Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neki opasan benzinac da...a sve dok mi ne trbaju bog zna kakve performanse dizel...kakve im koristi od 1.2 motora koji je mrtav a troši mi 9,10l...Ovaj tekst ima neke logike kod kupovine novog vozila zbog razlike u cijeni dizela i benzinca kod polovnjaka već gubi smisao ;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
@Anes.. to je vec nakon 2,5 godine... tad bi vec razmisljao o novom autu... dok bi ti se poceo isplacivat dizlo...:icon_smile:

da vidim ko to u BiH mijenja auto svake 2,5 god. ni 2% raje. tako da ti je konstatacija nidje veze...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
@Anes.. to je vec nakon 2,5 godine... tad bi vec razmisljao o novom autu... dok bi ti se poceo isplacivat dizlo...:icon_smile:

da vidim ko to u BiH mijenja auto svake 2,5 god. ni 2% raje. tako da ti je konstatacija nidje veze...

Nisam rekao kupuje, nego poceo razmisljat... procitaj fino;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
BMW 535i F10
potrosnja 11,8/6,6/8,5
snaga 225 / 306
cijena: 63.591 €

BMW 535d F10
Potrosnja 7,9/5,1/6,1
Snaga 220 / 300
Cijena 72.570 €

Razlika 8.979 EUR = 17.510 KM

za te pare mozes se nauzivat u benzincu samo tako:123::123:
ovakve potrose i disela i benzinca imas samo na papiru
 
Član
Ma pitacu vas za vase super isplative diesele kada dodje vrijeme redovnog / velikog servisa, doba da reparirate turbo, kada vam odu dizne zbog cistog dizelskog goriva, kada imate problema s EGRom / FAPom, kada ode super jeftini plivajuci zamajac......da manje trosi - svakako, da im grad vise godi (potrosnjom gledano) nego benzincu - istina, al' da su bas toliko super isplativi.....odavno bi mi svi roktali po semaforima.
 
Početnik
trizex je napisao(la):
Ma pitacu vas za vase super isplative diesele kada dodje vrijeme redovnog / velikog servisa, doba da reparirate turbo, kada vam odu dizne zbog cistog dizelskog goriva, kada imate problema s EGRom / FAPom, kada ode super jeftini plivajuci zamajac......da manje trosi - svakako, da im grad vise godi (potrosnjom gledano) nego benzincu - istina, al' da su bas toliko super isplativi.....odavno bi mi svi roktali po semaforima.

Ima nas :cool:
 
BHT Ovisnik
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:

Pošto se ovo odnosi na mene, rekao sam.!. Pare na sto, sipaj i vozi, mjerimo kilometražu pa da vidimo hoće li ti biti smiješno kad ostaneš bez para da bi se kući vratio.;)

Nemam ja sta kod tebe dolazit vozao sam astru g 1.6 16v po gradu 8,5-9l min potrosnja van grada mozda bi se mogla spustit na 6l ;)

prijatelju znas me,ja sam iz MOstara i u mene je auto 1.8 16v, 125ks,idemo se vozati pa ces vidjeti da je realna potrosnja 6l s normalnom voznjom,znaci ne ono samo 60,nego do 90km/h standard voznja;)

prelazim u prosjeku dnevno 50km minimalno,+ vikendom nikada nisam kuci,pređem prilicnu kilometrazu,uglavnom sada kada preracunam preko 22000km na godinu sigurno,pa sam opet uzeo benzinca i ne pomisljam nakon kupovine ovoga na diesela :)
 
Član
Ma problem je sto Vam svima treba 2 posta da se posvadjate, i onda ode sve u nedogled. Ne znaju se ljudi kod nas argumentovano raspravljati preko neta, i sve se shvata suvise licno. Svako vozi ono sto mu se isplati, i sto mu odgovara, 100 ljudi - 100 cudi, i kako ces ti nekome sada, crno na bijelo, dokazati da je dizel recimo isplativiji od benzinca kada taj, navodim banalan primjer sada, vozi kao manijak, s nogom u podu stalno, i kada taj isti dizel stalno ima skuplje odrzavanje, crkavaju mu dijelovi (tipa kvacila itd.) zbog takve voznje? A s druge strane imas covjeka koji ne prelazi 50 kmh, pravi 5000 km godisnje, kako njemu probati objasniti da je benzin uopste varijanta pored dizela ? :D Nema tu crno - bijelo, samo nijasne sivila....
 

