Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SM chip tuning je napisao(la):
m50b25 je napisao(la):
^^ skuzili smo se ;)


BTW kakvih ponuda imas za 2.5i 24v 92.g. bez vanosa?? BMW

Moze i na PM

Imas sve na www.smchiptuning.com

Dobra je stvar sto se cip za tvoj auto moze poslati postom i sto ga sam mozes ugraditi a da pritom ti ostane i tvoj orginalni.

Dobar je to motor i dosta se osjeti chip tuning na njemu...

Da da, vidjao sam vec to plug & play, i vidio sam u zivo 2.5i moj vs 2.5i (chip) jednostavno bjezi od mene :lol:
 
Član
puno si mi postavio pitanja hakkler a nisam sad u mogucnosti da opsirno odgovorim na sve to,ali neka poenta ti je ako tako gledas na stvari onda je za tebe SDI motor bez turbine jer taj motor ce ti najduze biti i na njemu nema sta da se pokvari.

Limiter snage i "gasenje" turba je nesto sto radi svaka fabrika i sve i jedan auto tvornicki to ima i to je normalna stvar koja cuva motor a ne da ga unistava.

Veoma mi je komplikovano da ti objasnim zasto ja nemogu na 141 ks da odrzim krivu do 4500 da bude ravna a da turbina nenastrada,to je izvodnjivo ali na stock turbo nije dobro i veoma brzo bi turbo otisao.
Kod tebe kriva moze ravno da stoji jer je "pitomija".

Momak je pitao za power ja sam mu odgovarao,niko ga nije nagovarao da to radi,ja svima preporucujem Optimum i smatram da je to dovoljno za svakoga ali uvijek ima ljudi koji hoce jos i za njih je power,ja njima pruzam i tu mogucnost i objasnio sam u prvom postu zasto power nije dobar.
 

MTR

Član
Sta se moze uradit sa Passatom , 2004 , V6 TDI - 180 konja , nafato 200000 hiljada , jel se isplati radit sta i koliko kosta , usput - syncro , karavan , tiptr.
 
BHT Ovisnik
stvarno zasto ne uzmes optimum i miran si,dobit ces dovoljno na snazi i nemas brige
 
Član
MTR je napisao(la):
Sta se moze uradit sa Passatom , 2004 , V6 TDI - 180 konja , nafato 200000 hiljada , jel se isplati radit sta i koliko kosta , usput - syncro , karavan , tiptr.

sve ima na www.smchiptuning.com

200 000 nije nikakav problem ako je motor redovno i ispravno odrzavan i ako je normalno vozen,ja sam se nagledao motora koji su sa 400 000 u boljem stanju nego neki sa 15 000,sve zavisi ko je vozio motor i koliko mu je stalo bilo do toga istoga motora.

odoh spavati,sutra idemo u cazin na CEZ brdsku trku...

pozdrav raja,ispunili ste mi vece,hvala Vam ;)
 

MTR

Član
koliko ti treba vremena da uradis , koliko prije se moram najaviti? vidio sam u postovima prije da preporucujes protocniji filter , da li bi trebalo uraditi i to ili ne , ako da koja je razlika cijene?
 
Član
filter je oko 80 eura,nije obavezan ali je dobra stvar.
Meni treba 90 min da uradim optimum a 4 sata za power.

Morao bi bar 2-3 dana ranije da se najavis na info@smchiptuning.com
 

MTR

Član
ok , hvala ti cujemo se i jos samo jedno pitanje , kolika je cijena doplate za garanciju na motor ?
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
puno si mi postavio pitanja hakkler a nisam sad u mogucnosti da opsirno odgovorim na sve to,ali neka poenta ti je ako tako gledas na stvari onda je za tebe SDI motor bez turbine jer taj motor ce ti najduze biti i na njemu nema sta da se pokvari.

Limiter snage i "gasenje" turba je nesto sto radi svaka fabrika i sve i jedan auto tvornicki to ima i to je normalna stvar koja cuva motor a ne da ga unistava.

Veoma mi je komplikovano da ti objasnim zasto ja nemogu na 141 ks da odrzim krivu do 4500 da bude ravna a da turbina nenastrada,to je izvodnjivo ali na stock turbo nije dobro i veoma brzo bi turbo otisao.
Kod tebe kriva moze ravno da stoji jer je "pitomija".

Momak je pitao za power ja sam mu odgovarao,niko ga nije nagovarao da to radi,ja svima preporucujem Optimum i smatram da je to dovoljno za svakoga ali uvijek ima ljudi koji hoce jos i za njih je power,ja njima pruzam i tu mogucnost i objasnio sam u prvom postu zasto power nije dobar.

