GUME

GUME

Član
J
Pozz ljudi, tražim gume za Ibizu 2006.god, dimenzije su 205/45/R16 pa bih tražio mišljenje od vas forumaša..
Imam nekoliko opcija:
- Tigar 70KM/kom,
- Dayton 90KM/kom,
- Matador 105KM/kom,
- Sava 115KM/kom.

Dimenzije nisu takoreći standardne pa je zato cijena po komadu veća od ovih ''standardnih'' (npr. Sava u dimenzijama 205/55/R16 košta 70km). Pošto ne prelazim veliku kilometražu, oko 5 hiljada godišnje na ljetnim gumama u pretežno gradskim uslovima sa jednim odlaskom na ljetovanje, i rijetko prelazim veću brzinu od 100km/h, mene zanima da li mi preporučujete kupovinu Tigrovih guma koje su osjetno jeftinije od konkurencije ili da ipak izdvojim kojih 100-150 KM više za drugog proizvođača?

Lijep pozdrav.
Ja danas upravo kupio nove Sava Intensa UHP 205/45/r16 na Peugeot 206. Zadovoljan sam plaho ovo što se izvozah na njima danas, platio toliko koliko si napisao. Ako ne prelaziš puno, nema ni potrebe za skupljim gumama, trebao bi ti Tigar biti sasvim OK. Sve te gume navedene nove će da služe svrsi.
 
Član
Sto mi se svidjelo kod tigra, ima onaj rub sto stiti felgu. A to sam jedino kod skupljih guma vidjao.
 
Znaci dobri stari Tigar bi trebao odraditi posao... Mucilo me sto je u cjenovnom rangu sa kineskim ''premium'' gumama za tu nestandardnu dimenziju, pa sam bio u nedoumici jesu li oni standardizirali taj 205/45/R16 u svojoj proizvodnji pa je zato toliko jeftinij od konkurencije ili je po kvaliteti dosta losiji od konkurencije
 
Član
Treba da uzmem nove ljetne gume za dvicu
U pitanju su 7j 15" felge
Da li ici sa dimenzijom 195 50 15 ili nekom drugom
Nasao sam 195/50 R15 Tigar High Performance 82V cc 65 KM po komadu nove
Ja sam se raspitivao za ljetni Tigar i dosta ljudi mi je reklo da nije čemu. Zimske su ok, a ljetne onako. Ja bih išao na Sportivu ili Kelly. Ja vozim na Kelly UHP u 17" i sasvim ok guma za tu cijenu, drži fino, pri kočenju ne kliže, zna provrtit kad je hladna prvom i drugom al kad je malo ugriješ super je. Naravno da nije u rangu nekih boljih proizvodjaca al obzirom da ti je u tom cjenovnom rangu par proizvodjaca i kinezi, mislim da je fer izbor. Sportiva je, koliko cujem, isto super
 
Član
po meni sava uhp2 jako dobra guma za te pare recimo 225.55.17 125km 255.35.20 nesto jace od 200km top cijena tiha guma. po kisi isto jako dobra... za ove pare po meni bestbuy
 
Član
Ljetne nabacene
1e3a36003a84bd37a45287a7659f0f61.jpg
f3709b07c115ad29c4e31a307230554c.jpg


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Član
Stavio sam Michelin 2015 55 r16 ljetne na passata b6. Prije njih vozao sam tigar 205 55 r16 ms (sa pahuljom).
Gume (ove ljetne) su dot XX16 (2016 god proizvodnje) a dvije su cini mi se dot XX14 (2014 god proiz.) i njih sam stavio nazad a ove dot 16 naprijed. Generalno su u ekstra stanju sve 4, ove prednje vozane samo jednu sezonu. Prije mene bile na pasatu b7 u nekoj firmi.
Nebitno...problem mi se javio kada sam ove gume stavio...sad mi se strasno cuje zujanje od pozada. Sve mirise na lezajeve u zadnjim tockovima , jedan ili oba , ne mogu ocijeniti ali mi je interesantno sto na prethodnim tigrovim nisam ovo primijetio.
Sto se brze vozi vise se cuje.
Sve 4 gume su balansirane i postavljene kod za to strucne osobe.
Jel moguce sa su nekim nemarom lezajevi otisli ili moze biti nesto do guma iako sumnjam jer nemam osjecaj da tresu ili nesto treće...
 
Član
Stavio sam Michelin 2015 55 r16 ljetne na passata b6. Prije njih vozao sam tigar 205 55 r16 ms (sa pahuljom).
Gume (ove ljetne) su dot XX16 (2016 god proizvodnje) a dvije su cini mi se dot XX14 (2014 god proiz.) i njih sam stavio nazad a ove dot 16 naprijed. Generalno su u ekstra stanju sve 4, ove prednje vozane samo jednu sezonu. Prije mene bile na pasatu b7 u nekoj firmi.
Nebitno...problem mi se javio kada sam ove gume stavio...sad mi se strasno cuje zujanje od pozada. Sve mirise na lezajeve u zadnjim tockovima , jedan ili oba , ne mogu ocijeniti ali mi je interesantno sto na prethodnim tigrovim nisam ovo primijetio.
Sto se brze vozi vise se cuje.
Sve 4 gume su balansirane i postavljene kod za to strucne osobe.
Jel moguce sa su nekim nemarom lezajevi otisli ili moze biti nesto do guma iako sumnjam jer nemam osjecaj da tresu ili nesto treće...
Jarane hoćel tebe ijedan problem zaobići sa tim Passatom?
 
Top