Gdje chipovati auto?

Gdje chipovati auto?

Član
Bolje da izadje 1000e I da ne boli glava ?
Ili da izadje 1000e + pa da boli glava?

Sta ocekujete da od 77 kw napravite cupru edition? Da se plati 100e za remap I teraj? Moze 100e I kocka kad ce turbo da crkne jer ne moze da izdrzi

Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Znam lično bruku ljudi i bruku auta koji su digli auta na 130 ks, tj taj 1.9 TDI 77kw, i auta godinama rade bez ikakvih problema.
Čak sam na nekim stranim forumima našao mnogo dokaza konkretno za moj motor, 2.0 HDI 66kw i dignut na 170 ks. Od sve mehaničke izmjene samo stavljen intercooler, jer auto dođe bez njega, te de-cat eventualno straight pipe.
Godinama se voze auta, bez problema.

Ne kažem da nisi upravu, odmah da se razumijemo.

Pozdrav
 
Član
Pozdrav

Remap podrazumjeva izmjene fabrickih vrednosti

Sto se tice parametara koji se menjaju
Soi ( pocetak ubrizgavanja )
Doi ( trajanje ubrizgavanje )
Driver wish ( zahtjev vozaca pritiskom papuce gasa )
Torque limiteri ( limiteri koji igranicavaju obrtni moment kroz obrtaje)
Turbo pressure ( turbo pritisak )
Boost limiter ( limiter turbo pritiska kroz obrtaje)
Svbl ( sigurnostni "prekidac" sto mnogi zaboravljaju)
N75 kontrolni ventil ( zar ovo treba da objasnjavam? )
Smoke limiter ( Maf ) ( ubrizgavanje kontrolisano.od strane protokomjera)
Afr limiter ( sonda ) ( ubrizgavanje kontrolisano od strane sonde)
Nm - IQ ( kolicina goriva na zahtjev obrtnog momenta)



Za sigurnih 150ks ide egr off softver I mehanicko odstranjivanje , izduv I drugi turbo , ako neko vozi malo zesce mora I drugi interkuler. Ako zelite zdravih I sigurnih 150ks

Druga stvar tu ide I kvacilo drugo da bi izdrzalo veliki obrtni moment .

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Nije bas tako al eto.

Nekada davno kao mlad i zelen,imao sam Golfa 5. 77 KW/105 KS...Remapiranjem podignut bio na 170 KS . Dan danas se vozi sa fabrickim turbom i svim fabrickim sto je tada bilo na njemu. Debelo presao 300 hiljada,cipovan bio na oko 220 hiljada.

Boga mi po tvojoj toj prici ispade da obrtni moment se dize sa 350 na 1000 NM...

EGR niti je bio odstranjen niti je imao drugi turbo niti,niti...

Dan danas imam passata sa 105 KS remapiranog na 152 KS. Eno ga u zivotu dan danas.

Prema tome...
 
Član
Ja razumijem njegovu spiku, čovjek manje više radi stage 2 i 3 tuning nego klasične stage 1 mape.
OK, jeste bolje ovo gore sve odraditi kako kaže AKO i samo AKO će se auto osim po cesti koristiti i za utrke ubrzanja.
Bespotrebno je raditi stage2 tuning za auto koje će biti daily car ili kao porodično.
Bar u BIH raja radi stage 1 tuning, tj samo izmjenu mape zato što žele tih nekih 20-30 KS, ili da zvuči zajebanije kad kaže moja petica je 66kW/130 ks načipovana.
 
Znam lično bruku ljudi i bruku auta koji su digli auta na 130 ks, tj taj 1.9 TDI 77kw, i auta godinama rade bez ikakvih problema.
Čak sam na nekim stranim forumima našao mnogo dokaza konkretno za moj motor, 2.0 HDI 66kw i dignut na 170 ks. Od sve mehaničke izmjene samo stavljen intercooler, jer auto dođe bez njega, te de-cat eventualno straight pipe.
Godinama se voze auta, bez problema.

Ne kažem da nisi upravu, odmah da se razumijemo.

Pozdrav
Ja pricam o 130ks naravno ali 150ks za taj motor po meni ne valja ... sad stvar izbora ...