Krivo si me shvatio...no turbo no fun :cool: a i nikom nije svejedno dati auto na chipiranje za par sto eura i nakon par tkm imati ili nemati trošak s jednom još nulom iza.
NHF:
Poanta u pitanjima je bila da kolegi daš ili ti damo neke opširnije odgovore što može očekivati od chipa tuninga. Kakve su posljedice ili trajnost nakon remapiranja motora.(koliko sam ja shvatio njegov prvi post)

Da li ti je remap za svaki model auta ili ti motora isti? (pošto si kolegi reko da šalješ i poštom)ili slažeš dijagrame za svaki motor zasebno? :icon_smile:
 
Član
Cijenu garancije na motor bi odredili kad bi pregledali motor,ovako napamet mi je tesko reci ali okvirno je oko 150 eura za godinu dana.

SM optimum je vec unaprijed napravljena mapa za nov motor i ona se salje postom.
SM power je custom remap koji se radi za svaki motor posebno.

Postoji i custom remap sa sondama koji se radi na trkacim motorima.

Niti jedna SM mapa nije genericka tj. napravljana po nekom sablonu inpr. nije ista za 1.2 benzin i za 2.0 benzin,svaka mapa je prilagodjena svakom tipu motora i modela ali SM optimum je mapa koja je snagom manje opterepena i ako je motor u OK stanju ta mapa ce pokazati deklarisanu snagu.

Svaki soft koji se ocita iz auta,mape se rade na njemu,neubacuje se software neke druge verzije i drugog modela,svaki remap se prilagodjava verziji softwera koja se ocita.
Zato mogu poslati postom cip kad mi npr. momak procita svoje brojeve sa ECUa i cipa i ja mu posaljem sa takav model softwera.

Custom remap je nesto drugo i to nema potrebe raditi na svakom autu,ako je motor uredu i ako je u granicama normale Optimum je sasvim OK,za motore na kojima postoje neke mehanicke izmjene ili motore koji nisu u skladu sa standardom za njih se obavezno mora uraditi custom ali za full standardne motore nemora.
 
Član
Joj moram i ja na valjke pa da vidimo kako je ispeglana crta na dijagramu kod mene.. :D
Optimum u pitanju, vuce ko lud do 4150 rpm
Skinuo katalizator, a uskoro i zadnji lonac (srednjeg lonca fabricki nemam)
Auto preslo 315 000 km a uopste nedimo
Od toga 80 000 sa chipom presao
Bez sportskog filtera, ili teki drugi zajebancija... Znaci sve sve stock

Prije chipa jesam imao problema, to sve zavrsio pa chip i nikad nista od tada!
Neznam samo odkud ta glupost da chip jebe auto... Samo covjek moze sjebat auto!! Pa i bez chipa. Znam vise ljudi kojima su crkavale turbina i bez chipa nego sa chipom.
 
Član
gledam ovaj thread srdjane ti si neumoran sto se tice obajasnjavanja na ovom forumu... oko chipa tuninga... :cool::cool::cool::cool::cool:
 
Član
Ne bi baš o Citiusu...njegove mape ...hm...hm vidio sam dyno krivulje na RSicama...je da auti idu ko šprih...al koliko dugo...ne bi sad ulazio u to..ak su ljudi zadovoljni neka im je sa srećom.

Isto tako ne znam baš za optimum tuning.Svaki motor od istog modela ima zasebne stock dijagrame.
Oni jesu svi 1,9tdi ili 2,0 tdi ili fsi al u biti su svaki posebni.Kao i blizancii..ista visina, težina, krvna grupa..godine a u biti popuno različiti.

Nekom će taj remap sjest nekom neće.Al koliko para toliko muzike...

Meni je remap napravio Tibor(ne znam jel smijem okačit link makar su u biti svi ti linkovi slični) ...nakon što je očitao mapu auta i to bez ikakvih cd programa ili postoječih dijagrama ...stvar je bila dogovora koliko ćemo ga "našarafit".Inače je takvih složio brdo..i svakog zasebno.(radio je i za ovlaštene salone kompletnu VAG grupaciju a sad po zadnjim informacijama mislim da radi za Mercedes)

Auto ide čist solidno za raliku od stock-a. 9,18 do stotke 210km/h top speed i troši litru do litru i pol manje.

Ne mislim nikog ovdje uvrijediti ili stvarati anti reklamu...čisto malo da ljudi saznaju o chip tuningu.:icon_smile:
 
Član
Do sada nismo imali valjke da gledamo dijagrame sa sm mapama, al sad imamo! I sad cemo se tek uvjeriti u kvalitetu sm mapa :cool:

2 hekkler
postavi taj link pa da vidimo sta covjek nudi!! :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top