Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
hakkler je napisao(la):
Isto tako ne znam baš za optimum tuning.Svaki motor od istog modela ima zasebne stock dijagrame.
Oni jesu svi 1,9tdi ili 2,0 tdi ili fsi al u biti su svaki posebni.Kao i blizancii..ista visina, težina, krvna grupa..godine a u biti popuno različiti.

Nekom će taj remap sjest nekom neće.Al koliko para toliko muzike...

pa upravo sam ti to i ja rekao,ja svaku mapu prilagodjavam verziji softwera ali nekadim custom remap na svakom motoru.

i tebi je to isto uradjeno ni tebi nije radjen custom remap od 0 nego je "samo" mapa prilagodjena tvojoj verziji softwera i svaki nas SM optimum je takav.
 
Član
nekih 15 hiljada preso sa sm power i jedino sto sam primjetio je da manje trosi a bolje ide,ne znam jel do mene ili do auta,al leti :)
kod nas mnogi hoce da voze auto od 200 + konja a da trosi ko sdi od 65 konja :) eh to ima u filmovima,americkim,a produkcije :)
 
Član
sa 204 na nemamm pojma koliko,uglavnom je power,valjda 225 230 il kolko vec.
uglavnom prezadovoljan,jedino sto mi se ne svidja je sto se obrtomjer i brzinomjer penju istom brzinom,al valjda to tako ide kod sporCKIH auta :)
usis zraka je kn typhoon kit a prdi na remus wild series :) tih auspuh :D
 
Član
dosad sam se nagledao čipanih auta i haman niko se ne zali
samo redovan servis i sve bi trebalo biti ok
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
hakkler je napisao(la):
Isto tako ne znam baš za optimum tuning.Svaki motor od istog modela ima zasebne stock dijagrame.
Oni jesu svi 1,9tdi ili 2,0 tdi ili fsi al u biti su svaki posebni.Kao i blizancii..ista visina, težina, krvna grupa..godine a u biti popuno različiti.

Nekom će taj remap sjest nekom neće.Al koliko para toliko muzike...

pa upravo sam ti to i ja rekao,ja svaku mapu prilagodjavam verziji softwera ali nekadim custom remap na svakom motoru.

i tebi je to isto uradjeno ni tebi nije radjen custom remap od 0 nego je "samo" mapa prilagodjena tvojoj verziji softwera i svaki nas SM optimum je takav.


Pa ne znam baš...napisal si da šalješ chip i poštom...kako onda određuješ ili ti prilagođavaš softwer kad je svaki motor kao i osoba "srce" za sebe. To se ne može baš odredit na daljinu??
I nije svaki remap isti za svaki motor...baš radi toga...kao što sam rekao nekom će sjest nekom baš neče...u oba slučaja auti će puno bolje ić al zato je dyno tu da se vidi rezultat...i kako je izpeglana krivulja.:icon_smile:

po krivulji se vidi gdje kod mene pada moment al što se tiče rpm-a evo baš danas sjetil sam se ove teme...pa sam ga malo našarafil u trećoj do 4700 cca 140 mislim da je bilo...makar bi bolji šus i ubrzanje bilo da sam ga prešaltal u IV-tu na 3900-4 soma okretaja...al eto...bila neka dizlo laguna koja je ostala na mom guznom horizontu:lol:
Još jedna sitnica kod mene...auto poslije chipanja uopće ne dimi...isto tak i od jednog kolege...koja je našarafljena s konjima malo više nego moja ...mislim na 127(s 90ps... i imamo iste motore ALH) i on mi bježi možda 0,2 sekundi nasuprot moje.Jednom sam ga i napral jer je on šaltal 4 na petu na 170km/h dok sam ja svoju razvrtil na 190km/h u četvrtoj.:D
I da top speed nam je isti.

A evo linka za kolegu koji je pital...

Sve je to vrlo slično...http://www.chiptuning.com.hr/



a opet nije...:)
 
Član
prijatelju, ja sam chipo golf v 1.9 tdi 90 ks na 120 ks i 270 obrtnog , sve perfektno presao vec par hiljada km-a, totalno drugi auto, ali nemoj slusat ove glupe price tipa tusi ga a on trosi manje, trosi *****, nakon chipa meni je situacija sljedeca: Ako non stop gasas po gradu, dakle ne van grada, potrosnja se naglo penje, ali ako normalno vozis , pogotovo van grada potrosnja drasticno pada, chipo sam kod SM-a, moja topla preporuka jer sam ja zasad prezadovoljan, u mene je Optimum
 
hakkler je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
hakkler je napisao(la):
Isto tako ne znam baš za optimum tuning.Svaki motor od istog modela ima zasebne stock dijagrame.
Oni jesu svi 1,9tdi ili 2,0 tdi ili fsi al u biti su svaki posebni.Kao i blizancii..ista visina, težina, krvna grupa..godine a u biti popuno različiti.

