes:

Jedino da se raspitas gdje ima tamo medijapana za uzet pa polako da sam sastavljas i da odradis to i sa poliesterom kak si zamislio, ili Muhi da odvezes auto
 
eh ev mene opet , damir (zenedom) inace moj dobar prijatelj :lol: mi je posudio kutiju od 100L da vidim koliko mi zauzme gepeka i evo slika kako je sve stalo , znaci kutija je ko pravljena za moj gepek duzinom , kosinom i visinom skoro (mozda u cenat dva moze visocija , samo eto s jedne strane ima lufta za jos 15cm , e sad me zanima da li u 15cm duzine , 39 visine i 49cm dubine moze da stane jos 20tak litara jer je to kocka koja je ostala suplja kao sto cete vidjeti na slikama , znaci to su one optimalne dimenzije , da sklonim ispod kutije pod mogu dobiti tu jos cm i da dignem jos do kraja plastika tu mogu dobiti jos 2 cm naravno ako bude falilo , sad za sad ove mjere







evo igrao sam se malo s ovim programo od RF sto mi je Igy dao i hladno izadje 120L i jos sam skracivao malo tamo gdje bas nisam siguran koliko ide i opet ostane viska , sto znaci mirza mali tebi je neko tabut uvalio tu ima 200 litara :lol:
 
ja sam ti i sinoc rekao kako ces najlakse, izdjeli ono na 5 jednakih dijelova i jedna duzina je 10L ;)


i probaj R u tome, mozda i dadne kakav zvuk, samo nemoj zavrtati :cool::cool:
 
Top