Gdje chipovati auto?

Gdje chipovati auto?

To sve sto si ti naveo u svojim postovima nije Stage 1,ili taj slucaj sa 200+ nije Stage 1. Cim mjenjas nesto od hardware,to vise ne podrazumjeva Stage 1,nego preinake na motoru i spada pod Stage 2,3...
Prema tome svaka cast tebi kao personi,ali iznio si dosta nerealnih cinjenica.

Samo promjena mape je stage 1.Sve ostalo ukljucujuci izmjene dijelova,komponenti na vozilu jeste Stage 2 ili vise...

Ovaj sto je pitao o remapiranju,pa lupio glupost...no comment
Ja pricam o stage 1 covjece svo vrijeme ili se ja pogresno izrazavam ili vi ne citate dobro I detaljno postove

Ono sto sam ja naveo za ajm motor je stage 3 .
Procitaj detaljnije malo pre ulaska u raspravu.

"Stage 3 je u pitanju na ajm motor malo kasne poruke da ne dodje do zabune"

Par postova gore.

Hvala.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ja pricam o stage 1 covjece svo vrijeme ili se ja pogresno izrazavam ili vi ne citate dobro I detaljno postove

Ono sto sam ja naveo za ajm motor je stage 3 .
Procitaj detaljnije malo pre ulaska u raspravu.

"Stage 3 je u pitanju na ajm motor malo kasne poruke da ne dodje do zabune"

Par postova gore.

Hvala.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Očigledno u BIH i CG ne vrijedi isto, jer u BIH gdje god se raspitaš za stage 1, nudi se samo mapa nova.
Stage 2 u BIH je mapa + mehaničke izmjene, što ti nazivaš stage 1+
 
Očigledno u BIH i CG ne vrijedi isto, jer u BIH gdje god se raspitaš za stage 1, nudi se samo mapa nova.
Stage 2 u BIH je mapa + mehaničke izmjene, što ti nazivaš stage 1+
Ja I ti drug se ocigledno uopste a ma ni malo ne razumijemo...

Da skratim stage 1 NOVA MAPA

Stage 2 NOVA MAPA ZA ODREDJENI SETUP KOJI ZAHTJEVA STAGE 2

Stage 3 itd itd itd sto zahtjeva stage 3

Hvala

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Pa nekoliko postova gore si naveo da je mapa i dizne i novi turbo stage 1+, ne tjeraj me da trazim postove
 
Član
jel bitno jel stage 1 ili 2 ili 10 . Momak ima znanja, samo vecina nas nema. Eto zelio bi vidjeti vise tema, vidim moze se edukativno nauciti. Vidim radi ESP off i to, predopostavljam da zna programirati. Kod nas u SA rijetko ko zna isprogramirati dugmad da urade ono sto hoces.
 
Član
Ja sam mu odmah naveo da nigdje ne sporim to što radi niti njegov kvalitet. Normalno da bih i ja želio vidjeti neke projekte, detaljno slike i to. Samo jbg, ima previše napadan stav, samim time i odbojan.
 
Član
I ja bi volio. Mogao bi ozivjeti malo tuning motora podforum. Npr kako taj veci maf postaviti, zasto. i tako to :D bas me zanima
 
Ja sam mu odmah naveo da nigdje ne sporim to što radi niti njegov kvalitet. Normalno da bih i ja želio vidjeti neke projekte, detaljno slike i to. Samo jbg, ima previše napadan stav, samim time i odbojan.
Ma nisam napadan drug naprotiv samo zelim izneti svoj stav

Cemu sluzi forum onda ? Ja forum gledam kao diskusiju razmenu misljenja znanja I iskustva ,resavanje neudomica I problema koliko je god moguce I najbolje :)

Naprotiv za stage 1+ nisam rekao turbo dizne itd itd mozda sam se I zeznuo u ovolikom silnom kucanje ako jesam ja se izvinjavam moja greska ali eto mrzno da trazim sada postove gore uglavnom smo resili problem u neku ruku

Do sada sam imao makar 10 poruka od registracije na forumu sa raznim pitanjima svaki od njih je dobio veoma opsiran I detaljan opis . Sto se tice mog rada I komunikacija sa musterijama clanovima veoma korektna direktna I vrlo vrlo temeljita I opsirna

Ako su moje poruke na bilo koji nacin bili napadne ili provokativne u bilo kojem smislu ja se stvarno izvinjavam sto sam veoma temeljit I direktan :)

Bez uvrede ovde smo da sirimo iskustva I lepo druzenje sto je najbitnije :)



Nc Chip Tuning
 
Član
Naravno, i mene konkretno interesuje engine tuning, samo nit imam sredstava da se bavim time, nit se ima gdje kod nas to kvalitetno uradit, 2 servisa koja to rade "propisno"
Slobodno ti diži teme svakodnevno u tom podforumu, ako imaš slika detaljnih projekata koje radiš. Ako i nemaš, probaj praktikovati to, da dok radiš te projekte da imaš slike šta radiš, pogotovo ako se radi stage 2 i stage 3 tuning, tu se onda može slikati i stara turbina -> nova turbina, stari IC -> novi IC i tako slične stvari.

