GUME

GUME

Član
ti sad kontas lud jel?

ti sad kontas lud jel?
Ne znam ja jesam li lud davno sam ljekarsko vadio, sad i nebitno to nebi da utvrdjivamo to ko je lud ko nije a nije ni forum bas za to, vjerovatno postoje neki drugi forumi za to ali da ti iskreno kazem nisam provjeravao.
Nego sad da se vratimo na temu koju si otvorio ja iz tvog posta sam zakljucio da zelis da kupis nove zimske gume i da vozis auto sa pogonom na 4 tocka poslije ovoga mi je nejasno 2 ili 4 ( logicno bolje 4) i zelio bi da dobro prodjes sa financijskog aspekta. Sad ja ne znam mozda neko sa foruma zna u kasike i grah gledati a mozda je i vidovit pa zna imas li ti vec neke zimske gume na autu koje su sve 4 lose ili su 2 lose ili nemas nikako zimske gume. Te gume tracmax su kineske gume nize klase kao ljetna guma nisu lose vec kao zimska guma su lose sto i cijena govori, ja bi vec gledao matador savu uniroyal kao zimske.
 
Član
Ne znam ja jesam li lud davno sam ljekarsko vadio, sad i nebitno to nebi da utvrdjivamo to ko je lud ko nije a nije ni forum bas za to, vjerovatno postoje neki drugi forumi za to ali da ti iskreno kazem nisam provjeravao.
Nego sad da se vratimo na temu koju si otvorio ja iz tvog posta sam zakljucio da zelis da kupis nove zimske gume i da vozis auto sa pogonom na 4 tocka poslije ovoga mi je nejasno 2 ili 4 ( logicno bolje 4) i zelio bi da dobro prodjes sa financijskog aspekta. Sad ja ne znam mozda neko sa foruma zna u kasike i grah gledati a mozda je i vidovit pa zna imas li ti vec neke zimske gume na autu koje su sve 4 lose ili su 2 lose ili nemas nikako zimske gume. Te gume tracmax su kineske gume nize klase kao ljetna guma nisu lose vec kao zimska guma su lose sto i cijena govori, ja bi vec gledao matador savu uniroyal kao zimske.
Vidi drug previse pametujes i pokusavas smijesan da ispadnes, mogao si to napisat kao sad, znaci japansko sranje ganjaj sta drugo, mozda necu bit u mogucnosti uzet ovaj mjesec 4 nego 2 jesi razmislio o tome? Samo sam pitao za misljenja ne da mi solis pamet, zato sam napisao bez negativnih komentara na to "90" km. hvala
 
Član
Vidi drug previse pametujes i pokusavas smijesan da ispadnes, mogao si to napisat kao sad, znaci japansko sranje ganjaj sta drugo, mozda necu bit u mogucnosti uzet ovaj mjesec 4 nego 2 jesi razmislio o tome? Samo sam pitao za misljenja ne da mi solis pamet, zato sam napisao bez negativnih komentara na to "90" km. hvala

Drug ja nista ne pametujem i ne pokusavam ispasti smijesan, nego ti si pogresno skroz srocio recenicu i nisam napisao da su japanske nego kineske ali nebitno to, ne mogu ja uci u tvoju glavu i citati to sta ti mislis i u prethodnom postu ni ti sam ne znas hoces li moci ovaj mijesec uzeti 2 ili 4 a vijerovatno ne znas ni koje gume uzeti. Evo da ti olaksam ostavis pozadi te gume sto imas i ovaj mjesec uzmes dvije iduci 2. Gume u ovoj dimenziji nisu bas jeftine mozes li staviti manje u nekoj normalnijoj dimenziji ako imas felge. Evo pogledaj okvirno cijene a imas gume po klasama i vise detalja o njima

http://www.cijenaguma.ba/auto-gume?e=2&a=205&b=50&c=17
 
Član
JA imam na svim autima Barum gume, na 2 auta 15&18 bravuris 3 i sada i zimske 15&18 polaris 3, 225-40-18 dimenzija i pristojne su, po kisi vozim ko i na suhom po autocesti, ne mogu se zaliti da klizu ili nesto. Auto moze do 170 tako da treba gledati na potrebe i stil voznje i koji je auto, ja vecinom vozim do 140 i ne trebaju mi bolje, drzim ostojanje sam i to je to. A na nasem prljavom putu dzaba i continental, u njemackoj se vozi isto i na mokrom i suhom i kad sipulja snijeg, samo pun... nekad ne prepoznam koji me auto prosao po kisi, prodje 250 kraj mene
 
Prije mjesec kupio Sava Eskimo HP 2 (225/55/16)...misljenje...barem za sad, zadovoljan....dobro drzi na kisi, suhom, kočenje naglo ne proklizuje, sad cekam snijeg, da vidimo kako ce se ponasati. Jedina zamjerka...malo bucnija.
 
Član
Evo skoro sam nabacio Lassa gume na SAAB i Passat ženin. SAAB 225/45 R17, Pajo klasika 195/65 R15. Prvo što sam primjetio da su nečujne na oba auta. Fino se lijepe za cestu, suva, vlažna, nisam imao problema. Osjeti se da je bočni zid mekan, pogotovo kad sam Passata probao zbog profila, na SAAB-u kao malo kad se baš pretjera u krivini, ali sam zadovoljniji mnogo više nego što sam očekivao. Čekam prvi snijeg za konačnu ocjenu, za sad sam prezadovoljan, pogotovo cjenom, 105KM 17“, 70KM 15“. U cijenu uračunati balans i montaža i usluga servisa na nivou bila. Za sad prezadovoljan, mnogo više od očekivanog dobio.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima nekoliko stvari koje me malo zbunjuju u vezi zimskih guma.
Recimo da imam nove ljetne gume, koje su visokog kvaliteta. Da li je bolje njih zadrzati tokom zimskog perioda, ili kupiti nove zimske gume slabijeg kvaliteta?

Trenutno imam:
Dunlop sport maxx 215/55r16 97y

A gledao sam MINERVA 215/55 R16 97H TL S210 EXTRA LOAD, za koju kazu da je opasna guma, kada je teren vlazan, opasna po zivot.

Onda sam se odlucio za:
BRIDGESTONE 215/55 R16 97H TL Blizzak LM-32 EXTRA LOAD

Da i sma ispravno postupio? :)

Hvala
 
Član
Zimi ti ljetne ne mogu meda ako je neocisceno. Bolje kupi sebi zimske ako planiras ikako voziti
Prije ces zimi izginuti na tom dunlopu nego na toj minervi
A za blizzak su komentari suvisni.
 
Ponovo ja ko ludjak ponavljam postoji vec prozvakana tema o GUMAMA I opet I opet se pisu nove teme o istom...

I guma glavu cuva,guma koja nije stara,potrosena,plasticna I nadasve prilagodjena sezoni Zima/ljeto...
 
Član
Zdravo zanima me ima li itko iskustva sa ovom markom gume ?
Kako su se pokazale, perfomanse, dugotrajnost, itd ?
Svaka informacija bi dobro dosla



Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Top