Ovako izgleda isti motor na 140ks uz egr off I decat

Bez dima , turbo na 2250 mbara
Svbl 2350 ( fabricki limiter )
63mg goriva

Pozdrav
f50984561ecfeffb645a253dbad5e5c8.jpg
7965ca38e76e46252130ebac4083a1a9.jpg
ae2569d5bdc63572e49cc4e55086205e.jpg
71e5bd954fba44c7252b2a339383035b.jpg
050b7b3b8f8696678b4dc5925be009f9.jpg
894d44f41dc8ca62076673829ebfd508.jpg
4282c3218be2c4dacbb5a97f57c7d252.jpg
b1ec90297571ea07c9c0538e2bd14c2b.jpg
7fded24c50f0ca7fc78c9b074a4481e5.jpg
456d4e49a251a198e7c696db2c937f72.jpg
108d7f8f69e761a90f3ea99b125134bb.jpg
32bdb528f8214fd544de972d44f8bb84.jpg
53cd09df880ed0d0c475e81d3f45f67f.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nije bas tako al eto.

Nekada davno kao mlad i zelen,imao sam Golfa 5. 77 KW/105 KS...Remapiranjem podignut bio na 170 KS . Dan danas se vozi sa fabrickim turbom i svim fabrickim sto je tada bilo na njemu. Debelo presao 300 hiljada,cipovan bio na oko 220 hiljada.

Boga mi po tvojoj toj prici ispade da obrtni moment se dize sa 350 na 1000 NM...

EGR niti je bio odstranjen niti je imao drugi turbo niti,niti...

Dan danas imam passata sa 105 KS remapiranog na 152 KS. Eno ga u zivotu dan danas.

Prema tome...
Ja licno ne bih se prihvatio takvog posla za 170ks po.meni bi trebao turbo da ide na 2500 2600mbara

Ja pricam realno ako vec hocemo da se gadjemo sa konjima vezano za taj 1,9tdi

Custom remap
1,9tdi ajm kod motora 200ks +
2600mbar full boost
Druge dizne al oznaka
Turbo gt2260v
Maf iskljucen
Map senzor sa 3,0tdi
Interkuler fmic pad pritiska 0,1
Straight pipe
Afr 14,6!
Dinamicka kompresija 22

Pozdrav


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ja licno ne bih se prihvatio takvog posla za 170ks po.meni bi trebao turbo da ide na 2500 2600mbara

Ja pricam realno ako vec hocemo da se gadjemo sa konjima vezano za taj 1,9tdi

Custom remap
1,9tdi ajm kod motora 200ks +
2600mbar full boost
Druge dizne al oznaka
Turbo gt2260v
Maf iskljucen
Map senzor sa 3,0tdi
Interkuler fmic pad pritiska 0,1
Straight pipe
Afr 14,6!
Dinamicka kompresija 22

Pozdrav


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Ovo što ti navodiš je stage 2 ili stage 3 ?

Lično ne razumijem zašto raja ovo radi za auta koja se svakodnevno vozaju kao daily cars, čemu ?
Putevi su nam svakako odron, nemaš gdje iskoristit potencijal tih 200 ks recimo, jedino što može je iskoristiti ti nM, ali čemu ?
Ispalit će se sa semafora, doći do sljedećeg i mora kočit jer je takav interval.

Ne znam kakva je situacija u CG kod vas, al' eto
 
Ovo što ti navodiš je stage 2 ili stage 3 ?

Lično ne razumijem zašto raja ovo radi za auta koja se svakodnevno vozaju kao daily cars, čemu ?
Putevi su nam svakako odron, nemaš gdje iskoristit potencijal tih 200 ks recimo, jedino što može je iskoristiti ti nM, ali čemu ?
Ispalit će se sa semafora, doći do sljedećeg i mora kočit jer je takav interval.

Ne znam kakva je situacija u CG kod vas, al' eto
Sto se tice puteva u cg sigurno su gori nego kod vas u BiH

Ovo je stage 1+ da tako kazem odradjen je egr off I remap

Za mene stage 1 je klasicni remap znaci bolje iskoriscenje goriva , afr 17,5 turbo na 2250 mbara ( fabricki 2000mbara)

Afr fabricki 19 - 21
Torque limiter povecan od 2000 do 3500
Papuca gasa ( driver wish) od 40% I od 1500 obrtaja

Opet kazem za mene stage 1 na fabricki motor podrazumjeva lagane modifikacije ne prelazeci fabricke limitere goriva samo njihovo bolje iskoriscenje kroz obrtaje

Stage 3 je u pitanju na ajm motor malo kasne poruke da ne dodje do zabune

pozdrav
 
torquePG , ne bih trebao biti tako bahat ,ipak si ti prodavač i trebaš fino postupati sa musterijama
Bahat? Naprotiv :)
U kojem delu teksta me smatras da sam bahat?

