Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Uh nacitah se ja ovih postova,al' usput sam nesto i naucio:icon_smile:

Hvala svim koji daju detaljne odgovore na pitanja i ne zale za potrosenim vremenom ...:cool:
 
Član
Hvala meni sto sam otvorio temu...hahahahahahhaha:icon_biggrin:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Stvarno extra objasnjenja i odgovori,barem moje znanje o chip tuningu je sa nekih 5% poraslo na jedno 70% naravno nemogu ja znati sve....:D:lol:
 
Član
Imam Pasata 2003g, karavan, 74 KW,mislio sam ga malo 'pojačati', do nekih 20%, dali se isplati i koliko 'muzike'. Ne brzam previše, uglavnom mi je oko 3500 obrtaja.
 
Član
Druze SM je zakon,mozes OPTIMUM 132ks(bez ikakvi prepravki) mozes POWER 151ks(ali moras raditi neke izmjene na usisu i izduvu)
savjet OPTIMUM on ti je za svaki dan;)
i daj netjeraj ga toliko u obrtaje,ja scog saltam na 2500 (optimum,taman);)


I da citava ova tema se radi o cipovanju passata 3bg karava takodje 74kw tako da mozes procitati sve od pocetka;)

evo ti link sa SM CHIP;)
http://smchiptuning.com/indexkatalog.htm
i evo ti link za tvog passata sa sve cijenama(popust imas ako stavis njihovu naljepnicu i nosis je u garantno roku 0d 3 godine koliko imas i garanciu na chip:) )
http://smchiptuning.com/indexauto.htm


Pozz
 
Početnik
to je 1.9tdi 100KS ravno prva verzija PD motora koji se danas stavlja u Passat3c , Golf5 , 130 ides bez problema, ja bi stavio i KN obavezno to je onako optimum snage i cijene za dug i pouzdan rad motora.., interval zamjene ulja skrati na 7500km i cao, naravno nije preporucivo do max maltretirat motor i vozit ga V max dugo ali
 
Član
Ma ne tjeram ga ja nešto, šaltam isto kao i ti (na 3500 obrtaja je previše, greškom upisano) jer na našim cestama, osim ono malo prema Zenici, nemaš ga gdje ni natjerati. Ne znam jeli 32KS puno, mislio sam manje ali ako nije problem za motor, što da ne!
Ovo za mijenjanje ulja, stavljam u njega long life, castrol 5-30, na koliko se ono mijenja? Prije su mijenjali na 10000km ali 5-40, pa sam ovo zadnje mijenjanje vratio na 5-30.
 
Član
ja sam cipao golfa peticu 1.9 +30 KS, tjeram do 4.000 obrtaja, van grada vozim bas pod gasom :D ulje svakih 15 milja kako servis i preporucuje, skupa sa svim filterima.. castrol 40W sinteticko ako se tako pise :D moja preporuka, ako odrzavas auto, budi bez brige slobodno chipaj, jer sa chipom je voznja mnogo laksa, medjuubrzanja i preticanja prvestveno..
 
Član
Znači svi vi vjerujete u taj SM čip koji na stranicama piše da na običnom atmosferskom motoru daje čak 15+ konja.Jeli itko to još testirao ili su to samo nečija naklapanja a usto da na tdi-u od 100 konja čipuje na 150 i usto garantuje da će bit bez ikakvi problema čisto sumnjam. Ako si voljan rizikovat motor i turbinu nekakvim jeftinim čipom samo naprijed, ti motori i te turbine i onako nisu nešto izdržljive a pogotovo kad natovariš na njih + 50% snage.
 
Član
Hvala na savjetima, još jedno pitanje, može li se to u Mostaru ili Sarajevu ili ipak da idem u Gradišku?
 
Član
ne bolc mi vjerujemo tebi jer si ti veliki strucnjak za to.. Ivo, ima i u Sarajevu naravno, nick Mrva sa foruma, ako budes htio broj javi se meni na PP pa ti dadnem,ili neka pitanja :)
 
Član
jel netko bio na valjcima da izmjeri tih 15 kobilica više na atmosfercu ili 30+ na dizlu?

dyno?

Pa lijepo piše na sm-ovoj stranici npr.za passata 1.6i 100ks
optimum 111ks
power 115 ks
valjda je kolega na to mislil:D ? il se u nečemu razočaral?:icon_rolleyes:
 
Član
Nisam mislio nikog podcjenjivat samo kazem svak bi 10-20 konja za male pare, kolega mi je stavljao taj čip na isti motor ko i u mene ista godina sve identično nista ne dobije a moj je bio serijski pa smo uspoređivali čak mu je par puta mjenjao taj čip na nekim je išao i lošije nego serijski.
 
Član
ne bi trebao da ide lošije...al isto je bitno kako to utječe na motor?
Na dynu se vidi pravo stanje stvari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top