Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Prvo da prestavim auto i neke detalje - golf 2 syncro 1986 god. 2005-e lakiran u metalic crnu. po godistu mozda zvuci staro ali svaki dio koji se trosi u autu sam ja stavio nov, sto se toga tice sve ok i mirno za brdo narednih godina. od posebne oprema auto nema nista jer je za utrku i za ponekad provozati gradom, tako da me to i ne zanima. otpilao sam i stari krov sa auta, pa sam postavio drugi, koji nema šiber, jer ga nisam zelio.






mjenjac sam u 2007-oj uradio od passata syncro g60, saltung na sajle, lamela 228mm umjesto starog tipa 210mm, presao na hidraulicno kvacilo. potom sam tri puta slomio zubcanik brzine u mjenjacu od snage motora, pa sam onda u mjenjac postavio zubcanike od VW transportera. nadam se da ce to drzati sada (iako ce sada za 2008 snaga motora bit drasticno jaca pa tko zna), a ujedno "njuskam" naokolo i jos neke izdrzljivije opcije ako bas pucalo.. ;)
pogon je naprijed poradjen dosta tako da mislim da ce biti ok, kvacilo je pojacano, odradio sam poluosovine, sve zglobove sam stavio vecega tipa, njemacke, nove. glavcine od rallye golfa

odradio sam i diskove sa rupama pozadi (serijski syncro ima pakne samo), takodjer i naprijed velike.
cak sam i centralne lezajeve kardana nabavio nove vw orginalne.
nisam se u stanju vise ni sjetit sta sam sve radio :D

najbolja vremena :

SR MOSTAR 2006/2 - 15,529
reakcija - 0,579
vrijeme auta na stazi - 15,450
motor - 2.0 16V

SR MOSTAR 28.04.2007 - 12,913
reakcija - 0,595
vrijeme auta na stazi - 12,818
motor - 2.0 16V TURBO

napomenut cu da je rezultat 2007 mogao biti i pola sekunde bolji, uopste nisam pripremio auto jer nisam mislio voziti i odlucio sam to u zadnji cas taj dan, to raja dobro zna ovdje. nisam vadio nista bas od stvari, gljiva je bila uz motor toliko vruca da bi plikovi nekome iskocili da je dirao onaj metalni dio na njoj xoxo, i u finalu (12.8) sam pustio gas i kocio prije cilja (sto su oni na vrhu staze takodjer vidjeli) jer sam uvjerljivo vodio pa nisam htjeo da slucajno odem ispod 12.5.
ova vremena su sluzbena, i ja ne lazem, za razliku od nekih (necemo imenovati) koji vidim uvjek idu 0.5 - do cak 1 sec. brze nego sto je to izmjereno hahaha.

postavit cu slike auta i nekih dijelova iako sam od dijelova vecinu slika pobrisao davno. onda cu kasnije opisati projekt za 2008 sa jos novijim motorom, zato sam temu i stavio u projekti.


MOLIM DA NITKO NISTA NE KOMENTARISE DOK NE STAVIM POST O MOTORU ZA 2008-mu GODINU, DA SE NE STVARA ZBRKA!













 
Početnik
slika golfa ispod nazad, koristim 2 pumpe od golfa 16V, obe nove. iza je visko spojka i diferencijal zadnjeg pogona.

ove sam cilindre uzeo kad sam stavljao mjenjac na sajle pa radio hid. kvacilo. i pumpe i mjenjac sam radio na pocetku 2007-me kad sam auto pripremao za turbo motor. morao sam dati izraditi i prednji nosac motora poseban i jaci jer se je motor toliko zabacivao (a prije toga sam bio stavio nov nosac obicni) da je lupao u haubu sa šalterom jednim koji se nalazi pokraj klapne gasa xoxo :D . nemam tu sliku nosaca nazalost uslikanu












 
Početnik
SLIKE SA UTRKE U MOSTARU 28.04.2007 kad sam osvojio klasu 13, koju sam i prijavio, bez kvalifikacija.


snimak iz finala :
http://uk.youtube.com/watch?v=FoQppCUZ-u0

felge za utrku koristim druge, one koje drzim na autu ne smatram toliko pogodnim kao ove koje sam probrao, i koristim obavezno toyo r888 gume jer auto sa obicnim gumama koje inace koristim (goodyear eagle f1 215/40/16) kliza naprijed i u drugoj brzini bez obzira na syncro pogon.










