Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Legend
Ja sam cuo sve rijeci hvale za Sorenta.. za tucsona i nisam bas, vozio sam se u ix35, sve to lijepo izgleda, "usminkano" ali je zavrsna kvaliteta daleko od onog sto sam ocekivao..
 
Član
gdje je taj Fele?
hajde cekamo njega onda da vidimo hoce li sta reci.
kao sto je on ironican mozda po pitanju te svoje KIE tako sam i ja po pitanju opela, generalno..:):):):):)

eh ovo sam nasao za KIU (napisao neki vlasnik):

Sto se tiče vuče na vozilu to je klasični Suv sa omjerom snage 70-30 dok u običnoj gradskoj vožnji se oslanja na zadnji pogon ali prilikom prošladrqvanja jednoga točka na vozilu ona aautomatski polako uključuje prednji pogon , prilikom zahtjevnijih uslova može se i reduukovati u spore brzine tako da doslovce može bez problema većih da povuče kamion bez imalo muke. prilikom vožnje po snijegu uvijek treba biti svjestan da vozilo ima veliku dopuštenu masu koja je oko 2 tone ipak ovo vozilo posjeduje krutu sasiju (kao i ostali terenci) dok kod vozila stadija je u sklopu karoserije a kod ovoga vozila može se odvojiti sa par sarafa komplet putnički. Prostor od podvozje na vozilu
Sto se tiče potrošnje ona se kreće od 8 do 10 litara to je u kombinaciji autoput grad ipak ona ima veliku površinu koje ima veći otpor vjetra na autoputu u opredjeljuju sa malim vozilima
Cijena održavanja nije velika jer ima samo 2 filtera jedan od ulja jedan od goriva i to je sve nema zupcasti kajs već je lanac ipak ovo je pravljeno za malozahtjevnije uslove gdje je potrebna izdržljivost vozila
Sto se tiče mana svako vozilo ima neke sitne mane sto su neznatne ako pogledamo u podređenih sa servisiranjem i održavanjem zapadnoeuropskih vozila gdje je svaki servis u prosjeku 300+ KM.
 
Član
Ja sam cuo sve rijeci hvale za Sorenta.. za tucsona i nisam bas, vozio sam se u ix35, sve to lijepo izgleda, "usminkano" ali je zavrsna kvaliteta daleko od onog sto sam ocekivao..

e ovo drug sto si ti napiso "usminkano", to je ono sto mene odbija kod santa fe, tucsona, dr.hyundai SUV-ova itd..tako mi jednostavno djeluje da je samo sminka neka..
 
Član
Kia Sorento je sigurno dobro auto, bolje od "Tupsona" :p Ne znam nikoga da se žalio na sorento niti na Kiu generalno.
 
Član
Ja sam cuo sve rijeci hvale za Sorenta.. za tucsona i nisam bas, vozio sam se u ix35, sve to lijepo izgleda, "usminkano" ali je zavrsna kvaliteta daleko od onog sto sam ocekivao..
Istina, drugar kupio ix35 nov,prva verzija, ne fejslift, posle godinu pocela konzola negdje da skripucka, zamisli, novo auto bukvalno staro1-2 god, doduse kakve su ceste po Bijeljini i ne cudi me :D
 
Super Moderator
jest ta kia usavrsena nema filter zraka :) samo 2 filtera uljni i naftni, da ne pricam o filteru kabine
 
Legend
Istina, drugar kupio ix35 nov,prva verzija, ne fejslift, posle godinu pocela konzola negdje da skripucka, zamisli, novo auto bukvalno staro1-2 god, doduse kakve su ceste po Bijeljini i ne cudi me :D
Ovaj je imao 35k na satu, sjedista (fol koza pukla na bocnim bubrezima-skaj) plastika izblijedila, kugla mjenjaca se ogulila, .. Daleko su ta auta od europskih kada je izdrzljivost u pitanju, bar navedenih stvari.. Mehanika je nesto drugo..
 
Ja vozim IX35 2.0 benzin, prvu verziju, novog uzeo, sada je vec 4 godine star, i ima oko 80.000km na satu. Nikakvih problema nema, jos ugradio i LPG, opet bih uzeo isto auto. Nista nije puklo, izlizalo ili skripi... da kucnem u drvo za sada sve OK, prezadovoljan autom, kazem da kupujem ponovo auto, sad bih uzeo opet novi IX35 bez razmisljanja, i to opet benzin + LPG! :D
 
Član
Sorento je skoro pa pravi terenac, i u skladu s tim mu je sve. Tucson je SUV...u tome je glavna razlika. A ako se ne snalaziš po snijegu, onda radije hvataj se autobusa, jedino ako ti eksplicitno ne treba dobar 4x4 pogon za uzbrdice ili mimo cesta koje se inače čiste.
 
Član
jest ta kia usavrsena nema filter zraka :) samo 2 filtera uljni i naftni, da ne pricam o filteru kabine
Zasto si pucaju toliko na filter kabine hahaha Da se ne bi vidjela prasina na otvorima za ventilaciju? je li to taj razlog da placas toliko vise za taj filter? pa i obicna zenska stramnpla od 2km radi savrseno posao kod mene vec 10 godina :D
 
Super Moderator
Zasto si pucaju toliko na filter kabine hahaha Da se ne bi vidjela prasina na otvorima za ventilaciju? je li to taj razlog da placas toliko vise za taj filter? pa i obicna zenska stramnpla od 2km radi savrseno posao kod mene vec 10 godina :D

vidi ga sto je editovo post, al procito sam na vrijeme :D eto taman ono sto ja ustedim na gorivu u odnosu na tebe kupim filter :p i nije to neki trosak 15 KM godisnje. prasine ce bit i sa i bez filtera ako se auto ne pere redovno i ne pazi, kod mene nema nikad prasine, al filter mjenjam da mi ne magli auto
ja sam samo naveo sto je onaj napiso odrzavanje jeftino ima samo dva filtera naftni i uljni, dakle zracnog nema, nova tehnika il se ne mijenja nikad vjecan je kod nekih ljudi :D
 
Top