Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Član
http://www.bhtuning.com/poliranje-usisa-t-43314.html

Eto kako je to kod mene otprilike izgledalo:D:lol::lol:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
http://www.bhtuning.com/poliranje-usisa-t-43314.html

Eto kako je to kod mene otprilike izgledalo:D:lol::lol:

Brate Lexillium mi koda vozamo parne masine a ne auta na naftu...:cool::cool::lol:,evo ja danas malo furo do sarajeva imalo se posla i mogu reci da mi niko nista nije mogo na cesti:D,osim par BMW :lol:,ali srecom nisam naiso na dosta BMW-a,auto ide ko ludo samo steta sto imam blokadu motora,moj cale koji zna oko auta poprilicno :icon_smile: cim sam jutros upalio auto i istjero pito me je sto je auto promijenilo zvuk,tise radi nema one bucnine jos je bio donekle hladan motor,a da ne govorim kad ga malo zagrijem....
Sto se tice greske meni je samo izbacilo kad sam se vraco iz Sa.,mislim upalila mi se lampica od grijaca...i nakon par kilometara jednostavno se ugasila,doduse kod mene ima vec neka greska kad upalim auto gdije mi mijeri dnevnu kilometrazu pise mi "FAILED" kad ugasim pokaze mi koliko sam preso.....Ali da je htijeo kakvu gresku izbaciti cisto sumljam da mi nebi zazvizdzalo u autu....

Moj savijet zacepljajte EGR :D:cool:;)
 
Član
Pokušat ću da uradim jednu od dvije stvari:
Ili da ga uklonim iz mape vozila
Ili da blokiram ga nekim limom cca 6 mm,na kojem ću ostaviti 3-4 manje rupice čisto zbog toga da ima neko očitavanje parametara a da ne prikazuje grešku...

Vidjet ću kako će da se ponaša nakon toga:icon_question:
 
Početnik
Danas blokiran EGR i gle cuda,auta je doooosta osjetljivije na gas tise i sl,meni nije nikakvu gresku prijavio niti msm da ce,,hahahah,,ugl moij savjet je da blokirate i sl,,ja sam iskoristio 4 mm lim i ja msm da ce to biti dovoljno,,a imam i jo jednu ideju ali nju cu posebno,,ugl msm da ce ovo sto kontam uspjeti i da ce auto dobiti malo i na performansama,,,ali o tome posebbna tema,,,;)
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Pokušat ću da uradim jednu od dvije stvari:
Ili da ga uklonim iz mape vozila
Ili da blokiram ga nekim limom cca 6 mm,na kojem ću ostaviti 3-4 manje rupice čisto zbog toga da ima neko očitavanje parametara a da ne prikazuje grešku...

Vidjet ću kako će da se ponaša nakon toga:icon_question:

Lexillium probaj da uklonis iz mape vozila,jer sam cuo da se moze preko auto dijagnostike iskljuciti ili ukloniti...milism da na isto mislimo,a sto se tice ti rupica sad neznam mozes pokusati....Icon_cool


Sarajlic je napisao(la):
Danas blokiran EGR i gle cuda,auta je doooosta osjetljivije na gas tise i sl,meni nije nikakvu gresku prijavio niti msm da ce,,hahahah,,ugl moij savjet je da blokirate i sl,,ja sam iskoristio 4 mm lim i ja msm da ce to biti dovoljno,,a imam i jo jednu ideju ali nju cu posebno,,ugl msm da ce ovo sto kontam uspjeti i da ce auto dobiti malo i na performansama,,,ali o tome posebbna tema,,,;)



Sarajlic sta ja tebi jucer rekoh probaj pa ces da vidis sta je motor...xaxaxIcon_coolIcon_cool,a ta tvoja ideja pazi da nezajebes one inzinjere u vwIcon_winkIcon_cool,samo naprijed sa idejama da vidimo o cemu je rijec...

A znaci i kod tebe se primjeti razlika na autuIcon_wink:123:
 
Početnik
da a kontao sam da na mjesto gdje se egr veze za usisnu granu motora,da napravim nosace kao na egr-u i sve to zavarim na posebnu cijev koju bi izmjestio i na nju montirao gljivu,znam da bi motor imao dodatni zrak ali to bi bio zrak koji nije registrovan u ecu jedinici motora i znam da bi mozda imao vise snage ali opet msm da je to jedan ogromni rizik,ali opet tu smo da se savjetujemo,,mozda je ideja luda ili glupa ali opet dajte savjete;)




Uploaded with ImageShack.us

znaci ukinuo bi egr tj izvadio ga i to sve napravio,,



Uploaded with ImageShack.us

sad koliko je riskantno i pametno ja to nezz zato pitam ovdje ;););)
 
Početnik
ivica je napisao(la):
prije bi izgubio snagu i baco auto u safe mode.....

nezz po nekoj mojoj logici auto bi dobijalo vise zraka samim tim i vise snage ali koliko je pouzdano i riskantno jer taj zrak ecu nebi registrovo to nezz,,
 
Član
ivica je napisao(la):
prije bi izgubio snagu i baco auto u safe mode.....

slazem se sa ostalima da bi samo auto izgubilo na snazi jer bi onda imao previse zraka tako ja bar mislim,a i pored toga nemoj zacepljati na grani nego na onom dijelu gdije dolazi ta cijev sto ima ko neki zicu na sebi,i jos jedno gdije ti ide to crijevo gumeno sa egr ventila....
kad bi usliko bio bi zahvalan....:cool::123:
 
Član
http://www.seatclubcroatia.com/smf/index.php/topic,1203.0.html
http://www.seatclubcroatia.com/smf/index.php/topic,1203.0.html

Poanta zatvaranje AGR ventila na ispusnoj grani jest ta da bi se izbjegla CEL zaruljica u kontrolki, koja se znade pojavit ako se prcka sa vakum cijevcicom koja dolazi na AGR ventil i zacepi jer tada ECU dobiva signal da je AGR u kvaru!
;);)
 
Član
Doduše ja sam začepljao vacuum crijevo i greška mi se pojavila.Pokušat ću da blendiram EGR ventil limom,a da vacuum crijevo ne diram.Čisto da vidim šta će se desiti...:icon_question:
 
Član
u mene na BMWu e46 je izgasen AGR-EGR ventil odavno ima 2 god.odprilike ;)..sve bezproblema radi auto bolje vuce,ljepse radi i sve ;)
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Doduše ja sam začepljao vacuum crijevo i greška mi se pojavila.Pokušat ću da blendiram EGR ventil limom,a da vacuum crijevo ne diram.Čisto da vidim šta će se desiti...:icon_question:

...napravi od lima malu plocicu u obliku cijevi na ulazu od AGR-a...i samo ju tamo zacepi...imas slike na pocetku teme...AGR ce i dalje otvarat i zatvrat ali nece nista postic...onda ti nece izbaciti...za razliku kad se saraf stavi u crijevo jer onda senzor registruje da je zacepljeno.....:cool:
 
Top