MTR

Član
hojjj teme hljebe :D

ev neki moji primjeri , u zadnjih 10 godina sam se nasalto svega od Fabia 1,4 i 1,9 SDI , Passata 1,9 TDI PD , Audija A6 2,5 TDI , BMW E60 520i , S400CDI , raznih Golf IV varijacija , Transporter T5 1,9 TDI , CLK 270 CDI , ML 320 CDI , i jos mnooooogo toga reci cu vam slijedece :

bio dizel ili benzin svaki ima svoju car , bilo to auto od 100 ili 10 ili 1 hiljade svaki ima svoje musice , sjecam se kad sam se tek regao na forum da su me mnogi popljuvali u temi o S400 kad sam pisao je placeno oko 12.000 EUR za servis motora i mjenjaca i jos nekih pratecih stvari a zvanicna vrijednost tog auta u to vrijeme je iznosila tacno toliko , eh eto vam dizel i primjer je kako vidimo na forumu i za ostale dizelase , od reparacija dizni , turbina , letecih i lezecih lezajeva , klipova i klipnjaca mi je muka .

Zbog trenutne kvalitete goriva u BiH je isplatnije voziti benzinca pa vi tarlahajte koliko hocete .

Po uvodnom tekstu ispade da taksisti predju 30000 km a meni prosjek oko 65-70000 km godisnje :D
 
Član
hahaha mocni postovi :lol::lol::lol: cuo sam imaju sad ova auta na vodonik... jel isplatljivo? :icon_question::lol::lol:
 
Član
panajotis je napisao(la):
hahaha mocni postovi :lol::lol::lol: cuo sam imaju sad ova auta na vodonik... jel isplatljivo? :icon_question::lol::lol:
Gorive celije,ne nikako upravo odpadaju jer je proizvodnja vodika skupa a auto pretezak a ako mislis na elektrolizu to je bulshit :icon_biggrin:
 
Član
Definitivno benzin;)
Imam 3 auta i sva tri su benzinci 5000ccm 306KS, 4000ccm 220KS, 5600ccm 279KS:icon_biggrin:
U jednom imam plin, i sa 30EURa prelazim 250km:icon_biggrin:
 
Član
CoL3 je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:

Pošto se ovo odnosi na mene, rekao sam.!. Pare na sto, sipaj i vozi, mjerimo kilometražu pa da vidimo hoće li ti biti smiješno kad ostaneš bez para da bi se kući vratio.;)

Nemam ja sta kod tebe dolazit vozao sam astru g 1.6 16v po gradu 8,5-9l min potrosnja van grada mozda bi se mogla spustit na 6l ;)

prijatelju znas me,ja sam iz MOstara i u mene je auto 1.8 16v, 125ks,idemo se vozati pa ces vidjeti da je realna potrosnja 6l s normalnom voznjom,znaci ne ono samo 60,nego do 90km/h standard voznja;)

prelazim u prosjeku dnevno 50km minimalno,+ vikendom nikada nisam kuci,pređem prilicnu kilometrazu,uglavnom sada kada preracunam preko 22000km na godinu sigurno,pa sam opet uzeo benzinca i ne pomisljam nakon kupovine ovoga na diesela :)


OggyBoy je napisao(la):
Ljudi, pričajte šta hoćete, ko hoće neka mi vjeruje, ko neće, donesi pare, napuni pun u mom autu i idemo u vožnju i ako pređe 6l, vozi ga kući. Jednostavno, 6l mi ne prelazi, na otvorenom oko 5l.

Ovo je oggy-u bilo upuceno nemogu vjerovat da govorite da vam je 6l potrosnja, covjek kad ovo procita pomisli da pricamo o skuterima :D
Evo za tvog volva specifikacije nek 1l manje trosi neg sto je ovdje navedeno ;)

http://auto-specifications.eu/?f=showCar&car_id=9514
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top