Fiat Punto mk2 1.2 8v by Taaky

Fiat Punto mk2 1.2 8v by Taaky

Član
Evo mene opet , nesto malo stariji i sa prinovom u garazi . Kako sam tek polozio odma sam sebi auto uzeo da ne bi bilo nikakvih peglanja i slicno u porodici . Posto je budjet bio manji u obzir je dosao Punto mk2 . Pogledao ih par i ovaj je bio najbolji i dosao je kuci :cool::cool:
2rwtclx.jpg

kagzz9.jpg

34fi4vs.jpg

Eh sad malo o Puntu ,znaci 2001 god. je ,od opreme ima 2x el.podizaca,2x airbaga,servo,servo city,abs ,centralnu ,klime nazalost nema
Punto je kao nov stvarno samo je bio nemoguce prljav i zapusten .Od crnog interijera do paucine i masnog motora jer sipku nije stavio ,tako da sam ga dovukao sa 1l ulja:icon_mad: ,a o vodi da ne govorim .
2rzch2s.jpg

35ioadj.jpg

2iqdqh.jpg

4hfh5d.jpg

Al je sada to sve bajno,sve ocisceno i idemo dalje.Tako da je interijer skroz opran,motor opran ,uradjen mali servis. Tako da nema tu ulaganja vise.
Sada samo sredjivanje polako
fycnix.jpg

15hidfa.jpg

s3dm52.jpg

Jucer sam ofarbao ratkape i one ce za zime biti ,ubacio zvucnike jer su stari otisli,zaljepio tablicu i uradio bijelo osvjetljenje. U srijedu mi stizu felge pa idemo dalje .
A sad to sve ovako izgleda
ri1i.jpg

esjl94.jpg

2s64nz8.jpg

kbp36h.jpg

i u komsiluku samo 3 :lol:
2z5kkci.jpg
 
BHT Ovisnik
jesi ziv ti covjece:cool:
prvo da cestitam na polozenom vozackom ispitu:cool: i cestitke na prinovi,jako fin mali auto, ovajmk2 bas ima finu liniju, fine branike,agresivne,nista mu ne treba osim spustanja i felgi, jako fin autic,nek je sa srecom i da te sluzi:cool:
 
Član
hahah nije sto je moj al je najljepsi medju ovim :lol::lol: , a ziv sam druze ,nego nisam htio da smaram ovda po forumu dok ne dobijem svoje auto i da imam nesto predstavit ,a i vecina bi me smatrala klincem ,tako da sad imam kolko tolko nesto :cool: , ima posla na njemu jos puno ali polako svaki dan pomalo , u srijedu mi stizu felge 15" bbs ,pa onda gume ,spustanje, xenoni, poliranje ovo koji dan, ima posla za moje oko ,tako da svaki dan imam zanimaciju ,a i potrosnja je bizarna kao sto vidite ,to je cijelo vece vozanja po mom gradu i prosjek izadje 5,5 l ,naravno ne divljam sa njim jer i nije napravljen zato
 
BHT Ovisnik
ma naravno, ja isto kazem jako mi je drago sto sam prvo vozio jettu kad sam tek polozio,slabije auto, a uvijek hoces nesto novo isprobati,pa postepeno dođes i do mnogo jaceg, jako pametan izbor za pocetak, fin auto koji malo trosi:icon_smile:
 
Član
Naravno druze , u planu mi je bio punto ili golf 2 . Prvo sam gledao sve dvice i bile su totalno skrsene,tako da sam se ipak oducio za auto mladje 10 god i savremenije sto se svega tice . Ovo auto je samo za kuliranja i nista vise bas zato sam ga i uzeo jer mladost je to :cool: a kasnije naravno ide jace .Ali ja sam vise pristalica stylinga nego tuninga i brzine =)
 
Član
Ma ne moš poredit golfa 2 po izgledu i punta ipak je tu velika razlika u godina na punta nstaviš felge i vec fino izgleda dok na golfa 2 valja bruku para uložiti da se dovede u red i na nešto liči i opet je staro a dijelovi za ovog punta su povoljni kao i za golfa :)

Tako da ona golf jeftin za održavanje ne vredi :D

Fino izgleda na ovim slikama još par detalja i bit ce drama :cool:

Ova zadnja je premoćna ko sekta kakva hehe

Učlani se na www.iccv.rs
 
Član
Da luda je slika hahah ,samo da su jos svi uradjeni onda bi bila bas vrh . Ma sitnice idu svaki dan jedna po jedna ,tako da me ima ljeto u cemu proc . Iduce u planu su mi znakovi dole i poliranje i nesto sa B stubovima
 
Član
odlican autic, i ja sam ga imao u vidu kad sam dvojku kupovo al je tad cjena dosta veca bila, neka je sa srecom :cool:
 
Član
Za te pare je odlican a i volim ovako mala auta, tako da sam ja prezadovoljan sto je najvaznije , a za cijenu si upravu do prije godinu,dvije su bili oko 6milja
 
Član
Sretno ti drug.. dotjerat ćeš ti njega, samo polahko.. Puno pređenih uz što manje kontakta sa kanalom :D
 
Član
Hvala ti druze =) ,ma samo polako svaki dan poneku sitnicu odradim ,tako da ce bit zanimljivo ljeto =)
 
Član
I danas se nesto sitno radilo , krenuo auto polirat ali me kisa zeznula tako da sam uspio samo lijevi far koji je matirao bio, tako da i to krizamo na dugome spisku , problem trokiranja kod prvog paljenja i "gutanja knedle" na gasu sam rijesio novim bosch svjecica i ciscenjem klapne gasa ,auto je sad skroz bolje i nema vise nikakvog trzanja ni nista.
far je bio ovakav ,mozda se i ovde ne vidi toliko al je sav bio otisao
2pz9n5v.jpg

i rezultat je ovakav ,zadovoljan :cool:
2w3b2oj.jpg

i sad su oba ista u perfektnom stanju
5fjcc9.jpg

a svjecice su bile "nemoguce dobre " :lol:
2qs6rf4.jpg
 
Član
Čestitam momak neka je sa srećom i budi fini za volanom, ostalo će vremenom da nadođe ;)
 
Član
Eto progledo je :cool: Najljepše je tako radit, malo po malo i ćejfiš... Saće odma komentari 9x16, gewinde, zatamni, ukini brisač :lol::lol::lol:
 
Top