Fiat Punto mk2 1.2 8v by Taaky

Fiat Punto mk2 1.2 8v by Taaky

Član
Hvala drug ,ne moze nazad sire nikako , 7 jota je felga i da distancu stavim i od 0.5 cm mora bi rolat rubove a to mi se ne radi :D
 
Član
Idemo dalje ,danas uzeta sporting konzola i odma postavljena i provucen plajer dole ,sad je ljepse mada neobicno leti ruka gore .Kablove sam jedva provuko ali sam uspio ,morao sam produzit kabal od antene i upaljaca . I uzet je abathov spojler za gepek ,jer sportingov nisam mogao naci nigdje , trebaju mi jos pragovi i koza iz alfe .




Bosanski nacin ljepljena spojlera hahaha








 
Član
Pozdrav drustvo ,evo i mene opet ,sa nekim updateom . Prije neki dan su kupljena kozna sjedista od alfe 147 dobro poznate nam :p po sjedista se islo skoro 400 km u susjednu hrvatsku ,jer ih nije bilo ni za lijeka u bosni , tamo su upasana odma prednja a stara bacena

fuj staro i ruzno





a onda je uglavenja zadnja klupa i sve skompletirano ,sada jos ostaje fino je osvjezit necim da joj se vrati sjaj ali trazim dobro sredstvo i jos je ubaceno podno osvjetljenje i u retrovizore kad se otkljuca ili otvore vrata ,ja mislim da je coming/leaving home ili kako vec ,fazon sa noviji auta i extra je fazon ,pogotovo sad kad je sve mokro



i ubacena je "plafonjera" od alfe 147 navodno je ista kao od sportinga ,ali bila ili ne ja sam prezadovoljan sad imam 6 dioda i pravo lijepo i ravnomjerno osijava a ne smeta ocima,dok je ona stara glupa sa 3 ubijala u oci i svjetilia samo u sredinu


Sve u svemu zadovoljan sam uradjenim , sa sjedistima sam dobio jos nesto opreme sto nisam imao ,podesavanje sjedista po dubini, za lumbalni dio ili kako vec ,2 airbaga iako nisu skopcani .
 
Član
Bice bice sutra dok uhvatim da je dan ,jer nemam vremena od posla . E sad jos jedino moram da ubacim grijace i da ih namazem ali ne znam cime ,da se malo vrati koza u normalu . Cime vi odrzavate
 
Član
Posto ne moze bit sve perfektno tako se i meni desio belaj . Otisao mi je dihtung glave na 150 000 kako meni tako i svima . Posto mi je bio sumnjiv antifriz i trosio ga oko 1l na 1000 km sve sam gledao sta je dok to vece mi nije poceo pusit ko lokomotiva da nisam vidio auto iza sebe i shvatio da je on . Ujtru odma u garazu i rastavljanje . Kad sam rastavio imao sam sta i vidit bar 0,5l antifriza u cilinidru a ja se cudio sto auto trokira :S . Dobro je ikako radio i dobro nije sta vise otislo .


I posto auto radim kao sebi onda je sve uradjeno po p.s-u .Tako da je svaki dio ociscen,zamjenjen osnovni .Tako da nisam samo zamjenio klipove i karike .Znaci polugeneralka neka je legla. Auto je sada drugo .Na kraju svega i motor komplet isprao naftom .Pustio ga da odradi 2 min sa njom i sve izlio .
Auto sada dise puno puno bolje ,nista vise ne trosi ,pali kao mina nema vise iritirajuceg trokiranja ni bilo sta slicno :)
 
Super Moderator
Fino fino, steta sto se pokvario al sad si miran :)

Imam ja jednog punta isti motor ko tvoj, pusta mi ulje dole negdje oko radilice na nekom semeringu. Jel im to inace mana ili?
 
Član
Ima li tog punta u čaršiji, nikad ga vidjeti. reklo bi se da vala i nije nešto po slikama :D
Zezam se, samo lagano, pravi, sipaj i vozaj. Dogovori se sa starim da zamjeneš sa njim, čvrka ti je vrh :D
 
Član
Mana im je da "sline" na dihtungu dekla . A na semeringu i nije bas . Mada nije ti skup ja sam kupio u sofi 6-7 km je ,ako mislis da je to a lako ga je zamjenit skroz .
Vala nonstop se negdje vrtim po gradu :D nema tebe , ma ne zelim svabska auta hahahahah salim se naravno ma volim sto imam ovo kad sjednem u onog nonstop pun i samo budalesem ,ovako kuliram lagano
 
Top