Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
2 hakkler
Ja sam uzeo prestavnistvo SM za Sarajevo i funkcionisemo tako sto ja ocitam podatke sa ECu i posaljem njemu, naravno pored toga javim mu i broj sa ECU-a!! On meni vrati odgovarajucu mapu i to je to. Do sada ni jedno auto nije "zapelo" jer su se mape savrseno prilagodile... I sve to radimo eletronskom postom, nevidim onda problem kod slanja eletronskom postom mapu!!

2 Srdjan
Neznam sto se uopste nerviras toliko...
 
Početnik
Srdjan je entuzijasta i ima malo slobodnog vremena pa odgovara na postove i " pitanja", i sam sam nekad takav a onda bi sebe najradija cekicem udario za potrosene zivce i vrijeme...

Kako sam vec napisao , ako neko trazi dlaku u jajetu, nek je ne trazi u mom :)
 
Član
muha je napisao(la):
Srdjan je entuzijasta i ima malo slobodnog vremena pa odgovara na postove i " pitanja", i sam sam nekad takav a onda bi sebe najradija cekicem udario za potrosene zivce i vrijeme...

Kako sam vec napisao , ako neko trazi dlaku u jajetu, nek je ne trazi u mom :)

:D
 
BHT Ovisnik
evo gledam tamo citius chip,dobivena snaga im je ista kao u sm chip-u samo sto je citius u vise navrata skuplji za oko 70-100€ zavisno od auta
 
Član
@Mrva

Pa super ako to tako funkcionira:cool:

I ne vidim čemu živciranje??? Malo smo raspravljali,diskutirali i pružili informacije drugim kolegama.Nitko ne traži "dlaku u jajetu" al bi svi htjeli sve znat što mogu očekivat makar je to nemoguće.

Samo kažem da bi bilo odlično kad bi se dva istovjetno čipana motora mogla prikazat na dijagramu od dyna.
Jel u tom nešto loše?? Po ovom dosad napisanim postovima krivulje bi trebale bit identične? ;)
Oprostite ako ste dobili dojam da vas se ili nekog proziva. :icon_smile:
 
Početnik
2 identicna motora, sa identicnim HW i SW proizvedena identicnog datuma , nemogu dati 2 identicne krivulje jer :

zavisi od stanja motora, broj KM, servisni intervali, tezna noge vozaca, vremenski uslovi voznje, broj hladnih startova, kvaliteta goriva koje je sipano...

custom mapom se moze izvuci najbolje iz pojedinog motora, ali za to treba malo vise vremena , znanja , para.....
 
Početnik
hakkler je napisao(la):
@Sm Chip tuning: never mind...može se sve objasniti...bar si to lijepo objasnio ,a svako ima pravo na mišljenje...poštujem tvoje i iznosim svoje...valda za to i forum služi?:icon_smile: bilo bi zgodno da netko ode na valjke prije i poslije nakon optimum chipa pa da vidimo krivulju(ili eventualno poslije)

@coyotus bastus: zna se točno ko radi..i obično se ide preko preporuke...govorim u ime više kolega iz HR koji su chipali auto kod njega i prešli do sad i preko 100 000km s chipom;) bez ikakvih poteškoća i kvarova :cool:

@muha: nemoj brkati stranice...ovo ti je citiusova stranica: http://www.citius.hr/kontakt.htm

Rezime svega za kolegu koji je pital za chip njegove prednosti i li mane...go for it ...stavi optimum chip i preporodičeš se za malo para...sve ovisi kakav si driver ..bilo s chipom ili bez njega..sam ćeš sa svojim načinom vožnje pridonijeti koliko će ti trajati motor ,kuplung set i ostali mehanički dijelovi.(nema ganjanja dok motor nije na radnoj temperaturi,nema gašenja motora poslije naganjanja-ostaviti malo da radi na leru..redovito mijenjati ulje..ma ugl. sve isto s chipom ili bez njega samo što je s chipom taj filing daleko ugodniji i bolji..pogotovo kad napereš nekog daleko jačeg i bržeg auta(mislim za stock verziju);)
A ako očekuješ SR performance(dizanje stock momenta i konja iznad 35-40%) pripremi se za puno dublje posezanje u džep. :icon_smile:

chipaj taj auto..uvijek možeš vratiti na stock...makar kako su i meni rekli takav se još nije pojavil niti rodil :lol::lol::lol:


e meni se dogodilo radio sam A6 3.0 TDi, covjek je kasnije dosao da mu vratim stock jer kaze nesmije vozit vise da se ne ubije .


