Litraza kutije?

Litraza kutije?

ah neki kazu da idem oko 120l da je bolje neki 100 sta na kraju covjek da radi? Ma ebo izgled to je zadnje hocu da svira kako treba
 
Član
jusuf je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
dobro ti je jusuf izracunao... kad ti je tako cm pretvoris u decimetre tj. 1,5 dm x 3,9 dm x 4,9 dm i toliko ti dodje litara...
1dm3=1 litar, ako neko slucajno ne zna da ne bi bilo zabune

A pajoniru moze se ovo i preko integrala izracunati, zasto bi jednostavno kad mozemo da zakomplikujemo :D

ja vise preferiram diferencijalne jednacine:D
 

IGY

Član
Little Dragon je napisao(la):
ah neki kazu da idem oko 120l da je bolje neki 100 sta na kraju covjek da radi? Ma ebo izgled to je zadnje hocu da svira kako treba

pa nije nuklearna fizika

istina, nakon one kutije sto si imao, tesko da ce ti nest svirati bolje....

ako hoces bas fin i cist bas, napravi fino kompresiju i uzivaj, br je samo nabijacina koja je davno prosla;)
 
pa vala meni je nuklearna jer ne znam da znam ne bi pitao , necu kopresiju , slusam crncuge i volim da odbija bubrege , slusam i zatovrenih prozora tako da nije neka furka koja prolazi nego jednostavno volim sto jace ,a niko da mi da konkretan odgovor a sto se tice bivse kutije nije satl sastavljen da se ne moze opet pogoditi dobar tuning samo treba neko ko se razumije da kaze par pametnih i Adi pravi kutiju
 
Početnik
Little Dragon je napisao(la):
momak zna zanat al vidim da svakom ovde ide slabo proracun , ako si dobre volje napisi nam tacno sta da radimo i necu se razocarati


Onda napravi kutiju od 100l,

stavi portove od 30cm i uzivaj...


Sjecas se ljetos da sam imao takav setup u karavanu i kako je to sviralo...


Ako je neko napravio kutija za Type R to sam valjda ja...

Koliko se sjecam imas MRP-M1000

nemoj ni pokusatavi na 1 OHM ga forsirati da svira jel nece, ici ce ti u protect..

jos pogotovu ako napravis da je FB blizu FS

Ganjaj 2x2 OHM woofere ako ih jos nemas...
 
naravno da ne idem na 1 ohm jer on na 2 ima 1000rms-a i to je to , uzeo sam seriju 1223D bas zbog toga jer kad budu 2 bit ce na 2 ohma , nista pravimo kutiju od 100 litara , Adi evo sve si procitao
 
Član
sve... :D nije to ništa... treba port projektovat... ;)
ajde ja ako uhvatim vremena nacrtam ti večeras neku kutiju... nego da li si mislio ići port u sredinu izmedju woofera ili sa strane?

edit: daj napiši kolika ti je max širina kutije,znači vanjske dimenzije,koliko visinu hoćeš i kolika je razlika izmedju gornje i donje dužine tj. kolika ti je kosina...?
 
kosinu moram jos da izmerim zaboravio sam a ostale mjere imas na prvoj stranici , ljudi me ubijaju odgovorima , znaci naveo sam nemam pojma o kutijama , litrima , tuningu i ostalim stvarima a ljudi mi daju polovnicne i razlicite odgovore , poslusat cu Muhu , trenutno je kutija u mom gepeku 100L , napravit cu istu pa cemo vidjeti , tacne dimenzije zna Damir pa cemo cekati da on napise
 
Top