 
Početnik
POST ZA USPOMENU NA UTRKE U MOSTARU IZ PRIJASNJIH GODINA ! :

Jedna slika sa SR MOSTAR 2004. Motor je tada bio 1.8 na karburator, 90ks tvornicki. na autu nije bas nista bilo radjeno tada, a i tek sam ga poceo vozati, prijavio se da malo vidim 402 i da uzivam u ispaljenjima na startu hehe. ne znam koje je vrijeme radio jer su klase bile po kubicima. ispao u drugom krugu od Belje (golf 2 GTI 16V)

tko ne vjeruje da je to taj auto neka obrati paznju na registraciju xoxoxo









SR MOSTAR 2005 :
motor 1.8 16V. sto se tice snage motora isao dosta solidno. ali tek sklepao tu masinu i nisam stigo rijesit brdo drugih stvari na autu koje su cekale i trebale biti rijesene. najveci problemi sa lamelom i šaltungom, rezultat : ispadanje u prvom krugu.









I evo par slika sa SR MOSTAR 2006/2. imao sam jos slika i snimak svake utrke, ali sam sve izgubio nazalost.

Bio sam sastavio motor 2.0 16V. da sam tada rijesio jedan problem koji je motor vukao u svom radu i da sam koristio prikladnije felge za utrku od ovih 9x16, vjerujem da bi isao barem mrvicu jos bolje od postignutih 15,5 . uzeo sam trece mjesto u klasi 15

bila tada ova lamela (fi 210mm) i neke slike koje imam sa te trke :












 
Početnik
i evo ga PROJEKT (i to u tijeku) : - )

odlucio sam preobnoviti i pojacati motor (a i bogami sloziti neke stvari oko njega kako spada konacno). obnoviti ga radi sebe, da uz kvalitetan servis i paznju ga mogu voziti i putovati s njim dugo narednih godina. motor je potpuno nov, kao u auta iz tvornice, nije ostala ne zamjenjena ni najmanja sitnica.
pojacavam ga zato jer hocu da pokusam jos voziti 402, a i imam nekih neizmirenih racuna, odredjenu gospodu zelim satrati, i neke price jednom zauvjek zavrsiti. barem cu pokusati, ako nista polazim od toga da sebi slozim dobar motor u autu. kod ovakvog temeljitog projekta od pocetka ponovo, tesko je garantovati sebi i drugima da cu nesto osvojiti ili postici neko vrijeme. najvise to govorim radi pogona, uvjek se moze desiti da mjenjac ne drzao ili kvacilo da morao dati izradjivati jos jace itd itd itd. naravno da nesto ne bude ok, ja cu to rijesiti, ali onda se propusti neka utrka... ali ako sve bude stvarno ok, ocekujem zestoko vrijeme. necu nista reci, neka ljudi sami pretpostave recimo koliko ;)

sa turbom sam vrlo zadovoljan bio, nju za razliku od ostalog svega nisam stavio novu nego ostaje ova ista (iako je i ova skoro nova, jako je malo presla), sad cu konacno moci koristiti puni potencijal ovog turba.
konacno se rijesavam sklepanog sistema ubrizgavanja i idem na programabilnu elektroniku i 750cc dizne, tako da sam sa benzinom miran. motor mehanicki, garantujem, moze podnjeti minimalno 600ks. sve je sada kovano u njemu (oh, nisu šarafi radilice kovani, njih sam samo uzeo VW orginalne nove xoxo). recimo ARP šarafi glave (undercut head studs) i klipnjaca, WISECO klipovi, SCAT klipnjace, stara VW tvornicki kovana radilica, metalni dihtung glave.. itd.
ide recimo i kompletno drugi sistem paljenja

