Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Član
dino_ze2 je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
Doduše ja sam začepljao vacuum crijevo i greška mi se pojavila.Pokušat ću da blendiram EGR ventil limom,a da vacuum crijevo ne diram.Čisto da vidim šta će se desiti...:icon_question:

...napravi od lima malu plocicu u obliku cijevi na ulazu od AGR-a...i samo ju tamo zacepi...imas slike na pocetku teme...AGR ce i dalje otvarat i zatvrat ali nece nista postic...onda ti nece izbaciti...za razliku kad se saraf stavi u crijevo jer onda senzor registruje da je zacepljeno.....:cool:
Ne kontam,može li malo detaljnije objašnjenje ako nije problem? Ustvari sutra ja poslikam neke stvari pa objasnim slikovito šta sam radio,a šta ti predlažeš da se uradi...Počelo me je ovo zanimati strasno:)
 
Član
Na novijim autima (motorima) prijavljuje gresku kad se zatvori limom
Lexillium opet ce ti se paliti lampica
 
Član
Ljudi interesuje me nesto,prekucer kad sam isao iz sarajeva napisao sam gore u postu da mi je se upalila lampica od grijaca i nakon par kilometara ugasila,sinoc reko idem se malo provozati i nece auto da upali ni naopako,samo vergla,eh sad me zanima stabi moglo bit....skino sam onaj lim sto sam stavio reko da nije on sta usteko i ponovo nece...
i usput dok sam cacko oko motora otkino sam ovu civicu gumenu pa ako zna ko zasto ovo sluzi i kako sad da je zatvorim



inace taj dio dolazi od vakum pumpe :123:
 

MTR

Član
dino_ze2 je napisao(la):
Ljudi interesuje me nesto,prekucer kad sam isao iz sarajeva napisao sam gore u postu da mi je se upalila lampica od grijaca i nakon par kilometara ugasila,sinoc reko idem se malo provozati i nece auto da upali ni naopako,samo vergla,eh sad me zanima stabi moglo bit....skino sam onaj lim sto sam stavio reko da nije on sta usteko i ponovo nece...
i usput dok sam cacko oko motora otkino sam ovu civicu gumenu pa ako zna ko zasto ovo sluzi i kako sad da je zatvorim



inace taj dio dolazi od vakum pumpe :123:

jarane u tebe to auto puno nakih falinki
 
Član
MTR je napisao(la):
dino_ze2 je napisao(la):
Ljudi interesuje me nesto,prekucer kad sam isao iz sarajeva napisao sam gore u postu da mi je se upalila lampica od grijaca i nakon par kilometara ugasila,sinoc reko idem se malo provozati i nece auto da upali ni naopako,samo vergla,eh sad me zanima stabi moglo bit....skino sam onaj lim sto sam stavio reko da nije on sta usteko i ponovo nece...
i usput dok sam cacko oko motora otkino sam ovu civicu gumenu pa ako zna ko zasto ovo sluzi i kako sad da je zatvorim



inace taj dio dolazi od vakum pumpe :123:

jarane u tebe to auto puno nakih falinki

jbg jarane takav mi grah pao sredzujem ga polako jer sam uzeo to auto nije bilo bas u najboljem redu kuja ga neka vozala pa sad ja to sve moram lagano dotijeravati,a sve su ovo dzidze midze nista nije ozbiljno na svu moju srecu;).....:icon_smile:...usput imal ko da zna na ovim passatima gdije dodze osigurac ili relej od grijaca,kontam da mi oto dvoje nije sta riknulo....jer mi je gorila lampica od grijaca....
 
