Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Član
pozdrav svim forumasima.


evo ovako kao sto naslov kaze Hyundai Tucson vs Kia Sorento - šta uzeti?

1. KIA Sorento - u BiH polovna, 2005.g., dizel motor 2,5 (140 KS) - cijena do 16.500,00 KM (radi se o kreditiranju - auto kuca daje mogucnost)

2. Hyundai Tucson - u BiH, polovan, 2007.g., dizel motor 2,0 (140 KS) - cijena do 16.500, 00 (privatne prodaje)


NAPOMENA: cijene formirane na osnovu vozila sa pik-a.


ako ko ima savjet, misljenje, iskustvo neka kaze. zahvalan unaprijed svima.
 
Član
ja nebi nijedno ni drugo, kad vec dajes 15000 nabaci još 5 i uzmi x3 bmw, il sačekaj još godinu dvije
 
Član
Tocson je niza klasa, on je sa Kiom Sportage u klasi. U skladu sa tim i auti su totalno drugaciji, Kia je ozbiljniji terenac, Tucson je vise cestovnjak. Tucson je bolji za voznje krivinama, djeluje kao manji autic, a Kia Sorento je bolja u svemu ostalom, jako prostran i udoban auto.

Skontaj prvo zasto kupujes takav auto, jer su skroz razliciti, onda ces i bolje znati koji ti vise prija.
 
Član
pa eto ta 2 su mi nekako u opciji. dodavanje jos para mi nije bas sad na ruku..a sto se tice BMW-a, ne bih njega..
 
Član
evo ovako neki od razloga;

zivim u Sa.. 2,3 puta mjesecno putujem do TZ. to preko vikenda tamo budem pa nazad..ponekad i onako prema jugu - Konjic, Mostar i sl..
u Sa povremeno zna biti snijega i onda nista od auta. barem onoga kojeg ja imam..isto ovo vazi i za Karaulu.
volim komociju pa mi i ne odgovara neko manje auto. a i imam tako povremenu potrebu za vecim prostorom.
vec 3 godine vozim opel merivu. auto kupljeno novo u salonu u Sa. motor 1,6 16V benzinac, 2003.g...nikad nisam volio opela (niti cu). sticajem okolnosti to auto dobio (naslijedio).. jedino sto mi valja kod tog auta je onako sto je malo podignuta (barem unutra) i sto ima prostora.. sa motorom nisam zadovoljan.

eh sad, imajuci u vidu ovo gore malo tako gledao auta. pa sta zapne za oko..i evo ova 2 tako i pala..bio je u opciji i land rover freelander. ali ipak ne bih njega. par prijatelja imalo pa onako nisu se bas proveli (sto u BIH sto vani)..
 
Član
Uzmi Santa Fe 2 generaciju moze se nac kod nas za 17.000 iz uvoza vjerujem dosta jeftinije a dosta je iznad Sorenta i Tucsona. Ima dobru opremu udoban lagan za vozit ima lijepu liniju nije velik potrosac 2.2 crdi 150 KS povlaci i vise nego dobro.
 
Jedno vrijeme sam i ja gledap da uzmem Sorenta. Iskreno, meni je to jedan od super džipova za vozače koji nisu zahtjevni. Što se mog iskustva tiče mislim da za 10 - 12.000 u Njemačkoj možeš naći odličan primjerak.
 
Putovanja.ba
Administrator
Kao što ti je VR6Boki rekao, samo da još dodam da je meni u Tucson unutrašnjost lošija u poređenju sa Sorentom, nekako mi je siromašna. Sorento je ozbiljnija opcija i kud i kamo ljepša. A mislim da je i stavka održavanja na strani Kia.
 
A ne znam zašto čovjeku dajete neke prijedloge za koje uopće nije ni pitao. Ima li i jedan pravi, provjeren razlog zašto ne bi kupio npr. KIA Sorento ?:cool:
 
Član
Pa postoji i opcija da neko iz njemacke doveze.kod njih su cijene od 8.000 KM pa na gore. Ima i finih primjeraka.onako od boje pa do predenih kilometara..ako jedino nije kod nekoga ko je vracao km.
 
Član
Uzmi Santa Fe 2 generaciju moze se nac kod nas za 17.000 iz uvoza vjerujem dosta jeftinije a dosta je iznad Sorenta i Tucsona. Ima dobru opremu udoban lagan za vozit ima lijepu liniju nije velik potrosac 2.2 crdi 150 KS povlaci i vise nego dobro.


E vidis drug i to sam onako gledao malo.ali barem kod nas je nekako skuplja.valjda zato sto se pokazala dobro.
Jedino nekako mi je estetski nesto zaobljena. I barem meni djeluje sa vana kao niska. Sto se tice estetike vise volim prave i oštre linije.
 
Top