GUME

GUME

Član
Pozdrav

Dakle vrijeme da se nabace ljetne gume na golfaca ali nova dilema.
Trenutno imam R16 ljetne alu felge (prosjecne) sa 205 55 gumama. Ajd auto izgleda OK nista strasno iako bi mnogi rekli da za standardne opruge i kompletan fabricki ovijes to izgleda malo kicavo i nabudzano.

Buduci da razmisljam o kupovini novog kompleta razmisljao sam da uzmem nizi profil ee sad kako bi tek to izgledalo ??

Buduci da sa autom dnevno prelazim cca 80 km i u autu vozim i porodicu sta bi dobio ??

Da li zaista gubim na kvalitetu i udobnosti u voznji ?
Da li cu biti "reprezentativan :) " na putu ili cu napraviti veci kic nego sto je ?

Znamo da golf po udobnosti sam od sebe razbija kamen u bubregu tako da klonimo se price o marki vozila.

Golf 4 SDI ide ko TDI :)
Raspali...
 
Član
Budes li isao 45 nece ti ninasta liciti bez spustanja i imaces veliku supljinu izmedju gume i blatobrana
 
Član
Trenutno su mi zimske 205 55 r16 .
Kontam kupiti ljetne malo sire pa cisto da znam hocu li pretjerati ako nabacim 225 55 r16 ?

Slika felgi u prilogu:
20180408_224203.jpg
 
Pozz ljudi, tražim gume za Ibizu 2006.god, dimenzije su 205/45/R16 pa bih tražio mišljenje od vas forumaša..
Imam nekoliko opcija:
- Tigar 70KM/kom,
- Dayton 90KM/kom,
- Matador 105KM/kom,
- Sava 115KM/kom.

Dimenzije nisu takoreći standardne pa je zato cijena po komadu veća od ovih ''standardnih'' (npr. Sava u dimenzijama 205/55/R16 košta 70km). Pošto ne prelazim veliku kilometražu, oko 5 hiljada godišnje na ljetnim gumama u pretežno gradskim uslovima sa jednim odlaskom na ljetovanje, i rijetko prelazim veću brzinu od 100km/h, mene zanima da li mi preporučujete kupovinu Tigrovih guma koje su osjetno jeftinije od konkurencije ili da ipak izdvojim kojih 100-150 KM više za drugog proizvođača?

Lijep pozdrav.
 
Član
Pozz ljudi, tražim gume za Ibizu 2006.god, dimenzije su 205/45/R16 pa bih tražio mišljenje od vas forumaša..
Imam nekoliko opcija:
- Tigar 70KM/kom,
- Dayton 90KM/kom,
- Matador 105KM/kom,
- Sava 115KM/kom.

Dimenzije nisu takoreći standardne pa je zato cijena po komadu veća od ovih ''standardnih'' (npr. Sava u dimenzijama 205/55/R16 košta 70km). Pošto ne prelazim veliku kilometražu, oko 5 hiljada godišnje na ljetnim gumama u pretežno gradskim uslovima sa jednim odlaskom na ljetovanje, i rijetko prelazim veću brzinu od 100km/h, mene zanima da li mi preporučujete kupovinu Tigrovih guma koje su osjetno jeftinije od konkurencije ili da ipak izdvojim kojih 100-150 KM više za drugog proizvođača?

Lijep pozdrav.
Ja vozim Astru na Tigru. Meni je OK.
 
Član
to vec moze. Samo da znas 55 nije visina zida gume vec 55% od 215 npr . Tako najvjerovatnije da odrzis trenutnu propocionalnost 215 50 16.
Licno misljenje, ako ti gume ne skripi u krivinama, i dobro koce ja bi ostao na 205
 
Član
to vec moze. Samo da znas 55 nije visina zida gume vec 55% od 215 npr . Tako najvjerovatnije da odrzis trenutnu propocionalnost 215 50 16.
Licno misljenje, ako ti gume ne skripi u krivinama, i dobro koce ja bi ostao na 205
Znam da su procenti u pitanju.
Nema neke razlike u visini sa 215 i 205 sirinom kada govorim o 55 profilu.
Ako bi isao na 215 50 r16 bojim se da ce ruzno izgledati tj da ce biti malo vise razmaka od gume do ivice blatobrana.
Nisu mi skripale do sad zato sto je ovo fabricka dimenzija pa nema problema a zbog estetike bih malo širu uzeo.

Screenshot_20180409-212202_Chrome.jpg
 
Top