Danas sam skinuo EGR vemtil da cistim i iznenadio sam se koliko je zacadio katastrofa evo slika pogledajte:

http://img508.imageshack.us/i/080320111165.jpg/
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Danas sam skinuo EGR vemtil da cistim i iznenadio sam se koliko je zacadio katastrofa evo slika pogledajte:

080320111165.jpg

ajd opet sliku da vidimo
 
Član
kAcA je napisao(la):
Na novijim autima (motorima) prijavljuje gresku kad se zatvori limom
Lexillium opet ce ti se paliti lampica

Hoće ako zatvorim skroz.A šta će se desiti ako je zatvorim limom koji je probušen sa 4-5 malih rupica promjera cca 1mm? To me kopka i probat ću to da odradim.Jer biće začepljen donekle,a opet imat će neko očitanje/protok
 
Lexillium je napisao(la):
kAcA je napisao(la):
Na novijim autima (motorima) prijavljuje gresku kad se zatvori limom
Lexillium opet ce ti se paliti lampica

Hoće ako zatvorim skroz.A šta će se desiti ako je zatvorim limom koji je probušen sa 4-5 malih rupica promjera cca 1mm? To me kopka i probat ću to da odradim.Jer biće začepljen donekle,a opet imat će neko očitanje/protok

ali te rupice ce ti se opet brzo zacepiti...zato t ne vrijedi raditi
 
Član
Za HDi motore postoji laksa varijanta deaktivacije EGR-a (pod uslovom da je bio ispravan i nije ostao u konstantno otvorenom stanju)

Iza motora se vide ova 2 elektro ventila. Plavi upravlja EGR-om i treba samo otkopčati plavi šteker.
Upaliće se lampica za grešku na motoru, ali kome ne smeta, neka proba ili testira neko vrijeme.
Kada se šteker ponovo vrati, nestaće i greška na motoru nakon par paljenja.

hpim4133.jpg
 
Član
znam da mi je na proslom autu stilu bio zacepljen 3 godine egr i auto se fantasticno ponasao.prije toga sam ga cistio mali milion puta dok nisam odlucio da ga zatvorim.
u pitanju je stilo jtd koji me je posteno zajebavao dok to nisam odradio.prvo mi je palio safe mode preko 3000rpm , pa onda me na raskrsnici kad hocu da krenem ostavio bezbroj puta, stuca trza ja mu pun gas a on lijeno jedva na 2000rpm nabije.Nakon sto sam to odradio usljedilo je 3 godine uzivancije za volanom stila sa vrhunskim performansama za jednog dizela.postidio sam mnoge modernije benzince...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ja sam sebi začepljao na Golfu 5 TDI i auto se barem meni ljepše ponaša( mislim na motor tiši rad,bolje vuče). Ali elektronika je prepoznala ''grešku'' i nakon nekih 10-tak km vožnje mi se upalila lampica EGR-a.Mene je to iskreno nerviralo i samo zbog toga sam ga opet vratio na prijašnje stanje te resetovao gresku. To je jedna stvar...
Druga stvar je kad sam očistio EGR ventil ,(eto Aldin sa foruma može to da potvrdi) koji je bio katastrofalno začepljen sa čađi i masti,da auto dosta slabije vuče i ide...
Treća stvar je što neko kaže ako začepiš EGR ventil da će i temperatura na/u samom motoru/klipovima porasti te može dovesti do oštećenja klipova...

Eh opet kažem,ja da mogu na svom autu da to uradim bez toga da mi se pojavi greska na tabli,ja bih to uradio.Ne znam kakva je situacija kod tebe ,ali ako neko zna kako ce se tvoje auto ponašati sa začepljenim ventilom i da li je to izvodljivo na tvom autu neka napiše iz prve ruke.:icon_question:
Zbog ovoga i lampice ja ga ne zacepljam jer sam svojim ocima vidjeo motore koji su zabalili na dihtungima sad dali je od acepljenog egr nebi znao ali ako je pokvaren nije ga s goreg zacepiti.:icon_smile:
Dali se egr iskljucuje kad se cipuje auto to sam negdje procitao?
 
Član
U mene je stari deaktivirao na BMWu e46 i auto se bolje poansa od tada ima od toga 3 god i nema nikakvih posljedica ;)
To za turbinu nezz :icon_smile:
 
Top