Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
HONEY je napisao(la):
Znaci polovina poluosovine desne uz mjenjac ce biti od S3, a uz tocak ova koja je sada na golfu, takodjer lijevu uz mjenjac od T4 a uz tocak postojeca : - )
Tokarski se to da uraditi bez problema, postoji dobra metoda da se izbjegne bilo kakav debalans.


A kako to mislis izvesti? Kako to ide?
 
Član
trizex je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Znaci polovina poluosovine desne uz mjenjac ce biti od S3, a uz tocak ova koja je sada na golfu, takodjer lijevu uz mjenjac od T4 a uz tocak postojeca : - )
Tokarski se to da uraditi bez problema, postoji dobra metoda da se izbjegne bilo kakav debalans.


A kako to mislis izvesti? Kako to ide?

Da i mene to zanima :icon_question::icon_question::icon_question:

Šta tokarski ako sam dobro shvatio varit ćeš jednu poluosovinu za drugu :icon_question::icon_question:

Ako je to točno onda stvarno nemam komentara :lol::lol::lol::lol::lol:

tibor987 je napisao(la):
ako ti je buba na zadnji pogon i do 300 konja, nemas sanse :cool:

Ne buba je na prednji pogon i ima Porsche-ov motor pozadi :lol::lol::lol:

Možete vi glasati koliko hoćete ali vi blaaage veze nemate šta je zrakom hlađenih 408 ks ;)....

Buba jede Golfove za doručak :lol::lol::lol:
 
Početnik
ne, naravno da nisi dobro shvatio, pa necu samo zavariti hahaha.

jos je netko pitao kako to ide. evo sada desna poluosovina na golfu je tako radjena i sve drzi 2 godine odlicno. ako ikad pukne od previse snage recimo, moze puknuti samo negdje drugo, ali mislim da na tom spoju sigurno nece.

znaci poluosovina se presjece. vanjski dio se mora dobro pocistiti (ne smije biti ni trunke farbe ni nista). potom se tokarski izradi piksna dovoljne velicine duzinom, dok rupa iznutra se tocno toliko pripremi da se ni cekicem poluosovina nemoze nabiti u nju (da bi se mogla nabiti unutra trebalo bi da ima nekoliko stotih milimetra lufta). piksna se zagrije da se rasiri i tada je poluosovine moguce postaviti u nju.
onda se to povari fino, i na kraju strojem opet obradi da bude iz vana sve potpuno jednako jer naravno dok se vari nastane neravnina : - )
docim je piksna sa poluosovinama totalno knap (gore objasnjeno) i na kraju se obradi da je iz vana sve potpuno jednako i ravno, debalansa nemoze biti, a spoj je cvrst.
 
Član
Kako misliš debalansa ne može biti :icon_question::icon_question:

Na koliko ti uopće misliš da se okretaja vrti poluosovina? Jesi se ikada zapitao zašto ti mjenjač ne odalami na startu nego tek kad auto postigne ubrzanje??

E moj Repo još ćeš se ti namijenjati mjenjača s takvom pameti.

Ti si u pravu poluosovina neće puknuti nego će ti prenijeti vibracije na mjenjač i ode 5000 eura niz vodu... :icon_confused:
 
Početnik
a kako ti mislis da debalansa MORA biti?
gluposti. da ih ima vibracije bi se cule i treslo bi se. ja sam isao 270km/h na autoputu u HR bez da bilo sta cujem ili pravi problem.

ja sam desnu polusovinu pravio jer nisam imao orginal od Rallye golfa koja bi odgovarala.
evo dobar primjer. Nidal je sa svojim Rallye golfom, na manjoj snazi motora nego ja, bez da je obradjivao poluosovine (on ih je imao od Rallye, znaci sve original) lomio isto zubcanike ko ja. znaci vrlo jednostavno, nije do toga!

ovi zubcanici su preslabi za ovu snagu, isto i kuciste mjenjaca je "preslabo" za ovu snagu. od opterecenja se deformise i zubi se razmaknu, pa su onda naravno podlozniji da pucaju. zasto bi onda ljudi u svijetu prelazili na 4motion inace, svi bi vozili na syncru i bili happy i ustedjeli brdo novca i vremena.

ovaj 6 brzinski mjenjac se po izdrzljivosti zubcanika, kucista, i svega drugog, nemoze porediti sa ovim sada na autu.

