Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Član
što se tiče održavanja ja i ne uzimam kao osnov golf 2..nego postojeće auto koje imam. ako mogu na njega davati novac bezveze, a nista ne dobijem od istog zauzvrat, onda mogu i za tog terenca..to sto su skuplje gume..pa eto sto za ovu merivu sada dam na benzin u toku godine, sigurno ću moći da uštedim za te gume.. u najmanju ruku.

u pogledu registracije: provjerio ovako na netu, na osnovu web kalkulatora cijena registracije - razlika u 100KM..ali makar znam zasto dajem tih 100KM vise.

tvoja wish lista i moja, razlika u 5 deka..:):):):):):):):):)
 
Član
pogledacu ovoga kakav je..pa vam javim utiske.

slika-147853-54e462fc4592c-velika.jpg
 
Sorento 1 je toliko dobro i orginalno diazjniran da nikada neće zastariti, posebno kad pogledam novije verzije koje su totalno bezlične.
 
Član
ono koliko sam ja vidio izmedu ovog sorenta do 2005/2006 godine i ovog novijeg od 2006/2007 godine nema neke razlike.onako sa vana..nesto malo samo u prednjem dijelu tamo oko farova i onog poklopca ventilatora klime i hladnjaka..
barem meni tako djeluje

f087647c-fc77-41b3-bd43-938442a1e20c_2006_Kia_SorentoEX4x4_0330%20034.JPG


vs


2007-kia-sorrento.jpg
 
Član
Evo informacija koje sam prikupio u vezi KIA Sorenta i firmi koje su se uključile u razvoj ovog auta. Da citiram ono sa testova:
Front and rear independent suspension is tuned by PORSCHE, double wish-bone suspension with MacPHERSON struts up front and a five-link arrangement at the rear, gas-filled shock-absorbers, developed by German manufactured SACHS, ventilated disc brakes with anti-lock developed by BOSCH, carbon fiber limited slip differential by EATON, mašina 2.5 crdi turbodizelski agregat s common-rail tehnologijom koji razvija 103 kW/140 KS pri 3800 okretaja u minuti i sa sjajnim, gotovo bismo se usudili kazati ˝kamionskim˝ okretnim momentom od 320 Nm pri 2000 okretaja u minuti. Riječ je o agregatu talijanske tvornice VM koja se specijalizirala za proizvodnju dizelskih motora i koja je preuzela common-rail tehnologiju a prije su takvi motori ugrađivani u neke Alfe i Jeep cherookee. Selective four wheel drive system was developed by BORG-WARNER, side impact bars with side impact sensors developed by SIEMENS, driver and passenger airbags from industry leader AUTILIV (USA).......

pa ako bude kome trebalo..

za mene prica zavrsena.;););););)
 
Član
E nije završena. Kako djeca kažu šipak ti. Kad kupiš očekujemo slike i utiske.
SRETNOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
Član
zavrsena ovdje oko detaljisanja..ovi iz auto kuce odmah zovu..kad cu da dodem.bice sve spremno..ahhaah
samo da im je da prodaju. a evo sta kaze ovaj za kupovinu na rate : to sam računao na period od 60 mjeseci. A Vi možete uzeti na koliko god hoćete - od jedne do deset godina.:):):):):)
 
Član
Front and rear independent suspension is tuned by PORSCHE, double wish-bone suspension with MacPHERSON struts up front and a five-link arrangement at the rear, gas-filled shock-absorbers, developed by German manufactured SACHS, ventilated disc brakes with anti-lock developed by BOSCH, carbon fiber limited slip differential by EATON, mašina 2.5 crdi turbodizelski agregat s common-rail tehnologijom koji razvija 103 kW/140 KS pri 3800 okretaja u minuti i sa sjajnim, gotovo bismo se usudili kazati ˝kamionskim˝ okretnim momentom od 320 Nm pri 2000 okretaja u minuti. Riječ je o agregatu talijanske tvornice VM koja se specijalizirala za proizvodnju dizelskih motora i koja je preuzela common-rail tehnologiju a prije su takvi motori ugrađivani u neke Alfe i Jeep cherookee. Selective four wheel drive system was developed by BORG-WARNER, side impact bars with side impact sensors developed by SIEMENS, driver and passenger airbags from industry leader AUTILIV (USA).......

i da dodam jos i ovo:
Getriba/Mjenjač - raden od strane toyote.. to za manuelne mjenjace...za automatike nije 100% sigurno.
 
Član
evo da obavijestim sve one koji su bili na temi.
SORENTO kupljen..hahahaahahah

idu slike sada ove sto imam sa weba.

za nekih 5 dana je kod mene. dok budu papiri i registracija na meni..pa postavim nove slike..

hvala svima
 
Top