Fiat Stilo

Fiat Stilo

RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Dodaj jos spuru na tu cifru kada to sve odradis, mada ces uraditi sada i miran ces biti ;)
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Starday je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Pa promjeni sam da ne plaćaš ruke.

Jbg...svako radi ono sto zna. :)

Bravo 16v je napisao(la):
Ja cijene jbt! Jel to cijena za jedan stabilizator ili za oba?

Jbg, to je Hota. Al eto...valjda ima razlog zasto je skup. DIjelovi su navodno originalni i strucnost je na visokom nivou.
A oba stabilizatora su75KM. Tacije, 76KM (38 jedna). I obje lafete 360KM (180 jedna). Plus sam planirao zamjeniti set zupcastog i vodenu pumpu...i sa to dvoje (plus ruke - 200KM) bi me kod njega doslo oko 960-970KM.
A raspitao sam se u nekoliko prodavnica auto dijelova...lafete su od 90 - 120KM po komadu.

E ako su original manje su nego u servisu! Nazovi teleoptik sutra pa pitaj kolko su ti dijelovi,znam da je stabilizator komad bio 45km! Sto bi placao 180 km za lafetu njemu ako nije original,a ista ta u nekoj drugoj radnji je 90-120km! Ako je to original onda ok! U svakom slucaju ako si u mogucnosti staviti original bices miran,jednom to uradis i to je to! ;)
 
Član
Skupo to nes 140 kod nas lafeta u ovlastenom servisu :icon_rolleyes:

A imaju neke sa garancijom na arizoni i kataloskim brojem oko 80 KM :D
 
Član
Provjerno u dva servisa cijena se podudara znaci 100% su OEM kad kupis ove miran si,a ove zamjenske se krecu od oko 80KM do 190KM i ne traju dugo...
 
Član
Stilo je napisao(la):
Orginalna lafeta je 260KM komad da znas provjereno ;)

Zvao AC Fiat, latefa (komad) je okruglo 390,14 KM. :icon_eek:

Znaci, imamo zamjenske za 90-120 KM, original kod Hote za 180KM i original u Fiat servisu za 390KM... :)
 
Član
E kako li onda hota ima te original za te pare,samo me to interesuje! Nazovi Teleoptik kod tunela na ciglanama i pitaj!
 
Član
ma dajte ljudi kakvi originali.grijeh je to kupovati za nase puteve :icon_eek: kupis za 125 delfijevu u trgomatu i miran si.evo meni vec pola godine dobrih kilometara i nije prolupala.
 
Član
provjereno kod hote su ti zamjenski ista kutija isto sve samo sto on to kaze da garantuje da ce "izdrzat po godine" drug vozi fiata pa je uzimo kod njega,. mora i on odnekle zaradit
 
Član
prije godinu i po cijena orginalne lafete za Stilo jtd 85 kw u ovlastenom servisu na Pofalicima je bila 250 i nekolike marke (nesjecam se tacno) a najjeftinija zamjenska u trgomatu 80 i nekolike marke. jaran je kupio tu u trgomatu i vozio pola godine bez problema i prodao auto.
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Starday je napisao(la):
Od nedavno, kada se sporije krecem, u drugoj ili trecoj brzini...i malo brze dam gas (naglo pritisnem...ne moram do kraja, samo je bitno da je nagao pokret), cuje se neko "cak", pa tek onda se primi gas. Kao da negdje ima neki luft, pa ne primi odmah. Isto tako, kada pustim gas brzo, cuje se neki zvuk...kao da opet nesto kucne. :)

Samo da prijavim...prekjuce zamijenio oba donja patosna nosaca motora i luft pri mijenjanju brzina i davanju i pusanju gasa je nestao. Jos se malo nesto osjeti, ali to je najvjerovatnije do lafeta, koje su takodje za zamjenu, ali njih cu nekom drugom prilikom rijesiti...nije mi to sada prioritet. Bitno mi je da sam rijesio ovo sto jesam...islo mi je poprilicno na zivce. Vec sam se bio pomirio da je ta losa sinhronizacija pri promjeni brzina standardna stvar kod Fiata, ali Stilo sada tecno mijenja brzine, kao da je drugo auto... ;)

I naravno...pohvala za momke u servisu Cobra na Ilidzi. ;)
 
Član
lafet i ja trebam jedan zamijeniti jos prije godinu mi jedan majstor gledao reko da promijenim ,i otiso u ovlasteni servis posle da zamijenim kaze lik ma vozi kakvih meni dodje nije ovo nista :icon_rolleyes::lol: i nisam ni mijenjo ima malo lufta al nista strasno ni opasno
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Reci mi kolko si placao nosace i gdje si uzimao?

panajotis je napisao(la):
koliko kosta to zadovoljstvo da se zamjeni :icon_question:

Kupio u Trgomatu na Ilidzi, cijena jednog nosaca je 37KM. Proizvodjac - Akron. Prvo sam trazio u Motorex-u, posto mi je blizi, ali trenutno nisu imali 2 komada na stanju. Tamo je cijena nosaca bila 39KM. Zamijenio u Cobra servisu na Ilidzi. Zamjena - 30KM.


adi187 je napisao(la):
lafet i ja trebam jedan zamijeniti jos prije godinu mi jedan majstor gledao reko da promijenim ,i otiso u ovlasteni servis posle da zamijenim kaze lik ma vozi kakvih meni dodje nije ovo nista :icon_rolleyes::lol: i nisam ni mijenjo ima malo lufta al nista strasno ni opasno

2 majstora su mi rekla da moram mijenjati lafete, a na tehnickom mi covjek kaze da su ok. Al mislim da jesu dotrajali, posto sam i ja vidio luft kada sam bio kod majstora...ali opet, svi se slazu da nije toliko kriticno, pa da se moraju odmah zamijeniti. Taman da se malo dozovem finansijski... :)

A pisao sam vec jednom o cijenama lafeta. U motorexu oko 120KM, kod Hote 180KM i u ovlastenom servisu nevjerovatnih 395KM...jedna. :icon_eek:
 
Top