Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Član
ako jesi onda nije to sto mi odgovara. ne odgovara mi izgled. uz to nekako je kao i karavan. i ono tipa imas jos 2 rezervna sjedista. isto kao i opel zafira.
a i nije neka promjena u odnosu na ono sto imam. osim mozda neke komocije. to sa aspekta izgleda.

a imam evo ovo:

slika-498903-54e71dae61197-velika.jpg
Opel_Meriva_Silver%20metallic.JPG
 
Poslednja izmena:
Član
Sx4
Qashqai
Duster
Scout
Allroad
4motion
Cr-v
Outlander
C-crossover
X3
sto se karaule i nisicke visoravni tice gume su najbitnije moze i dvojka tu odradit pos'o
 
Legend
Ko da su nisici Tibet pa da moras imati terenca za njih..
Ovo sto ti boki kaze, ako ti je cejf pogon na sve tockove, uzmes neki 4 motion, quattro i neces imati problema, govorim ti iz iskustva auto sa pogonom na sve tockove je radost veca nego para puna vreca :D :D
 
Član
bolje kupi nove gume na tu merivu
terenac povlaci dosta stvari sa sobom-skuplja registracija zbog zapremine, velika potrosnja goriva, gradske po sarajevu racunaj 10+ sa svakim pazljivije voznje, najjeftinija guma ti je 200KM a moras na sva cetiri tocka imat iste i priblizno istrosene-michelin i bridgestone su ti blizu 400KM, skuplji servis-ide vise ulja, sorento nema zupcasti pa je to manji trosak s tim da i lanac moze dotrajat, vece parking mjesto, velika potrosnja na autocestama zbog kraceg mjenjaca...to ti je poredjenje sa merivom
ako ti treba samo zbog snijega i dolaska kuci, vise ti se isplati npr octavia scout ili nesto drugo iz vw grupacije sa 4motion, neki bmw saa x-drive i slicno
u principu, obicno auto sa pogonom na sve tockove
p.s. tucson ima i sa prednjim pogonom samo, pa da ne odes gledat neki dzaba daleko, provjeri to telefonom
 
Član
bolje kupi nove gume na tu merivu
terenac povlaci dosta stvari sa sobom-skuplja registracija zbog zapremine, velika potrosnja goriva, gradske po sarajevu racunaj 10+ sa svakim pazljivije voznje, najjeftinija guma ti je 200KM a moras na sva cetiri tocka imat iste i priblizno istrosene-michelin i bridgestone su ti blizu 400KM, skuplji servis-ide vise ulja, sorento nema zupcasti pa je to manji trosak s tim da i lanac moze dotrajat, vece parking mjesto, velika potrosnja na autocestama zbog kraceg mjenjaca...to ti je poredjenje sa merivom
ako ti treba samo zbog snijega i dolaska kuci, vise ti se isplati npr octavia scout ili nesto drugo iz vw grupacije sa 4motion, neki bmw saa x-drive i slicno
u principu, obicno auto sa pogonom na sve tockove
p.s. tucson ima i sa prednjim pogonom samo, pa da ne odes gledat neki dzaba daleko, provjeri to telefonom

drug, merivu vozim jer sam naslijedio..nova je bila iz salona. i placena je u to doba dobrih para..ali nisam ja nista tu ni placao niti sam sad to htio da vozim. tako se desilo. u pogledu guma na istoj kupio sam sve 4 nove. nazad fulda, naprijed BF goodrich..lose ili dobre marke, nije ni bitno. nove su..i pokazale se ok sto se tice snijega - start, kocenje i sl..ali ako je malo snijega onako na cesti, zbog laganog prednjeg dijela to auto ne moze ni na manju neku uzbrdicu. ako neko zna gdje je dalmatisnka u Sa, to mi je san da se popnem. znaci nemoguce uz to brdo..ili tamo gore dalje uz kevrin potok prema medicnskoj skoli na mejtasu..malo snijega pravi problem..lagano auto naprijed.
sto se tice potrosnje, ova meriva je benzinac, motor 1.6 16V 101KS.. i trosi mi isto kao i taj sorento. znaci 10 L benzina po gradu..imajuci u vidu da mi lambda-sonda i egr prave povremeno probleme (zbog loseg goriva i tusenja auta po gradskoj voznji), zna biti i veca potrosnja..
registracija za ovu merivu je 521,00 KM.
mali servis (ulja i filteri) je 130,00 KM.
akododas kocnice to je jos nekih 70 KM.
veliki servis odradio prosle godine za 450 KM.

u pogloedu VW vozila, poznato je svima da se po SA kradu. tako da mi se ne daje 15.000 KM i onda da sjedim i tako strahujem hoce li ko ukrasti ili ne..ili da s puskom gledam dok pahulje padaju da li ce se ko primaci garazi..:D:D:D:D:D

ovo za hyundai i za daciu duster znam da ima 2WD..tako da ne bih to ni gledao..samo 4WD (4x4)..
 
