Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Član
Da ne otvaram novu temu, zna li neko u SA da moze zatvoriti egr, imam lim vec kod sebe samo ne mogu da pridjem sarafima da osarafim i ubacim lim.. ali neko pouzdan :icon_question: :icon_question:
 
Ja sam na svom Focusu probao i začepljavanje i čiščenje EGR... Definitivno predlažem čiščenje umjesto zatvaranja... Dostizanje radne temperature je puno sporije sa blokiranim EGR... Obrtaji radosnije skaču sa očišćenim nego blokiranim EGR...
Potrošnja sa očišćenim EGR : lični rekord 4,3 litra
Potrošnja sa blokiranim EGR: lični rekord 6,5 litara

Motor je TDCI od 85 KW...
 
Član
znam druze, cistio sam jednom i bilo je bolje samo ubrzo opet sl. simptomi.. jesi ti sam cistio ili ?? kontao sam staviti da probam da vidim sta ce se desavati. :icon_question:
 
Član
EGR ili ti AGR više ne morma nikom objašnjavati za šta služi. Pojačava sagorijevanje i pospiješava "jutarnje" zagrijavanje motora. U načelu ne treba ga skidati/začepljati jer nije đabe stavljen.
Kad radi kako ne treba usporava-slabi motor. Kad je skinut-začepljen može biti problema sa jutarnjim paljenjem hladnog motora..
Najbolje je isti zamijeniti što je ujedno najskuplja opcija. Najgore ga je zapušit šo je ujedno najjeftinije.
 
egr ima svoju funkciju naravno al kad bi kod nas bili europski standardi.Kod nas nafta nevalja nicemu zato se cesto i zacepljaju.
 
Član
E sad kad ste vec ponovo pokrenuli temu da napisem i ja sta god
Sad sam ovo sve izcito i najvjerovatnije cu ga i ja cepit
Ali ocel imat kakvi posledica
Dal je smanjen vijek trajanja turbine
I dal ce auto vise pusit
 
Super Moderator
E sad kad ste vec ponovo pokrenuli temu da napisem i ja sta god
Sad sam ovo sve izcito i najvjerovatnije cu ga i ja cepit
Ali ocel imat kakvi posledica
Dal je smanjen vijek trajanja turbine
I dal ce auto vise pusit

mislim da je neko od kolega blokiro egr na tdi 110KS i da mu je auto stalno iso u safe mode
 
Član
U mene je isto 110konja
Znaci moguce je da ce i u safe ic zbog toga
Al pokusat cu nist me ne kosta
 
Član
kod mene je bio blokiran egr i prijavljivao mi je gresku check engine sve dok ga nisam ponovo vratio u funkciju
isto motor 110 ks
auto mi je isao u safe mode i mislio sam da je zbog egr ventila medjutim i nakon otvaranja egr a auto i dalje baca u safe
 
kod m
E sad kad ste vec ponovo pokrenuli temu da napisem i ja sta god
Sad sam ovo sve izcito i najvjerovatnije cu ga i ja cepit
Ali ocel imat kakvi posledica
Dal je smanjen vijek trajanja turbine
I dal ce auto vise pusit
ene vec dugo blokiran isto 110 konja ne ise u safe mod sad je poceo zbog prljave turbine,al cim sve ocistim otvaram ga
 
Član
Kako ocistiti EGR, sta se cisti, cime? Nesto se ne usudjujem da to zatvorim, ali ciscenje bi mu dobro doslo.
 
Top