GUME

GUME

Član
ne klize vala. Ja imam Goodyear, i duplo vise ks i Nm pa nije klizao
Sportiva je prehvaljena guma. Ne kazem da je losa, ali nije ni dobra koliko je hvale
 
Član
Taj Goodyear je skoro duplo skuplji od Sportive, o cemu pricamo?
Odgovorno tvrdim da će svaka ljetna guma provrtit na 5 stepeni na punom gasu prvom ili drugom, inace imas malo konja ;)
Al eto nema veze, upravu si, smece
 
Član
Taj Goodyear je skoro duplo skuplji od Sportive, o cemu pricamo?
Odgovorno tvrdim da će svaka ljetna guma provrtit na 5 stepeni na punom gasu prvom ili drugom, inace imas malo konja ;)
Al eto nema veze, upravu si, smece
Daj bolan 70 ks i 150 Nm je vrti trecom. Ne kazem da je smece samo je guma prenahvaljena Sportiva je ok kao i svaka druga guma slicne cijene. Da kupis kakvu god sigurno neces voziti drag ili hill climb pa da kazemo da je losa. Guma je ok ko normalno vozi i ko ima iskustva. Po vasim pricama Sportiva zajebala Continental i Michelin
Ljudi voze Eskimo S3 ljeti i kazu da je dobra kud ces dalje, i kako da Sportiva namjenska ne valja. Postena guma ulozeno dobiveno
 
Član
Ispod 7 stepeni drasticno opadaju performanse ljetnih guma. To da ih vrti neki mlin trecom je u razini viceva za vrtic. Al pobijedio si. Od danas svi preko 50KS kupuju samo Miselin ;)
 
Član
Sportiva M+S je ok za tu cijenu , vrlo slična Savi Eskimo S3 , a ako se planira vozit cijelu godinu na tim gumama ljeti se znatno brže troše , a u odnosu na eskimo s3 nisu ljeti toliko mekane i ne škripe u kružnom :D .
 
Član
Htedoh da se umesam u raspravu ali kad procitah da 70ks provrti u trecoj to mi bilo dovoljno

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Ljetne gume a ne zimske ljeti :D


Ako se na mene odnosi, nisam upratio da je prica o ljetnim :D . Što se tiče ljetnih nisam imao iskustva sa ljetnom Sportivom , sa Savom intensa hp sam zadovoljan , solidne i na suhom i na mokrom , presao na njima oko 35 000 km i sto se tice istrosenosti tu su negdje oko 1/2 .

p.s. nema "potpisivanja" trecom - sem u januaru :D .
 
Član
Ubrzo Sportiva dolazi na Type R, Gti, RS, i AMG modelima. Kako saznajemo Sportiva nudi ultra mega giga performanse, cak ostavlja poznatije brendove u prasini.
Kako saznajemo guma je ostavarila zavidne rezultate u kocenju, pogotovo zimske koje su tvrdje zbog niskog postotka silike.
Znate moze se i na klocevima voziti kao i na gumama gdje je sara kao na hurmasici.
 
Član
Htedoh da se umesam u raspravu ali kad procitah da 70ks provrti u trecoj to mi bilo dovoljno
Pa ne moras, zasto komentarises onda?
Sta hoces reci da imas gumu koja se "stvrdne" na nizoj temperaturi, i na kolovozu gdje ima vise vode da nije moguce po punim gasom da guma slajdra tj vrti u prazno. Ne budi smijesan
Samo da znas obrtni moment ili grubo receno sila savijanja/okretanja

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Član
Ne znam razlog sto se palite? Rekao sam da je guma ok ali je prehvaljena.
Znas nekim cudom svako ko je imao ovu gumu nije se vratio na nju. Prijatelj imao Sportivu, presao na Barum, sa Baruma na Savu.
Drugi sa Sportive, na Falken ma duplo bolja guma, sa Falkena na Hankook
Po vasoj prici Sportiva ima iste performanse i bolje se ponasa u vecem rasponu temperatura kao "premium" gume
Pa sam pogledaj testove kocenja i sl., sta sad ja ispadam glup a dokazi postoje.
Sta mene boli briga koju ces gumu staviti.
Ja ne kazem da je guma za baciti.
Ja kazem ne koci kao "cijenovno skuplje" gume
Ne podnosi promijene temperatura kao "cijenovno skuplje gume"

Razlika izmedju Sportive i Npr Dunlopa je 40-tak KM u dimenziji 17"

Šta ne razumiješ? - Prosjecan vozac nece gurati gas do kraja ako mu proklizuje guma. Ovo je vec iskoristavanje svojstava i namjene gume.

@edoze Zar ti ono ne vozis ljetne gume zimi? Preporuci te, ionako su svemoguce.
Zaboravljas da je vozilu jedini kontakt sa tlom preko gume. Ako ti je Sportiva toliko dobra i odgovara za tvoju namjenu pa kupi je. Kupuj sta god zelis sebi.

Ja sam imao Zimsku gumu iz budzetnog ranga, i nikada opet. Sve je to super, i sve se to moze voziti. Ali kada sam trebao naglo da zakocim ( ne nije bio snijeg, opet pricam o promjeni temperature) samo sam proklizao, dok Continental TS 860 koci kao lud. Iskreno nikada ne bi jeftiniji brend dao pocetniku u ruke. Ljetna-Zimska

Vozi sta god zelis ja ne pljujem po Sportivi. Samo se ne slazem da je dobra koliko je Hvalite. Sa njom neces imati problema kada pada kisa sve dok je toplo vrijeme. Cim padnu temperature i natprosjecno mokar kolovoz prilagodi stil voznje.
Mozda si se ti uvrijedio jer je na tvome vozilu ili sl.
Ja govorim sto sam probao, dozivio. Zaboli me iskreno imam pravo na misljenje kao sto imas i ti da je hvalis u nebesa.

To je tvoj problem sto ne znas kritiku da primis
Jedno je kada obrtaju skacu a brzina stoji ;) Proklizuje lamela, pricaj svome drugu @Zeran
Pa ispricaj raji kako se ponasa Dayton u poredjenu sa Fuldom kada se agresivnije vozi.
Sto se to Reflex nije vratio Daytonu ?
Sto se to nekim slucajem Tigar mnogo brze trosi nego Sportiva ?
 
Poslednja izmena:
Top