Član
od ovih nekih obicnih manjih auta meni je legao ford focus..nekome se svida nekome ne..tako da ne mogu sad tu nesto da temu mijenjam u dr.pravcu..ako ne bih terenca nekog, onda cu gledati nesto klasicno..;););););)
 
Član
ja imam astru sa 1.7 dti i masinom i ide po snijegu kao i bilo koji drugi fwd koji sam vozio...da je pretjerano teza naprijed sumnjam, a karavan je i cesto je natovarena nazad i opet sasvim ok vozi gdje god sam krenuo
ako ti meriva toliko uzme, racunaj jos koji litar na sorenta takvim stilom voznje ;) ili bilo kojeg terenca, nisu ni u vrijeme sorenta bili pretjerano stedljivi
i da, sorento ti je pravi terenac, znaci ima sasiju, srednji diff i redukciju, sto ovi manji SUVovi pretezno nemaju
registracija za sorenta bi ti trebala preci 600KM ako ne izganjas popust
sad vidjeh na netu da su 16-ke, gume su jos skuplje
kazem da vozit terenca iziskuje dosta troskova nego kao kod manjeg auta a i skuplji su dijelovi u globalu
ako mene pitas, ne treba ti terenac na osnovu toga sto si napisao ;)
ganjaj manje auto sa awd
p.s. ta meriva vise uzme od moje korse a ova moja masina nije poznata po stedljivosti :)
 
Član
ova moja meriva ne jarane novna mora..ad je dode tako uzme ona mene fino..da mi obrve spadnu..hahah
benzinac je to..jako glupo na ovo malo autoi staviti motor od 74KW i jos 16V..koji je po misljenju mal..kad sam isao nekim mehanicarima ljudi ne mogu da ruku zavuku da odvrnu saraf.nego sve skidaj dok ne dodes.tako npr.bilo za alternator..

evo ti motor

28786943_8.jpg


jos na ovoj imas prostora.
 
Član
znam da ima..gledao sam i to malo..onako nekako i djeluje da kazem mocno (nije sminka)..kao da je dole za pustinje pravljen..a i cijena mu je tu negdje..samo ne znam kakav je motor.
ima kod Bunje u Sa u ponudi.nekog polovnjaka uzeti mozda..
Evo da ti kažem, moj ujak kupio novog, 4x4, 1.6 benzin.
4x4 pogon je urađen extra na tom autiću, imaš 2wd, auto i lock opciju. Kad je na auto, kad kreneš NAMJERNO naglo da prokližeš, ne dozvoljava tako lako, skoro nikako, automatski pali sve vuče i ispaljuje autić (koliko se to može nazvati ispaljivanjem za tu snagu).
Mjenjač je 6 brzina koje su prilično kratke, max speed u trećoj čisto sumnjam da je više od 90 km/h.
Prva brzina mu dođe kao neki reduktor, ne znam kako da se izrazim, ali u prvoj i sa zaključanim diferencijalom imam osjećaj da se penje uz masnu banderu.
Nisam imao prilike malo extremnije da ga istestiram, ovo je onako ukratko što sam pokupio utisaka sa prve i jedine vožnje tog auta, sad već ni sam sebi nisam jasan zašto ga ne vozam češće kad se vidim sa ujakom, ostavio je jako lijep utisak na mene.
Mislim da će za koju godinu kad bude mjenjao auto i kupovao opet novo ovo preći u moje vlasništvo, dobiti LPG i mojoj sreći nema kraja.
 
Član
Vozio sam i ja Dustera i nije los,mada mi je Yeti dosta bolji,al je pretpostavljam i skuplji.
Duster ima Nissanov pogon, Renoov motor i mjenjac i Dacijin "kvalitet" materijala,tako da nije losa opcija kad se sve uzme u obzir.
Kao sto Oggy rece prva mu dodje kao reduktor, mada ja nisam isprobavao te terenske funkcionalnosti tako da ne znam kakav je u tom segmentu...
 
Top