Inace sport varijanta je isla, panel, cat back , remap 3.0 TDI 312KS na radilici...
 
Član
muha je napisao(la):
2 identicna motora, sa identicnim HW i SW proizvedena identicnog datuma , nemogu dati 2 identicne krivulje jer :

zavisi od stanja motora, broj KM, servisni intervali, tezna noge vozaca, vremenski uslovi voznje, broj hladnih startova, kvaliteta goriva koje je sipano...

custom mapom se moze izvuci najbolje iz pojedinog motora, ali za to treba malo vise vremena , znanja , para.....
Jasno ko dan...nisam ni mislio pisat o tome kad se to jednostavno podrazumijeva:icon_biggrin:

Ni ne očekujem da budu jedan iza drugog na proizvodnoj traci..:D Ma ok... sve stoji...osim kakve veze imaju vremenski uvjeti i veličina obuće dok je auto na valjcima?:lol:

Npr. Recimo dvije G četvorke ili petice s urednim servisnim intervalom(što je bitan faktor da bi se izvršilo dyno mjerenje+gume i pritisak u gumama da bude malo veći pošto valjci stvaraju daleko veče opterečenje od trakcije koju imamo u dodiru s cestom),ustvari bitan je samo stock motor i da su iz iste grupacije (VAG npr.)npr.:1,9 PD tdi (nema veze jel ,polo,ibiza,golf,passat ili octavia..sve je to isto) i oba dvije čipane s optimum powerom.
Na to sam mislil :icon_smile:
 
Član
čitam sad sve ovo što je napisano,i navozao sam se čipanih auta,a i sam vozim golf3 110 ks karavan sa čipom oko 140+ks....ako ga stišćem nikada nisam potrošio preko 9l....a normalne vožnje troši 4,8...dokazano nekoliko puta....
ja recimo ne volim one "ispeglane" krivulje,di ni ne kontaš da imaš turbinu....ja volim kad mi auto recimo na 2500 o/min podivlja i čak provrti točkove ako sam u drugoj recimo....a vozio sam aute sa više ks od mog golfa i sa "lepšom" mapom....me nema mi taj doživljaj....tako da bi ja recimo uvek posegnio za ovom "divljom" a zna se....normalno vozi i sve 5...a kad naleti neki "napilani" gti onda pokažeš zube....hehehe...
 
Član
Moj Seat je čipan sa 110 ks na nemam pojma koliko jer sam kupio auto s čipom i koliko je prešao sa čipom samo dragi Bog zna,
Auto je uvezeno iz Švicarske i tamo je čipovan od strane Alpin tuninga, u biti radi se o nekoj maloj kutijici veličine pakla cigareta koja se nalazi pričvršćena negdje kod bosch pumpe.
I ranije sam vozio Seata TDI sa 110 ks al prve generacije, i ovaj novi u odnosu na stari koji nije bio chipan je divlji, ide extra, gof II 1.8 16v mu ne može ništa :icon_biggrin:

Medutim nakon predjenih 10000 km mi je crkla turbina koja je zamijenjena drugom. Nakon zamjene turbine su me nagovarali da skinem chip što sam izričito odbio,
Činjenica je da je turbina dio vozila sa vijekom trajanja, more turbina crkava na TDI mašinama ne zbog chipanja nego zbog velike pređene kilometraže, ja vjerujem da je i u mene bio isti slučaj.
Nakon zamjene turbine sam već prešao oko 12000 km i sad za sad nema problema.
Nema ništa ljepše kad neku opasnu vozilicu ostaviš u oblaku crnog dima :icon_twisted:
A nekada kad se bude imalo viška vremena i para pravac kod Srđana na valjke, ako rezultati ne budu zadovoljavajući radimo SM Optimum :cool:
 
Član
imaš P-box....ili ti varalica....daleko od onoga što se zove čipanje ili remap....i mom kolegi je riknila jako brzo turbina kad je to stavio...a ima ih nekoliko kojima je riknila čak i bosh pumpa...
 
Član
alex-vu je napisao(la):
imaš P-box....ili ti varalica....daleko od onoga što se zove čipanje ili remap....i mom kolegi je riknila jako brzo turbina kad je to stavio...a ima ih nekoliko kojima je riknila čak i bosh pumpa...


To na autu je urađeno u Švicarskoj tako da ja stavrno neznam koliko je plaćeno ili koliko je kvalitetno, iskreno se nadam da je neka kvalitetnija varijanta.
Vidio sam da čak i Srđan ugrađuje box-ove Vectorove,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top