Litraza kutije?

Litraza kutije?

Član
:D dobra ideja, al bolje da ja ne mjerim litraziu tako kad budem pravio nece onda valjat :lol:

Nego pitaj na cicama, mozda ko ima gotov proracun ;)
Treba vidjet koja duzina porta dodje,ak ide port na L, mislim ak ne moze stat po dubini kutije samo ravno pa mora ici na L a i pozadi kosa strana e tu treba neko strucno da proracuna, ja mogu uradit proracun za slot u obliku pravougaonika a sa kosom stranom nisam bas strucan :icon_rolleyes: Jedino da ide sa bocne strane port po duzini zadnje strane one koja ide na sjediste ...
 
Član
bolje da sutim :D ... al da je smjesno smjesno je :lol: ... kuci sam iduce sedmice abd, pa mi se javi na PP dacu ti dimenzije pa nosi adiju nek pravi ;)
 
Član
Evo Edde strucnjaka nije te dugo bilo :D
Napravi eto proracun pa cemo provjerit jos kod nekog ak se bude podudaralo i kod tebebe i kod drugij ja cu pravit :)
Ako ces mu praviti proracun ko sebi za slot onda bolje nemoj :D:lol:




Na cicama ima daleko strucnih ljudi za proracun od mene i sto da se ja pravim pametan kad nisam racunao ovo sto njemu treba , ja mogu unijet parametre pa nes sracunat pa sta ispadne i pravit se pametan da sam dobro proracuno :icon_smile:, a znam da moze bolje, :icon_rolleyes: i na cicama ima ljudi koji su radili slot port kutije dok vecina nas na forumu nije znala ni sta je to woofer :D

Sto se tice izrade to mogu uradit bilo koju velicunu, oblik kutije itd
Znaci nisam probo racunat,jer nisam ni adio do sad proracun za slot port sa kosom stranom, radije bi da imam siguran proracun i po tome da uradim i da musterija bude zadovoljna i proracunom i izradom kutije !

Ko misli da je strucan da izracuna , bujrum ;)
 
Član
napravi slobodno vecu kutiju i iskoristi taj 16cm port koji imas...
mada ja bi radje isao na slot-port verziju jer se zna sta se trazi od tih woofera... :icon_biggrin:
ali kad vec imas taj AP možda bolje da staviš njega jer je lakše retunitati kutiju...
 
Port sam prodao sa kutijom tako da moramo slotaru praviti , kutija malo pravi problem jer kod Astre u gepeku imaju neke izbocine i zaebancije , pa cu ja vjerovatno napraviti od kartona kako bi trebalo izgleda da se vidi gdje sta kako , htio sam da je odignem iznad tih grba al onda gubim na litrazi a ako idem od grbe do grbe ostanu mi prazne stranice , pa sam kontao da napravimo odignutu kutiju a dole taj dio koji ce ostati jos jednu manju kao kutija na kutiji ako me svatate , sta mislite o tome ? Mogu slike , ideje bilo sta fali mi inspiracije , a naravno pored svega hocu da ima tih nekih 120litara da to svira kako treba
 
Član
eto vidis ja cojku namjestam poso on doso i pljuje. adi hvala ti druze, polozio si za sva vremena ;)
 
Član
ti mora da si me pomjeso s nekim, al svejedno da ne rizikujemo dalju raspravu sto danas sto ubuduce, ignore!
 
da ide dupli pod u prednjem djelu i tu ce biti knap mjesto za pojacala , nisam vjest sa programima al uslikat cu crtez sto sam zamislio kako sve da bude , u sustini hocu da izgleda kao sa ove slike samo eto sto ce biti veca kutija a ispred kao i ovde dupli pod sa rupom od plexi-a da se vidi dole pojacalo ako me svatate

 
hmm i ja se slazem za ovih ~120L, ja sam ih imao u 115L na 34Hz slot i za moje uho je sviralo jako dobro i duboko. Al ja nebih isao na obicni port, nista bez big box slota. :D
 
Top