Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja neznam jel pricam kineski ili u cemu je problem,sve sam ti objasnio,procitaj ponovo sve moje postove vezano za katalizator.
 
Super Moderator
jeb te katalizator skini ga sta se sikiras toliko... to je iskljucivo za ekologiju sve ti je Srdjan objasnio
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
ja neznam jel pricam kineski ili u cemu je problem,sve sam ti objasnio,procitaj ponovo sve moje postove vezano za katalizator.

:lol:
Skonto sam prijatelju,nemoj da se nerviras;)
Znaci aklo mi je katalizator cist i imam KN mogu dobiti 150ks ili
ako mi je katalizator prljav(zagusen)skinem ga i stavim KN filter isto dobijam 150ks....
Skidanjem zagusenog katalizatora spasavam motor i zagadjujem ololinu...jebes okolinu nek je motor u redu....:lol::lol::lol:

Jel to to druze :cool:
 
Član
;)

ja nemogu znati sad da li ti je zacepljen ili nije,zato ti i nemogu reci da li da ga skines ili ne,ali ako nisi ni ti siguran mozes ga sobodno skinuti jer katalizator kad ostari nema nikakve funkcije i samo smeta na izduvu i grije turbinu i motor,zacepljen katalizator je veoma opasan po motor.
 
Član
E hvala ti puno ;) auto mi je staro oko 9 godina i vjerovatno je katalizator vec otisao(rikno)
Rijesio sam sve svoje nesuglastice,sad me niko nemoze odgovoriti od cipovanja....filter uskoro stavljam a i katalizator ide van,pa se nadam da cu uskoro i na cipovanje....vrijeme ce pokazati ;)
Pozz
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
hakkler je napisao(la):
hm...hm...ove gore krivulje mi se ne čine baš sjajne...a moment tek?

Po meni prenagli porast momenta i snage...s naglim izražemim padom nakon 3800..rpm i onda porastom?

Svaki motor može izdržat povečanje 30-80 ili 100 % snage bez problema. Vozač određuje pravila igre koliko čemu trajat..a i remap je bitan.
Kvarovi koji mogu nastati su: skračenje vijeka kuplunga u odnosu na stock,problemi s poluosovinama koje nisu predviđene za tu snagu.Grijanje turbine...itd.
Recimo da je omjer 40(chip):60(vozač)
Za umjereno chipanje do 20-40% snage nije potreban nikakav down-pipe ,auspuh ili KN dok za dizanje iznad toga (stage2) svakako.;)

Ova krivulja je extra dobra na malu stock turbinu,pa zar nevidis na motor na 4500 obrtaja ima 115ks a standardno na 4500 obrtaja ima 80 ks.
nemoguce je na malu turbinu odrzati pritisak u visokim obrtajima a da se turbina neunisti,ovo je extremno dobra kriva i veoma dobro uradjen remap.

Katalizator ako je zacepljan unistava motor i treba ga skinuti,ako nije zacepljan netreba ga dirati.Funkcija mu je ekologija.

Pa za dizlo nije potrebno ganjati do 4,5 soma okretaja i više...nije to benzinac..i tako večini moment i snaga pada več nakon 3800.
Ova krivulja pokazuje veliku explozivnost i prenabrijani moment što za utjehu nosi hebene performanse ;) al i veliko opterečenje za tetu lamelu,poluosovine itd.
Iznosim samo svoje mišljenje pročitajući stotine postova i razgovarajući s ljudima koji su prešli s chipom i preko 100 000km.(isto tako koji su prošli samo 20tkm pa su za početak mijenjali cijeli kuplung set+zamašnjak itd)
U cijeloj toj priči naravno glavni faktor je driver.

Al ako "krvotok" nije kak treba u motoru... posljedice nisu baš jeftine.
Meni je trebalo dosta dugo da se odlučim na chip..(ista pitanja koja je i kolega postavil u naslovu teme) al čovjek koji ju je složil chip skidam kapu.;)

I naravno nisam osobno htio ići dalje od 30% jer je to potraživalo sve ove elemnte koje ste naveli (KN,down-pipe,spuh+ onda kočnice da zauzdaju tu snagu i naravno ovjes):icon_confused:
Ak se hočeš vozit sigurno....:icon_biggrin:
evo kako je krivulja ispeglana kod mene...

a tu su gubici ili ti dobici :D


I K&N daje samo više zraka...ko orbit žvake ,a u očekivanju ergele konja... to čisto zaboravite...izmjereno na valjcima kod kolege....čak je i imal bolji rezultat sa stock filterom:lol::lol::lol: za o,1 :) al je zato sound puno ljepši i placebo efekt odaziv na gas s KN-om :lol:
 
Član
pa OK je sve to,tako i kod nas izgleda Optimum ali Power je nesto drugo...

