Fiat Stilo

Fiat Stilo

Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Otidji kod mirkeca poslace te on kod majstora koji radi fiata! Iznad knez pekare! Ja svoje auto tamo odzavam!
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

zamjenu tog nosaca sam ja platiio cini mi se oko 120 nosac +30 do 50 za ruke mada mislim da ti to nije nosac nego piksna letve volana...
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Bravo 16v je napisao(la):
Otidji kod mirkeca poslace te on kod majstora koji radi fiata! Iznad knez pekare! Ja svoje auto tamo odzavam!

Taj iznad Kneza je jedan od onih koji su mi vratili auto pod izgovorom da nije skontao sta je problem...a u pitanju je bio lezaj. Drugi majstor je to skontao cim je zavrtio tocak. :) Tako da kontam da mi ovaj nije ni htio pogledati kako valja....
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Ne znam brate taj kod kneza meni je pravio i brava godinama i stila mi pravi,bez ikakvih problema! I ne samo meni nego jos masi ljudi! Sta je u tvoj slucaju bilo ne znam,ali sto se meni tice sve OK! ;)
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Ma ja bih sigurno rekao da je u pitanju bio manjak volje, a ne znanja. Mozda mu se nisam svidio, ko zna.... :)
Otici cu ponovo kod njega...mozda cu imati vise srece. :D
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Nisam jos stigao da odem do majstora...ali citajuci po netu, izgleda da je problem do zamajca. :/
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Budi spreman izdvojiti finu svotu novca ako je do njega. Još jedan od razloga zašto nisam ljubitelj dizela.:icon_sad:
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

OggyBoy je napisao(la):
Budi spreman izdvojiti finu svotu novca ako je do njega. Još jedan od razloga zašto nisam ljubitelj dizela.:icon_sad:

Znam...upucen sam u to. :/

Al nemam nijedan drugi simptom zamajca, osim ovoga koji sam naveo...mozda i ne bude. Hajd kad pregleda strucnjak, pa cemo vidjeti...
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

meni je taj kod kneza radio zamajac i kvacilo ... odradjeno odlicno .. vec 2 god...
topla preporuka..
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Starday je napisao(la):
Od nedavno, kada se sporije krecem, u drugoj ili trecoj brzini...i malo brze dam gas (naglo pritisnem...ne moram do kraja, samo je bitno da je nagao pokret), cuje se neko "cak", pa tek onda se primi gas. Kao da negdje ima neki luft, pa ne primi odmah. Isto tako, kada pustim gas brzo, cuje se neki zvuk...kao da opet nesto kucne. :) Nadam se da sam koliko toliko bio jasan. Uglavnom, neko mi rece da je to mozda do nosaca motora...
Primjetio sam da recimo ne mogu brzo (naglo) krenuti (naprijed) iz stanja mirovanja...kada bih pokusao naglo da krenem, ugasio bi mi se. A to nije slucaj sa rikvercom. U rikverc se iz mirovanja propinje i krene kao trkaci konj... :)
Ne bih dalje da objasnjavam, dovoljno sam zakomplikovao...mozda neko vec zna o cemu je rijec, a ako treba jos nesto da pojasnim, tu sam. :D

Bio kod Hote, kaze razlog su lose lafete i stabilizatori. Trebam mijenjati i lijevu i desnu...al nije toliko hitno, pa cu ih mijenjati kad se vrijeme proljepsa, da te nove ne trosim po snijegu...
Cijena - 360KM lafete, 75 stabilizatori...plus ruke. :icon_sad:
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Starday je napisao(la):
Starday je napisao(la):
Od nedavno, kada se sporije krecem, u drugoj ili trecoj brzini...i malo brze dam gas (naglo pritisnem...ne moram do kraja, samo je bitno da je nagao pokret), cuje se neko "cak", pa tek onda se primi gas. Kao da negdje ima neki luft, pa ne primi odmah. Isto tako, kada pustim gas brzo, cuje se neki zvuk...kao da opet nesto kucne. :) Nadam se da sam koliko toliko bio jasan. Uglavnom, neko mi rece da je to mozda do nosaca motora...
Primjetio sam da recimo ne mogu brzo (naglo) krenuti (naprijed) iz stanja mirovanja...kada bih pokusao naglo da krenem, ugasio bi mi se. A to nije slucaj sa rikvercom. U rikverc se iz mirovanja propinje i krene kao trkaci konj... :)
Ne bih dalje da objasnjavam, dovoljno sam zakomplikovao...mozda neko vec zna o cemu je rijec, a ako treba jos nesto da pojasnim, tu sam. :D

Bio kod Hote, kaze razlog su lose lafete i stabilizatori. Trebam mijenjati i lijevu i desnu...al nije toliko hitno, pa cu ih mijenjati kad se vrijeme proljepsa, da te nove ne trosim po snijegu...
Cijena - 360KM lafete, 75 stabilizatori...plus ruke. :icon_sad:

Pa promjeni sam da ne plaćaš ruke.
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

OggyBoy je napisao(la):
Pa promjeni sam da ne plaćaš ruke.

Jbg...svako radi ono sto zna. :)

Bravo 16v je napisao(la):
Ja cijene jbt! Jel to cijena za jedan stabilizator ili za oba?

Jbg, to je Hota. Al eto...valjda ima razlog zasto je skup. DIjelovi su navodno originalni i strucnost je na visokom nivou.
A oba stabilizatora su75KM. Tacije, 76KM (38 jedna). I obje lafete 360KM (180 jedna). Plus sam planirao zamjeniti set zupcastog i vodenu pumpu...i sa to dvoje (plus ruke - 200KM) bi me kod njega doslo oko 960-970KM.
A raspitao sam se u nekoliko prodavnica auto dijelova...lafete su od 90 - 120KM po komadu.
 
Top