Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Legend
Buduci da se otislo u skroz drugom pravcu, ja bih ti predlozio terrana definitivno, x-trail mi je bezveze totalno, sto zbog tog renaultovog motora, unutrasnjost mi takodjer nedefinisana za terenca, kod terrana je vec sve na broju i ima pravi 4x4 koji te nikad nece iznevjerit.. licno sam bio prisutan kad terrano gura snijeg preko krova. ludnica.
Pored toga, mozda da pogledas i land rover discovery, imali smo u firmi 10tak komada, izvrsna auta !
 
Član
Buduci da se otislo u skroz drugom pravcu, ja bih ti predlozio terrana definitivno, x-trail mi je bezveze totalno, sto zbog tog renaultovog motora, unutrasnjost mi takodjer nedefinisana za terenca, kod terrana je vec sve na broju i ima pravi 4x4 koji te nikad nece iznevjerit.. licno sam bio prisutan kad terrano gura snijeg preko krova. ludnica.
Pored toga, mozda da pogledas i land rover discovery, imali smo u firmi 10tak komada, izvrsna auta !

drug, u vezi ovog land rovera..vec sam pisao..samo vezano za freelandera..nisu bas najbolja iskustva sa njima. ako gledas onako sa svog licnog aspekta (kad nije firma). motor jeste BMW..ali ima i dijelova koji su od land rovera..s toga sto si tice tako nekih popravki zna se cekati po 15 dana na dio..neke dijelove rade Nijemci kao zamjenske. neke cekas iz Engleske. prijatelj mi imao freelandera..ok je sve bilo dok mu tako nije zatrebao originalni dio. i da se ne bi pegalo nesto puno, lakse mu bilo poruciti negdje iz Amerike dio i cekati 15 dana. a dobio original.

estetski gledano land rover je ono sto mi odgovara.

ali kao sto je vec neko ranije napisao "nadi prvo dobrog i pouzdanog majstora za terence pa ga onda kupi"..
 
Legend
Sto se servisa tice, imas jedan u barama radi land rover, imas dtugi na stupu.. Mislim da servis nije priloblem, bar nama nije bio za discoverya
 
BHT Ovisnik
Ovdje se vec nezna za koje je namjene auto,sa suvova,sminke do tezih terenaca. Za tvoje potrebe i tucson dovoljan,al je poskuplji. Sorento meni drama izbor za sminke i terena solidan. Terrano je odlican i pristupacni dijelovi,hoce malo vise i potrositi. Ako si vec dosao do terenaca onda najbolja opcija nissan patrol GR, 2.8 za 12-15000KM, mozes sa njim i pod vodu i kud covjekova noga nije krocila.
Al ja bi uzeo sorenta,najvise ti odgovara,mocan,sminka,a mozes po terenu
 
Hajde ti kolega izračunaj najprije koliko stvarno imaš para za kupovinu, a onda, ako planiraš održavati auto, koliko možeš izdvajati za to. Tako ćeš najlakše doći do konačnog odabira.
Moja prognoza : ponovo ćeš biti na početku, neodlučan.
 
Član
Hajde ti kolega izračunaj najprije koliko stvarno imaš para za kupovinu, a onda, ako planiraš održavati auto, koliko možeš izdvajati za to. Tako ćeš najlakše doći do konačnog odabira.
Moja prognoza : ponovo ćeš biti na početku, neodlučan.

drug, da se odmah zna u svakoj opciji radi se o kreditu..imam mogucnost povoljnog kredita u banci..znaci uzmem te pare i platim to auto i otplacuje se u vidu mjesecnih rata..za sorenta sam rekao da ne moram uzimati kredit u banci jer kod auto kuce mogu da kupim auto na kredit (pa svaki mjesec njima direktno ide rata)..

o tome se radi..

sto se tice servisiranje: opel kao opel tako i ova meriva koju imam, nije skup za odrzavanje. ali sticajem okolnosti da je auto onako malo rjeđe ovdje kod nas, neke polovne dijelove i ne mozes naci. zato jer se radi o benzincu. dizela ima dosta vise.
uzimajući to u obzir onda mi servisiranje dode i skuplje. kao primjer cu navesti bocu za tecnost (kod hladnjaka) koja mi je valjda preko zime nekako smrzla, iako je bilo antifriza u njoj. i na proljece to nisam odmah skontao. tako da mi je u voznji temperatura motora isla do max. kada sam otisao u servis tu istu bocu sam cekao 2 sedmice. porucena iz italije. jer nigdje nema original boce kod nas (ni nove niti polovne). isto bilo i sa alternatorom. auto samo preko noci stalo. kad je majstor otvorio alternator, imao je sta vidjeti. polovan nije mogao naci nigdje. nego je kombinovao sa drugih opela (corsa, astra) i reparacija isla.
a po i pored toga nekako sam se za kratak period nadavao para za tu merivu, a da na kraju nista nisam ni dobio..
znaci to auto vozim iz nuzde. imas auto, nemas auto. o tome se radi.
uzima me na benzinu najvise, a da se ne radi o puozdanom autu. niti zimi niti ljeti. i kao sto sam rekao zimi, u slucaju malo snijega koji polijepi po cesti, mogu samo da gledam kako snijeg pada. od voznje nemam nista.
 
Poslednja izmena:
Član
Druze okani se hyndai, kia, volvo, nisan itd.. Racunaj da ce ti nekad kamencic razbit far il sofer sajbu, racunaj da ce ti nekad stat podizac stakla, znas li ti da ces u takvim slucajevima ponovo ici u banku trazit kredit da kupis taj neki dio, a da ne pricamo sad o nekim kvarovima koje u bosni uopste ne mozes rijesit, jer svako auto ima par mana za koje mi ne znamo kad su u pitanju ta auta koja se rijetko vozaju kod nas, nije to kao pasat 6 2.0tdi za kojeg svako zna da ne valjaju dizne, uljna pumpa, zamajci itd.
 
BHT Ovisnik
Klasicna balkanska prica... pa jeboga ti druze ja kupim 2 podizaca stakla za volvo,ostane mi da naspem 20km goriva dok kupim za bmw E46 1 podizac. Koji vam je klinac jebote. Prvo se raspitajte kvari li se to uopce i koliko su dijelovi. Kako ne volim ove bapske price.
Kao sto znamo mi znaju drugi, sve se raspita. Ako nema u brdovitoj BiH ima u drugim zemljama, sve se ispita.
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
U njih sam i u Harisa uzeo dosta dijelova sto sebi sto drugima. Kada se radi o pregovoru cijene isto se da dooosta korigovati. Meni su cak iz eura spustali na istu cijenu u markama.
 
Top