Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Prošlu sezonu šo bi rekli prevrto internet za informacijama i reko sebi neću neke low budžet gume i bazirao se na gornji segment guma....čitajući skontao sam da su to nijanse koje većina nas neći ni primjetiti i onda sam donio zaključak tražim provjerene gume sa adac testa što povoljnije cijenom i tako naleti na conti ts830 cijena mislim da je bila ispod 120km po komadu..

Što se tiče potrošnje nisam primjetio da se troši ako vako nastavi 5 sezona minimum....

A vidim ove godine su prvo mjesto, u mojoj dimenziji, ništa ja tu novo nisam dokazo, ja zadovoljan kao i mnoge moji prijatelji kojim sam kasnije dao preporuku....


Znam da se tiče zimski, ali jedna moja opaska na ljetne, kasnije sam uzeo ljetne od conti sport 3, razlika između conti 2 i 3 je nebo i zemlja, dosta ljudi je ima 2 i svi se žale...dok sa 3 je totalno druga priča...

Toliko od mene..
 
Član
ljudi dali je ko probavao michelin alpin a4 ? interesuje me kako su se pokazale imao sam michelin a3 idealne bile pa me interesuje jel bolje ili gore? samo cu reci savine sam kupio prosle godine nove i ove godine neidu na auto nikako jer ko nije probao bolju gumu misli da je sava zakon, mozda jest na golfu 2 gdje ide uska guma pa niko nestavlja drugu marku i kaze da je dobra,ja sam imao 205 55 16 a nece vise nikad zamalo glavu nisam izgubio.ali ipak svako ima svoje misljenje
 
Član
ne znam i ja se dvoumim izmedju mischelina a4 i gy UG 8??? ali mislim da su to nijanse premium brendova koje niko nece primjetiti...
 
Član
Uzet continental ts 830 35tj2011 friske meke pa cemo vidjeti kako će se pokazati po ledu jer mi je to najbitnije;)
 
Da se prijavim... prosle zime sam kupio Savu S3 bilo OK,
danas sam za promjenu uzeo Debicu FRIGO... pa cemo vidjet kakve ce biti..:icon_smile:
 
Član
elvis00 je napisao(la):
Meni najbolja zimska guma je Goodyear Ultra Grip 7+, extra na snijegu, bljuzgavici, kisi, prava guma za zimske uslove, mekana. U mojoj dimenziji 195/65 R15 su bile 135KM po komadu. A i na ADAC-ovim testovima je uvijek u vrhu. Zimska guma nikad nije skupa koliko znaci u zimskim uvjetima.
Daleko najbolja, i nema razlike u kvaliteti na odnosu dimenzija guma... Ali ljetna Continental Contisport contact:)
 
Početnik
Ko se vozi i malo u ekstremnijim uslovima, najbolje rjesenje je, protekt od Phenixa, ni jedna guma ne moze sa njom u zimskim uslovima ! ;)
 
Da li je ko probao Semperit MasterGrip ili Sportiva Snow Win... ja planiram jedne od ove dvije uzeti, pa da vidim vasa iskustva u vezi ovih guma :icon_smile:
 
Legend
evo i ja razbijam glavu koje gume da stavim na 15ke profil 195 50, kontao sam protekt ali vidim da ih ima vise pa neznam koje su se najbolje pokazale
 
stefan je napisao(la):
evo i ja razbijam glavu koje gume da stavim na 15ke profil 195 50

Koliko sam citao u vezi ovih guma koje ja trazim, nisu lose... spadaju u kategoriju srednjih guma... kad se uzme u obzir nasi zimski uslovi gdje se vise vozi po morkom i zaledjenom putu i ako imas auto sa prosjecnom snagom, bez velikog obrtnog momenta, gume iz srednje kategorije ce zadovoljiti sve potrebe uz normalnu voznju... sad me samo zanimaju iskustva... jedno su oficijelni podaci a drugo su iskustva ljudi tj. stanja na cesti :D mislim da su bolje od Save i Tigar kako god okrenes :lol:

Saznao sam u jednom prodajnom centru da je Sportiva Snow Win u dimenziji 185/60R14 82T: 102,60 KM sto ja msm da je i vise nego povoljno
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Da li je ko probao Semperit MasterGrip ili Sportiva Snow Win... ja planiram jedne od ove dvije uzeti, pa da vidim vasa iskustva u vezi ovih guma :icon_smile:
rodjak imo semperit nije se zalio a prvi susjed sportivu i dobro ga je sluzila a vozio je ju i ljeti i bude mu jednu sezonu radi puno kilometara auto a6 2.5tdi
;)


Grga je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Uzet continental ts 830 35tj2011 friske meke pa cemo vidjeti kako će se pokazati po ledu jer mi je to najbitnije;)
kolko paraaa:icon_smile:
134 km mada sam bio naso po 130km ali su malo starije i nije dostava gratis moje misljenje je ko je u gradu i ne radi puno km autout i to netreba premium brend jos ako je neko lakse auto zadovoljit ce se i sa savom i protektom u mene do kuce ima malo brda bas jakog tak da mi trebaju bolje gume a i auto je malo jace pa da ne proklizuje;)
u mojoj dimenziji 195/65/15 cjene
tigar 90km win1
sportiva 99km snow win
conti 134/130 ts830
vredestein 135 str3
fulda 125 ks3
michelin 132 a3
dunlop win resp 132
dunlop 4d 144km
ug8 145itd sve gume se mogu po ovim cjenama nabaviti u mojoj dimenziji ako netko hoce;)
vjerujem da ima jeftinije ja sam naso ove cjene neko je rekao da je po 120 placao ts 830 prosle godine..;)
 
LJudovi, Gume Bridgestine Blizzak onako dobre, možda voženo na njima 8000 KM. Mene brine da li valjaju s obzirom da je godina proizvodnje 2007. KO se razumije u godinu i to i da li su stare?

Pozz
 
Top