Gdje chipovati auto?

Gdje chipovati auto?

Član
Samo Simanic
Radio sam par auta kod njega i opet cu ako Bog da.
Ne interesuje me ni cije mape ubacuje niti sta. Ono sto mene kao kupca interesuje da dobijem dobru mapu bez negativnih pojava,i to je to...

Ovi svi ostali su polovicni,lazovi,prevaranti i sarlatani. Uz to jos i preskupi.
 
Šta se sve radi prilikom remapiranja odn "čipovanja" da se dobije tako drastično povećanje snage, npr. sa 100 na 140 KS.
Koji sve parametri se mjenjaju. Ako je u pitanju samo ubrizgavanje goriva šta je sa dovodom zraka i ispuhom. Kako se može toliko povećat snaga bez fizičke izmjene usisa, intercoolera, ispuha ili cak turba ?
Možda je pitanje glupo ali osobno ne znam kako djeluje taj remap. Molim konkretan odgovor.
 
Izgleda da je doslo vrijeme i na chip, vozim Golfa 5 1.9 77kw, vidio sam na piku i na fb XenonCarbonGarage iz Bijeljne rade chipovanje i kod njih je neikh 300 KM bez dyno-a, a sa dynom 400 KM za moje auto i snaga bi bila nekih +40hp, a ima i u Sarajevu, sto je meni lakse, jer zivim u Sarajevu TimChipTuning kod kojeg je takodje 300 KM i on kaze da bi bilo +50hp.
Da li neko zna ove navedene i ako ima neko nekoga boljeg, po mogucnosti iz Sarajeva, nek preporuci.
Egr off , odradjen izduv , drugi turbo I dizne zdravih I sigurnih 150ks , I afr veoma bogat!
Pozdrav!

NC Chip Tuning

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Šta se sve radi prilikom remapiranja odn "čipovanja" da se dobije tako drastično povećanje snage, npr. sa 100 na 140 KS.
Koji sve parametri se mjenjaju. Ako je u pitanju samo ubrizgavanje goriva šta je sa dovodom zraka i ispuhom. Kako se može toliko povećat snaga bez fizičke izmjene usisa, intercoolera, ispuha ili cak turba ?
Možda je pitanje glupo ali osobno ne znam kako djeluje taj remap. Molim konkretan odgovor.

Nemoj se zamarat benzin-plin je kraj svijeta :D
 
Šta se sve radi prilikom remapiranja odn "čipovanja" da se dobije tako drastično povećanje snage, npr. sa 100 na 140 KS.
Koji sve parametri se mjenjaju. Ako je u pitanju samo ubrizgavanje goriva šta je sa dovodom zraka i ispuhom. Kako se može toliko povećat snaga bez fizičke izmjene usisa, intercoolera, ispuha ili cak turba ?
Možda je pitanje glupo ali osobno ne znam kako djeluje taj remap. Molim konkretan odgovor.

Pozdrav

Remap podrazumjeva izmjene fabrickih vrednosti

Sto se tice parametara koji se menjaju
Soi ( pocetak ubrizgavanja )
Doi ( trajanje ubrizgavanje )
Driver wish ( zahtjev vozaca pritiskom papuce gasa )
Torque limiteri ( limiteri koji igranicavaju obrtni moment kroz obrtaje)
Turbo pressure ( turbo pritisak )
Boost limiter ( limiter turbo pritiska kroz obrtaje)
Svbl ( sigurnostni "prekidac" sto mnogi zaboravljaju)
N75 kontrolni ventil ( zar ovo treba da objasnjavam? )
Smoke limiter ( Maf ) ( ubrizgavanje kontrolisano.od strane protokomjera)
Afr limiter ( sonda ) ( ubrizgavanje kontrolisano od strane sonde)
Nm - IQ ( kolicina goriva na zahtjev obrtnog momenta)



Za sigurnih 150ks ide egr off softver I mehanicko odstranjivanje , izduv I drugi turbo , ako neko vozi malo zesce mora I drugi interkuler. Ako zelite zdravih I sigurnih 150ks

Druga stvar tu ide I kvacilo drugo da bi izdrzalo veliki obrtni moment .

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I izađe te to jedno 1.000€
Bolje da izadje 1000e I da ne boli glava ?
Ili da izadje 1000e + pa da boli glava?

Sta ocekujete da od 77 kw napravite cupru edition? Da se plati 100e za remap I teraj? Moze 100e I kocka kad ce turbo da crkne jer ne moze da izdrzi

Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top