Litraza kutije?

Litraza kutije?

Poz narode , nadam se uskoro bi trebao poceti raditi kutiju za woofere , tacnije ADI ce to da radi jer je momak profi svidja mi se njegov rad pa eto njeg cu da zaduzim za taj posao , mene trenutno zanima radi skice koju pravim da li neko ima program da izracuna koliko moze stati litara u kutiju dimenzija 96 cm duzina , 50cm visina i sirina nekih 47cm
 

IGY

Član
pisao nekad pa da se ponovim

dužina x visina x dubina = zapremnina

Najlakše je raditi sa centimetrima; znači pomnožimo gore navedeno i rezultat podijelimo sa 1000 da bi dobili zapremninu u litrama.

primjer:
kutija dužine 40cm, visine 45cm i dubine 30 cm će imati zapremninu 40x45x30=54 000 i podijeljeno sa 1000 je 54l!

To su UNUTRAŠNJE MJERE stranica, dakle, vanjske će se računati u ovisnosti od debljine materijala! Isto tako, mijenjat će se omjer dužine/visine/dubine ukoliko fizički recimo subwoofer nemože stati u dubinu kutije itd.



eo i jedan link pa se malo igraj

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp
 
Član
U decimetrima samo pretvori

9,6 x 5,0 x 4,7 = 225,6 L

uhuuu ovo si mislio na brutto /vanjske dimenzije ?? il si nabavio kakve 15-ke :D
 
hahah nisam na sony-u , idu dvije 12ske ova nova serija 1223D Alpine naravno , al ne mogu da vjerujem da kutija tih dimenzija iznosi 225litara :icon_eek: meni ne treba toliko tako da imam prostora da se igram znaci , jedna stranica do sjedista ce biti nakosena tu ce se izgubiti litara , meni treba nekih 120-130 litara jolde?

evo sad sam racunao u igijevom ovo programu , izadje ako je obicna kocka 186 litara , taman dok joj nakosim jednu stranicu izgubit ce nesto al opet ce to biti dovoljno , slot port opaliti uh imat ce Adi posla :lol:
 
Član
Imam ja na kompu. Racunao sam sebi. Mozes mjerit litrazui sazakosenom stranom i koji tiport odgovara i tako to. Samo ga treba malo prokontati ;)

http://torrents.thepiratebay.org/3229123/BassBox_Pro_v6.0.18_(speaker_enclosure_design_program).3229123.TPB.torrent E'o link ;)
 
Top