Fiat Stilo

Fiat Stilo

Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Dobar stilo,neka te dugo sluzi. A sad da ti malo pametujem. Moje auto pri kupovini je imalo 126.000,isto je uvoz iz italije i isto je udarana,nadam se ne mnogo. Tu kilometrazu mozes zaboraviti osim ako nemas servisnu. Ulje ti je najmanja briga,provjeri ti zupcasti remen i ne vjeruj nikome. Ja sam isto cekao 10.000 jer nisam imao love za veliki servis,ali sam ga na kraju odradio,i svi skinuti dijelovi su bili pri kraju. Ne zelim da te prepadam i da budem zloslutan ali kasno kad rikne. Za felge nije nikad kasno. Oprosti na gnjavazi,pozdrav.
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

dumpors je napisao(la):
Dobar stilo,neka te dugo sluzi. A sad da ti malo pametujem. Moje auto pri kupovini je imalo 126.000,isto je uvoz iz italije i isto je udarana,nadam se ne mnogo. Tu kilometrazu mozes zaboraviti osim ako nemas servisnu. Ulje ti je najmanja briga,provjeri ti zupcasti remen i ne vjeruj nikome. Ja sam isto cekao 10.000 jer nisam imao love za veliki servis,ali sam ga na kraju odradio,i svi skinuti dijelovi su bili pri kraju. Ne zelim da te prepadam i da budem zloslutan ali kasno kad rikne. Za felge nije nikad kasno. Oprosti na gnjavazi,pozdrav.

Ma kakva gnjavaza...eto dacu ti priliku da me udavis totalno ako zelis. :)))
Mozda je glupo, ali ja moram pitati. Da li bi mi ukratko pojasnio sta se sve mijenja pri velikom servisu i koliko otprilike kostaju komponente koje se mijenjaju? I ako bih ja uzimao dijelove, gdje je najbolje da ih kupujem? Kod koga da to radim...slobodno mi i to preporuci...sve slusam. I upijam. :)

Hvala
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Veliki servis ide zupcasti , spaneri , roleri , vodena pumpa (nek me isprave) i meni je to izaslo oko 360KM.
Na malom ja mjenjam:
-ulje seleniu 10w-40 za JTD 1.9 85kw motor na svako 10hiljada, kupis 5l oko 75Km.
-uljni filter (5-10km)
-naftni filter svaka 3 zamjena ulja (od 20-40km)
-filter zraka motora 11km na svaku 3 zamjenu ulja
-polen filter za kabinu oko 20-30 km mjenjam jednom godisnje.

klima urednjaj odrzavam u nekom servisu , odvezem im jednom godisnje da zamjene sta treba.

djelove gledaj u MOTOREXU ili AUTO SKORO u Sarajevu.

drzi se toga i nema problema....
pozdrav
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Evo panajotis ti je lijepo napisao, ja sam jos promjenio mikroremen (pogoni dodatne agregate),on nije skup mnogo,ne sjecam se tacno, i zamjenio sam termostat,on ne spada u servis ali kako citam na JTD je cesto dotrajao,rano otvara i motor se ne grije kako treba. Ne vjeruj pricama kao dobro je ako je 70,to je normalna za taj motor itd. Meni nakon izmjene termostata stoji na 90 kao zakovana. Istina termostat je poskup,zavisi kao se snadjes, oko 150 km.
Pozdrav.
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

dumpors je napisao(la):
Evo panajotis ti je lijepo napisao, ja sam jos promjenio mikroremen (pogoni dodatne agregate),on nije skup mnogo,ne sjecam se tacno, i zamjenio sam termostat,on ne spada u servis ali kako citam na JTD je cesto dotrajao,rano otvara i motor se ne grije kako treba. Ne vjeruj pricama kao dobro je ako je 70,to je normalna za taj motor itd. Meni nakon izmjene termostata stoji na 90 kao zakovana. Istina termostat je poskup,zavisi kao se snadjes, oko 150 km.
Pozdrav.

ista stvar, zamjenio sam i ja termostat kao sto si dobro napisao oko 150km i sad je zakovan na 90... a prije je ljuljao od 75 pa do 90 zavisi od raspolozenja :)
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Hvala hvala...

Cijena ovog velikog servisa koji je panajotis naveo (360KM) je sa rukama ili samo "materijal"?
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

evo mojih cijena ,nasao sam racun, samo materijal je ovo:
Zupcasti 76km
Zatezac 98km
lezaj zupcastog 48km
mikroremen 36km
pumpa 77km
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

fin ti je stilas... jel se radilo sta na njemu... daj nam jos slika motor, unutrasnjost, sta imas opreme?pozdrav
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

jel ovo bio off road sa Stilicem :D ljepuskasto auto :icon_biggrin:
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Od opreme imam sjedista, volan, mjenjac, retrovizor... :)
Salim se malo, ne zamjerite. Stilo je jos uvijek onakav kakvog sam ga kupio (standardna oprema). Jbg...recesija. Al bice valjda, uljepsacemo ga.
A ovo sam malo otisao u rodni kraj...da ga parkiram pod sljivu oko koje sam nekada bos trcao... :)))
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

Peh...preksinoc mi je ciknula sofersajba. Nema joj popravke kazu, samo zamjena.
Raspitao sam se...oko 180KM bi me dosla, sa ugradnjom. E sad...ne znam kakav je kvalitet ovih sofersajbi sto ih ugradjuju po tim radnjama za auto stakla. Ili je mozda bolje da na otpadu trazim originalnu...

Nisam bas u tim vodama, pa trazim savjet...
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

moja preporuka otpad cisto da vidis cjene mogu ti ja kod druga provjeriti ako zelis ima on sigurno i to dobru a blizu ti je
Jeftinije ce te izaci a daleko kvalittnija;)
 
Član
RE: Fiat Fiat Fiat Stilo

adi187 je napisao(la):
Nece mu ni na otpadu jeftinije puno dat od nove ak je 180 KM ;)

Sa ugradnjom. Znači, sve što je preko 100KM na otpadu mu se ne isplati, na to mu ide još minimum 60KM za ugradnju da bi to bilo kako treba.
 
Top