Nekom će taj remap sjest nekom neće.Al koliko para toliko muzike...

pa upravo sam ti to i ja rekao,ja svaku mapu prilagodjavam verziji softwera ali nekadim custom remap na svakom motoru.

i tebi je to isto uradjeno ni tebi nije radjen custom remap od 0 nego je "samo" mapa prilagodjena tvojoj verziji softwera i svaki nas SM optimum je takav.


Pa ne znam baš...napisal si da šalješ chip i poštom...kako onda određuješ ili ti prilagođavaš softwer kad je svaki motor kao i osoba "srce" za sebe. To se ne može baš odredit na daljinu??
I nije svaki remap isti za svaki motor...baš radi toga...kao što sam rekao nekom će sjest nekom baš neče...u oba slučaja auti će puno bolje ić al zato je dyno tu da se vidi rezultat...i kako je izpeglana krivulja.:icon_smile:

po krivulji se vidi gdje kod mene pada moment al što se tiče rpm-a evo baš danas sjetil sam se ove teme...pa sam ga malo našarafil u trećoj do 4700 cca 140 mislim da je bilo...makar bi bolji šus i ubrzanje bilo da sam ga prešaltal u IV-tu na 3900-4 soma okretaja...al eto...bila neka dizlo laguna koja je ostala na mom guznom horizontu:lol:
Još jedna sitnica kod mene...auto poslije chipanja uopće ne dimi...isto tak i od jednog kolege...koja je našarafljena s konjima malo više nego moja ...mislim na 127(s 90ps... i imamo iste motore ALH) i on mi bježi možda 0,2 sekundi nasuprot moje.Jednom sam ga i napral jer je on šaltal 4 na petu na 170km/h dok sam ja svoju razvrtil na 190km/h u četvrtoj.:D
I da top speed nam je isti.

A evo linka za kolegu koji je pital...

Sve je to vrlo slično...http://www.chiptuning.com.hr/



a opet nije...:)



Nije ovo ni slicno nezna se ni ko radi ni gdje radi ovaku stranicu moze svako napraviti djeluje mi skroz nepouzdano.:icon_question:
 
Početnik
coyotus bastus je napisao(la):
hakkler je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
hakkler je napisao(la):
Isto tako ne znam baš za optimum tuning.Svaki motor od istog modela ima zasebne stock dijagrame.
Oni jesu svi 1,9tdi ili 2,0 tdi ili fsi al u biti su svaki posebni.Kao i blizancii..ista visina, težina, krvna grupa..godine a u biti popuno različiti.

Nekom će taj remap sjest nekom neće.Al koliko para toliko muzike...

pa upravo sam ti to i ja rekao,ja svaku mapu prilagodjavam verziji softwera ali nekadim custom remap na svakom motoru.

i tebi je to isto uradjeno ni tebi nije radjen custom remap od 0 nego je "samo" mapa prilagodjena tvojoj verziji softwera i svaki nas SM optimum je takav.


Pa ne znam baš...napisal si da šalješ chip i poštom...kako onda određuješ ili ti prilagođavaš softwer kad je svaki motor kao i osoba "srce" za sebe. To se ne može baš odredit na daljinu??
I nije svaki remap isti za svaki motor...baš radi toga...kao što sam rekao nekom će sjest nekom baš neče...u oba slučaja auti će puno bolje ić al zato je dyno tu da se vidi rezultat...i kako je izpeglana krivulja.:icon_smile:

po krivulji se vidi gdje kod mene pada moment al što se tiče rpm-a evo baš danas sjetil sam se ove teme...pa sam ga malo našarafil u trećoj do 4700 cca 140 mislim da je bilo...makar bi bolji šus i ubrzanje bilo da sam ga prešaltal u IV-tu na 3900-4 soma okretaja...al eto...bila neka dizlo laguna koja je ostala na mom guznom horizontu:lol:
Još jedna sitnica kod mene...auto poslije chipanja uopće ne dimi...isto tak i od jednog kolege...koja je našarafljena s konjima malo više nego moja ...mislim na 127(s 90ps... i imamo iste motore ALH) i on mi bježi možda 0,2 sekundi nasuprot moje.Jednom sam ga i napral jer je on šaltal 4 na petu na 170km/h dok sam ja svoju razvrtil na 190km/h u četvrtoj.:D
I da top speed nam je isti.