Kod motora koji se koriste za utrkivanje obrtaji su najbitniji i zato se sve i prepravke rade da se napravi da dizel moze ici u obrtaje jer tada mu raste i snaga,trkazi dizel koji ide samo do 3800 rpm i nije za trke,ja sam radio 1.9 tdi sa GT22 turbinom motor koji se vozi skoro do 6000 rpm,na 5500 se salta.

Na mome grafikonu onaj nagli skok i pad momenta na pocetku je izazvan mojom greskom jer nisam dyno namjesio da mjeri od 1000 rpm nego do 2100 rpm a to je za tdi motor veoma kasno jer on do tad vec poludi,da sam ranije dyno namjestio nebi bio taj tako nagli skok pa pad,a kasnije je sve ok kad motor udje u obrtaje tu nema greske.

Kod tebe kriva je bas skolska i umjereno ispeglana,isto tako je i na nasem optimum cipu ali ovo je power i zato je "divlji" :D
 
Član
Skidanje katalizatora u vecini slucajeva znaci smanjivanje deklarirane snage, steti motoru i ne preporuca se raditi bez dodatnih preinaka na ispuhu. To sto je najjeftinija metoda nasih tjunera je druga prica (obicni placebo efekat)

Inzinjeri su znali da ce tu doci katalizator i citavu nauku oko termalnih opterecenja su usmjerili na ispuh i ispusne ventile i sada bi ih neki pajdo sa fleksaricom zajebao,, da da malo sutra. Ako vec hoces protocniji ispuh onda posegni malo dublje u djep i uzmi rjesenje za svoj motor koje je kvalitetno i oprobano u praksi.

Inace zaboravi tuning za malo para a da traje vjecno (citaj: dok je auto u tebe).
 
Član
pa da te pitam da li je bolje voziti na zacepljen katalizator ili isti skinuti?
Sta je stetnije ?
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
pa da te pitam da li je bolje voziti na zacepljen katalizator ili isti skinuti?
Sta je stetnije ?

Kralju nisam niti imalo aludirao na tvoje postove, ti se bavis chipanjem i uvjeren sam da znas kako i sta bolje nego ja ;)

NHF ali bilo je par postova od nekih drugih i od samog zacetnika teme kako je samo tako skinuti kat i sve 5.
Kat se za nuzdu moze skinuti ako je zacepljen ali i to je za nuzdu. Kada se stavlja ispuh stavlja se da valja, a ne ovako rezi pilaj sjeci.

Samo sam aludirao na to da se ne moze za sitne pare dobiti i odlican rezultat i 100 000 sa prstom u uhu jos.

Covjek i ne zna kakav mu je kat a pretpostavka mu je da je nakon 9 godina dao svoje.
 
Član
da u pravu si i ako si pazljivo procitao moje postove i ja sam rekao da se kat. nedira osim ako nije zacepljen.

Skidanje katalizatora koji je ispravan je cesto pogresan potez pogotovo na atmosferskim benzincima i moze da dovede do gubitka snage motora ako izduv nije adekvatan.

Ali u svakom slucaju zacepljen katalizator se mora skinuti :D
 
Član
m50b25 je napisao(la):
^^ skuzili smo se ;)


BTW kakvih ponuda imas za 2.5i 24v 92.g. bez vanosa?? BMW

Moze i na PM

Imas sve na www.smchiptuning.com

Dobra je stvar sto se cip za tvoj auto moze poslati postom i sto ga sam mozes ugraditi a da pritom ti ostane i tvoj orginalni.

Dobar je to motor i dosta se osjeti chip tuning na njemu...
 
Član
@m50b25: potpis;)

@SMchip tuning: a koliko je to dobro za motor? Taj nagli skok?? "ko da ti netko da 3 vreće cementa u ruke ...pa onda sorry ..skine ti dvije pa ti trči..koliko puta češ moć koristit snagu za 3 vreće??
Krivulja kod mene je izpeglana baš kako treba ...moglo je i na više i taj grafikon bi se podigao za stepenicu više.konji+moment...al onda to prelazi več u skup sport i daljnja ulaganja i kratki vijek motora.
Možda je power varijanta ok za street race al koliko je trajna? hm...hm? I ne znam baš da kolega koji postavlja ta pitanja iz naslova temese sprema za SR.:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top