auto trenutno vozim na g60 elektronici, lagano, motor je nakon sklapanja presao mozda do 1000 kilometara tek. uskoro ga planiram izmapirati i postaviti Megasquirt elektroniku koju sam kupio vec, i onda ce biti spreman. vec sam na motor postavio Megasquirtove senzore da spremno cekaju.

stavit cu slike dijelova koje sam stavljao u motor, one koje imam. neki dijelovi mi jos nisu stigli (svjecice, bombina, regulator drugi tlaka benz, itd.) pa to stavim kad mi Mitja donese iz Slovenije. postavljat cu i sve ostalo od novosti oko motora, osim nekih svojih caka koje ne iznosim xoxo.
nisam slikao nista nazalost dok sam obradjivao i reparirao glavu motora tako da te slike nemam.

i jos nesto. jos "lutam" glede motora. nisam recimo odredio dali cu zadrzati trenutno ove bregaste ili cu si poruciti jedne koje mi se svidjaju za 16vT.
takodjer cekam da mi ministarstvo odobri ili ne odobri jedno posebno gorivo jace energetske vrijednosti i 114 oktana, pa bi onda programirao 2 mape - jednu za obicni benzin a drugu za mix benzina sa tim sto sam porucio.
to sve moram rijesiti prije mapiranja, zato jos nista nismo zavrsili. ako to sve propadne mozda bih uradio mali nitro da ga jos vise ubrzam onda (naravno, ako pogon drzao)

MOZETE KOMENTIRATI SADA I NADALJE : - )











































 
Član
Procitao sve! Svaka cast! Respect za projekat! Zelim ti puno, puno uspjeha! Prije svega da sve bude kako treba! A rezultate cemo vidjeti! Nek' je sa srecom! Pozdrav!
 
Početnik
Hvala!

Pa zato da bude detaljno. jednako kao sto i to sve slazem ;)

nemorate odma sve procitati, zamapti dokle si doso, pa nastavi drugi put, kao da citas knjigu, ionako je sve podjeljeno u razlicite epizode. xoxoxo
 
Početnik
Ugradio senzore od nove elektronike/instalacije (megasquirt). tako da me to ceka spremno

ljevo je oznacen senzor temperature zraka u usisu motora, uvario ga u cijev koja ide na klapnu gasa.
desno je senzor temperature rashladne tekucine, zavijen u izradjeni adapter. gumeno crijevo koje ide na mali hladnjak sam prekinuo i tu postavio adapter tako da imam podatak o temperaturi vode.









ovih dana kad stignem budem rucno napravio i ljevak za usis zraka (nemojte slucajno uvesti u pravilnik da se ne smije skidat far :D ) koji cu koristit na utrci.
 
Član
Projekat boli glava, auto boli glava, majstor boli glava... Jel ovo sad najbrži vw golf na Balkanu ?
Čestitke na trudu i uspjehu. Nadam se da ćemo te gledati u Sa na RAce-u...
 
Član
uffffffff, moje postovanje
najvise mi su dopali originalni plavi NGK spark cables, respect
vidim da dosta dajes na originalnost delova i na brend....
sve pohvale sa moje strane...
i ja sam isto razmisljao napraviti hibrida izmedju G60 i 16v KR, motora...
ali potrebno je tu dosta vremena.....(citaj KES!!!)

mozda nije najbrzi ali zbog truda i ulozene ljubavi je definitivno najbolji, jos nema sponzora iza tebe tako da to daje neku posebnu car celom autu... stvarno najlepsi sklop exterier&hoodinterier koji sam video...

bez teksta



obavestavaj o daljim poduhvatima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top