Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Član
Vozio sam i ja Dustera i nije los,mada mi je Yeti dosta bolji,al je pretpostavljam i skuplji.
Duster ima Nissanov pogon, Renoov motor i mjenjac i Dacijin "kvalitet" materijala,tako da nije losa opcija kad se sve uzme u obzir.
Kao sto Oggy rece prva mu dodje kao reduktor, mada ja nisam isprobavao te terenske funkcionalnosti tako da ne znam kakav je u tom segmentu...

Duster ima Nissanov pogon?

pa onda to i nije lose..kakav je za odrzavanje?
i kakav je motor?
znam da su se mnogi zalili na elektroniku. sijalice prije svega. kaze jedna šala neki kad odu u pekaru po hljeb zatraze hljeb i paket sijalica za dacia/renault auto..hahahaah
sto se mene tice i ne mora ovlasteni biti. kod nas nesto nemam povjerenje u ovlasteni.a da te ogule, itekako.

evo sad malo gledao po piku te dacie duster.

sve skoro 4x2. znaci samo prednja vuca..vidim gore i po Njemackoj ista situacija.
 
Poslednja izmena:
Član
Pa Nissan-Renault-Dacia su grupacija.Sumnjam da bi paralelno razvijali.Mozda nije 100% identican kao na Nissanu, al je sigurno kvalitetan. Iako je meni ruzan, u odnosu na novog Dustera :D

A jbg, te bez 4x4 su jeftinije. Ja sam vozio Dustera sa 105ks i 4x4, i meni je ok.Nije licno moje auto pa da znam reci nesto o odrzavanju.
 
Član
Taj 4x4 pogon u Dusteru je preuzet iz X-Traila.
Nissan-X-Trail-4WD.jpg

vidim evo i ja po ovoj slici da je slicno sa X-Trailom sto se tice opcija oko vuce.
 
Član
kako ti napisa za ovog NISSAN X TRAIL..sad malo gledao..ima finu liniju. a i tu mu je cijena kao i ovog sorenta sto sam postavio.
evo 2006.g., motor 2.2 dci, 136 KS - cijena 15.500 KM.

pocetna cijena istog u Njemackoj je 3.300 eurica.. s tim da je pregazio oko 350.000km.
 
Član
Nissan je super opcija, fin je skroz, dijelova i servisa bi trebalo biti, a posto ides na opciju terenca, prvo nadji majstora pa tek onda auto, ne vjerujem da.obicni majstori znaju bas mnogo o njima.
 
Član
Xtrail je dobar auto. Doduše taj 2.2 dCi je bio problematičan u Lagunama, ako je riječ o istom motoru i ovdje.

Duster je jako solidan auto, i nećeš pogriješiti. Te neke priče oko elektronike i sijalica izmišljaju vlasnici preskupo plaćenih golfova i passata sa 500.000 kilometara dok čekaju da im radnik otpada nađe polovne dijelove.
 
Član
The Nissan 2.2dCi is a variant of the Renault engine, but with a cam-chain instead of a belt and a number of other changes.
While it doesn't suffer from as many turbo failures as the Renault, there have been a fair few cases of it.
Hi, as a nissan mechanic id say stay well clear!!! ive replaced more turbo's and intercoolers than ive had hot dinners and the parts are not cheap. Also they suffer with faulty injectors and diesel pumps. Its a shame that the engine is so poor because the rest of the car isnt that bad.
 
Član
jesi gledao terrana 2
2.7 masina, koliko sam cuo poprilicno su dobri
i to ti je pravi terenac, i nije za autoceste
ssangyong rexton 2.7 je isto dobro auto, imas ovlasteni u sarajevu
 
Član
Nemoj Rextona ziv bio. Jednom sam se vozio u njemu i imao sam osjecaj da se vozim u kamionu. Preglomazan, prebucan dizel motor, nekako bas negativan utisak je na mene ostavio.
 
Član
jesam nekada davno gledao tog nissana terrano..
evo sad na piku vidim ovako 2005 i 2006.g. samo par ih ima..i uklapa se do tih 16.000 KM..a i to je par njih iz uvoza..
 
Član
a ne znam ni ja sada..kad ovako generalno pogledam ovo sto su forumasi pisali, onda ne znam sta bih rekao..skuplja registracija, odrzavanje, servis, gume, da li ima dijelova kod nas, kakvi su majstori..kad sve to uzmes u obzir onda izgleda i nije ti kod nas za terenca..da covjek ima nekih para za bacanje pa hajde..
kako ja vidim na kraju ce biti ipak normalno auto..tipa ford focus dizel..ima vidim po piku finih primjeraka koji su kupljeni u BiH..tamo neka 2007, 2008.g i nisu ni skupi..do 8.500 KM..ne bih VW da ne razmisljam o kradi i sl.

ceif mi jeste taj terenac...a i potreba..ali na kraju kao da vidim da nista nece biti od toga.:(:(:(:(:(:(:(
 
Top