Litraza kutije?

Litraza kutije?

ide kao sto sam rekao mislim da ce stati nekih 120 litara , slot port , samo eto zanima me kako se pravi taj slot port kad je zadnja stranica zakosena (ona koja ide do sjedista) i sta da radim , da li da odizem kutiju ili da joj pravi jos dole komad radi litraze ili da ne idem od - do
 
Član
slot port kutije se inace ne rade sa kosim stranicama. al ako vec insistiras, procedura je jednostavna. izracunas kolki ti port ide sa kockastom kutijom i onda samo oduzmes recimo na gornjoj strani 5 centimetara a isto tolko dodas na donju stranu i litraza ti ostaje nepromjenjena te samim tim i port ostaje nepromjenjen!
 
Član
eddo je napisao(la):
Eto vidis ja cojku namjestam poso on doso i pljuje. adi hvala ti druze, polozio si za sva vremena ;)

Pa ti si sam i napisao da je smijesno, smijesno je znaci ismijevas nekog il nesto, barem formulisi konkretno sta,mozda nisi mislio nis lose al ja nisam skonto i onda kad ko tebe malo zeza ne odgovara ti :D Da odma napisa ko i u ovom zadnjem postu bilo bi OK, nego uradit cu ja proracun kad vec ne znate :Dl ajd ne bitno cijenim ja tebe kako god, dugo i ti ovo radis ;)

Kutija sa kosom stranom a slot port ima i hgabrickih imo sa GroundZero jednu takvu,ako po proracunu za odredjeni tuning i litrazu duzina porta moze stati po dubini kutije nije nikakv problem ni proravun ni nista, s tim udaljenost porta od zadnje stranice mora biti barem za sirinu porta tih nekih 5 cm il kolko vec dodje , ovak kao na slici


Kad sam reko da ne mogu proracunat mislio sam na ovo, kao na slici, znaci ako bi po proracunu duzina porta dosla nekih 40 a dubina kutije 30 moro bi ga lomiti na L, nikakv problem ak nije kosa strana samo ukupna duzina porta sa lomom mora biti ista da primi isti volumen vazduha:icon_smile: Medjutim ak je kosa strana a mora na L znaci lom ide pod uglom pa uz onu stranu koje nalijeze na sjediste, e sad to meni nije bilo jasno kako izracunat dal se mijenja tuning s tim, jer u donjem dijelu je duza ova strna sto ide paralelno sa bocnom stranom kutioje a u gornjem kraca pa opet pod uglom zadnje stranice se uklapa nastavak porta :icon_rolleyes: Evo na slici ...


Pa onda skontam da jednostavno stavim jos jednu pregradu i da hodnik porta bude kao na slici i problem rijesen :icon_smile::cool:

 
nemoj tako adi, edo ti je objasnio kako ces izracunat, zamisli da je sredina te zakosene strane neka tacka i da je rotiras preko nje.. malo detaljnije procitaj kako je edo napisao pa ti bude jasno.
 
Član
Nije reda radi ustedit ce na prostoru :D

Covjeku trebaju konkretno dimenzije kutije i porta od ovog prepucavanja njemu nikakve koristi :icon_rolleyes: a ode tema na 4 stranice vec dimenzija nigdje ni od kog :D
 
Član
al oba ste u pravu samo se bas ne razumijete.
Edo govori o proracunu volumena sa kosom stranicom, a adi o portu.
Port mora imat jednaku dužinu i konstantan presjek cijelom dužinom.
Tj ne mora, al onda je proracun malo drugaci.
 
Član
joke ne kompliciraj stvari jos vise vidis da im ni ovo nije jasno :D ... vec sam u prvom javljanju reko adi da mi se javi na PP i da cu mu iduce sedmice, kad dodjem kuci, poslat dimenzije ;)
 

IGY

Član
eddo je napisao(la):
joke ne kompliciraj stvari jos vise vidis da im ni ovo nije jasno :D ... vec sam u prvom javljanju reko adi da mi se javi na PP i da cu mu iduce sedmice, kad dodjem kuci, poslat dimenzije ;)

nije ni tebi jasno, pa se nesto vadis :lol::lol::lol::lol::lol:
 
ajde djeco fino i kulturno razgovarajte bez tenzija da mi ne napravite haos u gepeku :lol:

kad vec ovako fino caskamo mene sto najvise zabrnjava su ove "kupole" u coskovima gepeka , radi njih ne mozemo praviti kutiju od stranice do stranice , dosao sam na ideju da na kutiji taj dio isjecemo i fiber opalimo u obliku te kupole , sta velite o tome , onda ce ostati i prostor i fino ce sjesti
 
Član
IGY je napisao(la):
eddo je napisao(la):
joke ne kompliciraj stvari jos vise vidis da im ni ovo nije jasno :D ... vec sam u prvom javljanju reko adi da mi se javi na PP i da cu mu iduce sedmice, kad dodjem kuci, poslat dimenzije ;)

nije ni tebi jasno, pa se nesto vadis :lol::lol::lol::lol::lol:

pa zato i govorim da ne komplicira stvari. dosta ih ima zbunjenih ne mora jos i mene zbunjivat :lol:
 
Astrin klasicni gepek evo slike kad sam ja pravio neke gluposti , u gepek moze stati i vise al ja hocu da ostavim prostor za pojacalo necu da napravim neku nezgrapnu kutijetinu

 
Član
Hm...
Svejedno tu stane veća kutija....
Do ovog dijela gdje je MDF zarezan možeš dobit sigurno 140l....
 
Top