Moj je cilj ovde da iznesem svoje misljenje I rad I da pomognem clanovima , musterijama , prijateljima

Ako me cini bahatim to sto kazem da po meni taj motor nije za to , to je moje licno misljenje. Ako je stage 1 ma fabricko sve +50ks gde je onda stage 2?

Naravno necu da zalazim u vecu diskusiju mozda se I to odnosilo na stage 2 , naravno da meni dodje musterija da trazi nesto sto nije sigurno po meni moje je da ga uputim ako on insistira ja cu odradit posao ipak radim za pare da se razumijemo :)

Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Bahat? Naprotiv :)
U kojem delu teksta me smatras da sam bahat?

Moj je cilj ovde da iznesem svoje misljenje I rad I da pomognem clanovima , musterijama , prijateljima

Ako me cini bahatim to sto kazem da po meni taj motor nije za to , to je moje licno misljenje. Ako je stage 1 ma fabricko sve +50ks gde je onda stage 2?

Naravno necu da zalazim u vecu diskusiju mozda se I to odnosilo na stage 2 , naravno da meni dodje musterija da trazi nesto sto nije sigurno po meni moje je da ga uputim ako on insistira ja cu odradit posao ipak radim za pare da se razumijemo :)

Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
I samo da dodam ja prodavcem smatram drugu ruku , ja sam prva ja kreiram mape , tako da je meni u interesuju zadovoljne musterije I kvalitetan rad

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Egr off , odradjen izduv , drugi turbo I dizne zdravih I sigurnih 150ks , I afr veoma bogat!
Pozdrav!

NC Chip Tuning

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Kako se druze kod mene dobilo od 90 do nekih ajmo reci 138 -135KS a nisam nista radio od toga sto si ti naveo.pitam cisto informativno bez uvrede
 
Kako se druze kod mene dobilo od 90 do nekih ajmo reci 138 -135KS a nisam nista radio od toga sto si ti naveo.pitam cisto informativno bez uvrede
Nema uvrede drug naprotiv :)

Dosta vas ovde sve pogresno shvata tako da I polako gubim zivce za rasprave koje mogu da traju od ujutro :)

Koliko se secam nijednom nisam rekao da je ne moguce samo kazem da je mnogo ako je prioritet efikasnost motora I normalan vijek motora.

Samo sto je u 90% ljudima bitno da ima ks a to da li su efikasni iskorisceni nema veze :)

Vise goriva veca snaga, vece temperature sto vodi do manje efikasnosti motora I iskoriscenjem goriva , pored uloge goriva za vecu snagu je I uloga hladjenjem cilindra prilikom ubrizgavanja , vece temp u cilindru vece temperature na turbinu , vece temperature kompresovanog vazduha , uloga fabrickog interkulera se smanjuje

Itd itd u nedogled ...

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
To sve sto si ti naveo u svojim postovima nije Stage 1,ili taj slucaj sa 200+ nije Stage 1. Cim mjenjas nesto od hardware,to vise ne podrazumjeva Stage 1,nego preinake na motoru i spada pod Stage 2,3...
Prema tome svaka cast tebi kao personi,ali iznio si dosta nerealnih cinjenica.

Samo promjena mape je stage 1.Sve ostalo ukljucujuci izmjene dijelova,komponenti na vozilu jeste Stage 2 ili vise...

Ovaj sto je pitao o remapiranju,pa lupio glupost...no comment
 
To sve sto si ti naveo u svojim postovima nije Stage 1,ili taj slucaj sa 200+ nije Stage 1. Cim mjenjas nesto od hardware,to vise ne podrazumjeva Stage 1,nego preinake na motoru i spada pod Stage 2,3...
Prema tome svaka cast tebi kao personi,ali iznio si dosta nerealnih cinjenica.

Samo promjena mape je stage 1.Sve ostalo ukljucujuci izmjene dijelova,komponenti na vozilu jeste Stage 2 ili vise...

Ovaj sto je pitao o remapiranju,pa lupio glupost...no comment
Ako misliš na mene da sam lupio glupost. Moram ti reć da si ti lupio glupost da sam ja lupio glupost. A evo zašto: prvo dokaži da Golf star 10-12 godina i sa pređenih 300000 km ima istih 100 ili 105 ks (primjer) kao kad je nov. I da je taj motor zdrav za " zdravih" 50% povećanja snage remapom. Dokaži da pričam gluposti ili nemoj davat komentar na komentar bezveze.
 
Top