A evo linka za kolegu koji je pital...

Sve je to vrlo slično...http://www.chiptuning.com.hr/



a opet nije...:)



Nije ovo ni slicno nezna se ni ko radi ni gdje radi ovaku stranicu moze svako napraviti djeluje mi skroz nepouzdano.:icon_question:




chiptuning.com.hr je Citius ..


nemoj stavljat chip, jer ako je u tvom mozgu vec bojazan prema tome sta god ti se poslije toga desi , mislices da je do chip-a , maltretirat ces onoga k oti je radio isti i slicno....

Ako pak ovo gore navedeno prebolis i odlucis se , onda idi na provjerenu preradu kod nekoga ko to radi sa nekom pozadinom, ali naravno zapamti onu koliko para toliko muzike..
 
Član
tebi se hakkler nemoze objasniti to oko mapa i necu vise ni pokusavati jer ti nemozes skontati da ja imam sve mape za standardna vozila i dovoljno mi je da neko procita broj ecu i verziju softwera i ja mogu da mu posaljem mapu za taj motor.Tako rade sve najpoznatije tunerske kuce na svijetu,uostalom tako radi i fabrika i oni upisuju iste mape u iste verzije softwera i hardwera.

npr. 1.9 tdi 130 ks jeste isti motor iz svih VAG auta ali elektronika nije ista,ima mnogo vrsta elektronike i mapa za taj motor ali ako se na dva auta poklope potpuno isti broj hardwera i softwera i ako su oba motora stock onda ce i mape biti poptuno iste,tako ga je i fabrika napravila.Zato ja mogu da uradim mapu bas za tu i tu elektroniku i zato je na daljinu moguce da se posalje mapa jer ja unaprijed znam kakve taj model ima mape i kako se moze uraditi i nema mjesta ta prica da svaki motor ima posebne mape(srce),to je glupost,svi sa istim brojevima elektronike imaju i iste mape.
 
Član
@Sm Chip tuning: never mind...može se sve objasniti...bar si to lijepo objasnio ,a svako ima pravo na mišljenje...poštujem tvoje i iznosim svoje...valda za to i forum služi?:icon_smile: bilo bi zgodno da netko ode na valjke prije i poslije nakon optimum chipa pa da vidimo krivulju(ili eventualno poslije)

@coyotus bastus: zna se točno ko radi..i obično se ide preko preporuke...govorim u ime više kolega iz HR koji su chipali auto kod njega i prešli do sad i preko 100 000km s chipom;) bez ikakvih poteškoća i kvarova :cool:

@muha: nemoj brkati stranice...ovo ti je citiusova stranica: http://www.citius.hr/kontakt.htm

Rezime svega za kolegu koji je pital za chip njegove prednosti i li mane...go for it ...stavi optimum chip i preporodičeš se za malo para...sve ovisi kakav si driver ..bilo s chipom ili bez njega..sam ćeš sa svojim načinom vožnje pridonijeti koliko će ti trajati motor ,kuplung set i ostali mehanički dijelovi.(nema ganjanja dok motor nije na radnoj temperaturi,nema gašenja motora poslije naganjanja-ostaviti malo da radi na leru..redovito mijenjati ulje..ma ugl. sve isto s chipom ili bez njega samo što je s chipom taj filing daleko ugodniji i bolji..pogotovo kad napereš nekog daleko jačeg i bržeg auta(mislim za stock verziju);)
A ako očekuješ SR performance(dizanje stock momenta i konja iznad 35-40%) pripremi se za puno dublje posezanje u džep. :icon_smile:

chipaj taj auto..uvijek možeš vratiti na stock...makar kako su i meni rekli takav se još nije pojavil niti rodil :lol::lol::lol:
 
Član
Pa kad smo već kod tih motora i povećanja snage mene lično interesuje evo recimo kod VW grupacije, dali ima fizičke razlike između motora i turbina od 90, 110, 130 i 150 KS ili je samo razlika u toj nekoj elektronici koja podiže snagu?
 
Član
Ima razlike u svemu.

90 i 110 ks motri nist pd
110 ks ima drugaciju turbinu i dizne i ecu

razlika izmedju 130 i 150 ks je takodje u turbini,diznama,ecu
 
Član
kaze mi*Nemate dovoljno postova na Forumu da biste dali reputaciju.*al svaka cas Srđane na odgovorima;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top