i naravno da je mjenjac podlozniji da pukne u visim stupnjevima prijenosa nego na startu. prva brzina je mnogo krupnija i jaca od recimo trece, dok je treca brzina iz odredjenih razloga izlozena najvisem opterecenju i logicno je da ona puca najprije (a ja sam i drugu lomio). pogon i prenos nedaju da tockovi klizaju, lamela nemoze da proklize, nedovoljno jak zubcanik je onda najslabija tocka gdje "odusi".


ne brini se ti puno vise za mene i moja pucanja zato.. pozz
 
Član
Uh drug, to bas i ne zvuci kao idealno rjesenje....zasto ne izradis nove poluosovine? Kad vec trosis bruku para na njih, to ti i ne bi u globalu bio pretjeran trosak, meni su trazili cca 400 km za izradu nove 2 poluosovine, s termickom obradom sve, naravno.
 
Član
HONEY je napisao(la):
a kako ti mislis da debalansa MORA biti?
gluposti.

Glup si ti jer govoriš da je to glupost. Ja sam uvijek govorio da ti kupuješ jako skupe stvari a štediš na glupostima! Da se poluosovine mogu tako kemijati što bi se Švabe mučile da rade nove?? Nakalemili bi kao i ti i stavili na Veyrona i hajmo na 407! :icon_smile:

To nije loše rješenje ALI TO SE MORA IZBALANSIRATI OBAVEZNO!!!! Mi smo u Sokolu skraćivali i balansirali kardane pa raspitaj se rade li to još dole.

Ili što kaže Trizex napraviti nove poluosovine, to bi bilo još bolje rješenje.
 
Početnik
a ja kazem da ovo nije tako lose rijesenje kako ti pricas, i sigurno to nije razlog sto je pucao mjenjac.

a i ovo se toliko precizno i jednako uradi da stvarno ne vidim gdje bi nastao debalanas ali ok.
Petar u HR kad je slagao 4motion golfa, Vice kad je na svoga syncra radio 4motion, Vesko je slagao 4motion na svoga rallye-a, svi su kratili kardan (ako sam dobro skuzio inace iz razgovora sa njima radili su im tokari slicno ili isto ovako), nitko nije balansirao i svi evo dan danas voze okolo bez ikakvih problema oko toga.

nema problema, provjerit cu bas za mogucnosti balansiranja okolo, ujedno i da vidim dali bas postoji debalanas i koliko.

@ trizex - hajde posalji mi privatnom porukom podatke sve tih koji to rade. 400km nije puno za 2 poluosovine, pod uvjetom da to ista valja sto se tice materijala i obrade, pojma nemam tko to radi.
 
Početnik
GocaS6 je napisao(la):
Ma ako nisu oni (a nisi ni pitao jesu li) nemoj ni ti šta te briga :lol::lol:



pitao sam ih, nitko nije.

evo taman sam govorio i sa Nidalom sta on misli oko toga, misljenja je da ako se to dobro uradi, da ako debalansa i ima da je to zanemarivo totalno i da defitnivno od toga nemoze nastati steta po mjenjac.

ta na brdu golfova svakako imas na poluosovini onaj teg sto je kao balans, pa na dosta auta on otpadne od starosti, skines ga i vozis se dalje i nikom nista.


ja cu provjeriti oko balansiranja u svakom slucaju (mozda i rade dole u Sokolu, imam neke ljude dole pa cu odmah ovaj tjedan vidjeti), ali kao sto rekoh mislim da je i ovako OK, vozim 2 godine na tome, a pucanja mjenjaca su posljedica neceg drugog (vec opisano).
 
Član
HONEY je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
Ma ako nisu oni (a nisi ni pitao jesu li) nemoj ni ti šta te briga :lol::lol:



pitao sam ih, nitko nije.

evo taman sam govorio i sa Nidalom sta on misli oko toga, misljenja je da ako se to dobro uradi, da ako debalansa i ima da je to zanemarivo totalno i da defitnivno od toga nemoze nastati steta po mjenjac.

ta na brdu golfova svakako imas na poluosovini onaj teg sto je kao balans, pa na dosta auta on otpadne od starosti, skines ga i vozis se dalje i nikom nista.


ja cu provjeriti oko balansiranja u svakom slucaju (mozda i rade dole u Sokolu, imam neke ljude dole pa cu odmah ovaj tjedan vidjeti), ali kao sto rekoh mislim da je i ovako OK, vozim 2 godine na tome, a pucanja mjenjaca su posljedica neceg drugog (vec opisano).

Naravno Nidal je to radio pa on valjda zna najbolje :icon_confused:

Ma ne znam zašto se zamaram nemoj balansirati i gotovo ;)

Odoh ja gledati finale :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top