Sretno i čujemo se :)
 
Naravno, i mene konkretno interesuje engine tuning, samo nit imam sredstava da se bavim time, nit se ima gdje kod nas to kvalitetno uradit, 2 servisa koja to rade "propisno"
Slobodno ti diži teme svakodnevno u tom podforumu, ako imaš slika detaljnih projekata koje radiš. Ako i nemaš, probaj praktikovati to, da dok radiš te projekte da imaš slike šta radiš, pogotovo ako se radi stage 2 i stage 3 tuning, tu se onda može slikati i stara turbina -> nova turbina, stari IC -> novi IC i tako slične stvari.

Sretno i čujemo se :)
Naravno drug hvala u svakom slucaju

Na ljeto ide bmw 3,1l stroker sa velikom kompresijom I vodenim ubrizgavanjem ako neko zna o cemu se radi , cilj iskoriscenje sto veci procenat goriva u smanjenje temperature u cilindrima , za sto naprednije paljenje 8000 blokada
Nadam se.da ce biti para jer ce bruku novca progutati a pritom licni projekat

Mada se nadam da ce I biti nesto poslovno nesto ozbiljnije trenutno se sve svodi na dtc dpf egr off u 80% slucajeva

Nc Chip Tuning
 
Član
@TorquePg mislim da te samo jedan maleni procenat ljudi razumije sta ti pricas..."forum strucnjaci" ce sa tobom ovde danim raspravljati i tvrditi da su oni u pravu, a da pri tome nisu nikad ni usli u garazu gdje se taj posao radi, ali ipak oni "znaju covjeka" koji tako radi ili voza i nema problema godinama...svi se za to hvataju. Tebi svaka cast sto se trudis da objasnis, od mene imas podrsku, ali ces brzo izgubiti zivce, kao i ja saam, u pokusajima objasniti nesto sto je nauka objasnila a ja godinama u praksi dokazivao.
 
Naravno drug hvala u svakom slucaju

Na ljeto ide bmw 3,1l stroker sa velikom kompresijom I vodenim ubrizgavanjem ako neko zna o cemu se radi , cilj iskoriscenje sto veci procenat goriva u smanjenje temperature u cilindrima , za sto naprednije paljenje 8000 blokada
Nadam se.da ce biti para jer ce bruku novca progutati a pritom licni projekat

Mada se nadam da ce I biti nesto poslovno nesto ozbiljnije trenutno se sve svodi na dtc dpf egr off u 80% slucajeva

Nc Chip Tuning
Sto je to Nemanja, oces od m50 da pravis s55 masinu . Sa srecom uskoro se ja upustam ili stroker ili m50b28 turbo

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Član
Svakako sve teme sto se remapiranja,chip tuninga ticu,uvjek su sto se mene tice dobro dosle i steta sto ih nema vise.
Za one koji misle pogresno,ako se dvojica ili vise ljudi oko neke materije na forumu ne slazu,to apsolutno ne znaci da neko nekoga mrzi ili da su u svadji.Bas naprotiv,forum sluzi tome da se razmjene misljenja i iskustva...

Prema tome,samo naprijed sa razmjenom misljenja i iskustava sve dok je to u granicama normale.

Pozz
 
Član
@Lexillium Pozdrav prijatelju prije svega. Mozes li reci zasto su ovi "ostali" lazovi, prevaranti itd. ?
Ako sam rekao 50ks, onda stojim iza toga. Nisam jednom izasao u susret svojoj musteriji i uradio na svoj racun mjerenje, bilo kod Nene ili negdje drugo. Ruzno je pricati o necemu sto nisi vidio.
@aLen_G60 Mozes li objasniti zasto ne moze dobiti 50ks kod mene? Pricas o necemu sto ne znas. Valjda znam sta radim. Iza 95% softvera ja stojim iza toga. I svaki je custom napravljen. Mogu da te stavim ispred sebe i pricam ti o softveru :D (bez uvrede)
 
Član
@Lexillium Pozdrav prijatelju prije svega. Mozes li reci zasto su ovi "ostali" lazovi, prevaranti itd. ?
Ako sam rekao 50ks, onda stojim iza toga. Nisam jednom izasao u susret svojoj musteriji i uradio na svoj racun mjerenje, bilo kod Nene ili negdje drugo. Ruzno je pricati o necemu sto nisi vidio.
@aLen_G60 Mozes li objasniti zasto ne moze dobiti 50ks kod mene? Pricas o necemu sto ne znas. Valjda znam sta radim. Iza 95% softvera ja stojim iza toga. I svaki je custom napravljen. Mogu da te stavim ispred sebe i pricam ti o softveru :D (bez uvrede)

Uz svo duzno postovanje,ti kao osoba svojom pojavom,dijalogom,nastupom i cime god vec,nisi bio kupio moje povjerenje da ti svoje vozilo predam u ruke da mu radis software,bez obzira koliko ti sada ovde tvrdio da znas i da si uspjesan.

Ne bih isao u detalje,do sada jedini me je Simanic ispostovao. Nikakva reklama za njega niti sta drugo,nego dok radi dobro,svima cu pricati da je dobar u svom poslu. Kada i ako bude poceo da fuseri,reci cu kako bude.

Ostalih par koji su pokusali ili radili na mojim autima nesto,uradili su sranje i od te ljubavi sa njima nema vise nista.

Vrijeme je novac,a ja nemam vremena da se zajebavam sa neozbiljnim ljudima.
 
Top