Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Dektivacija EGR ventila (DA ili NE)

Član
Ne treba nikakva adaptacija. Iskreno ja prvi put cujem da se nekom povecala potrosnja nakon blokiranja egr, blokirao sam ih ne znam koliko, i od ostale ekipe nisam cuo za vecu potrosnju. Mapiranje ti smanji potrosnju mozda pola litre
 
Član
Hajde probat cu jos jednom ovih dana da blokiram na vakum crijevu i provozati se odredjenom dionicom a onda vratiti crijevo na egr pobrisati greske i ponovo istim putem i istim rezimom. Da li je potrebno kada blokiram vakum crijevo kada ocita gresku da je prvo obrisem pa onda testirati ili je nebitno
 
Član
Ljudi, imam i ja pitanje vezano za gašenje EGR-a . Naime, kod mene je crkla elektronika na EGR ventilu koja ga pokreće, barem tako mi je majstor rekao. Htio sam ga očistiti međutim majstor mi je rekao da je nekako voda curila na njemu i spržila tu elektroniku. On mi je savjetovao da uzmem novi da kupim. Međutim užasno je skup. I sad vagam da li da ga ugasim softwerski što mi je jeftinija varijanta, mada sam čuo priče da nije preporučljivo, poslje može doci do raznih problema navodno. Inače atuto mi je Seat ibiza 2010 1,2 tdi 55kw. Vozim već par mjeseci sa zapušenim egr-om i moram to što prije riješiti.
Iskren da budem malo se bojim tog softwerskog gašenja. Koji je vaš savjet? pozdrav
 
Član
A zasto se bojis softwerskog gasenja, to je najbolje rijesenje. Mozes to skiniti i dat nekom da proba popraviti, samo je problem sto se nikom s tim ne zajebava, a i malo tko zna. A i smjestili su ga na skroz nepristupacno mjesto, em skup, em skupe ruke dok se zamijeni.
 
Član
A zasto se bojis softwerskog gasenja, to je najbolje rijesenje. Mozes to skiniti i dat nekom da proba popraviti, samo je problem sto se nikom s tim ne zajebava, a i malo tko zna. A i smjestili su ga na skroz nepristupacno mjesto, em skup, em skupe ruke dok se zamijeni.

Zato što sam čuo od par ljudi da kasnije može doći do nekih oštećenja navodno i problema. I tipa komentare- zašto nešto ukidati u motoru, nije džaba stavljeno fabrički.
 
Član
Zna se zasto je on tu postavljen, ali ti koji su rekli da moze doci do ostecenja i problema pa ih pitaj koji su to, bas me zanima. Ugasis ga sofwerski, eventualno napravis bypass crijeva vode ako egr hladnjak propusta i s time si zavrsio sve. Ja sam na svom fizicki izvadio dpf, i softwerski ga ugasio i egr isto, i jos stavio revo mapu. Pa nikad problema nit na tehnickom, ni u radu motora nit ista. S tim si mu produzi vijek trajanja, a ne napravio probleme. Skini usisnu granu, egr i klapnu na autu koji sve to tvornicki koristi pa pogledaj koliko ima cadje i zapeknutosti na autu kojem je iskljucen egr i dpf
 
Član
Ima li neko broj od nekog pouzdanog iskusnog majstora iz Sarajeva ili okolice koji bi mi odradio to softversko uklnjanje??
 
Član
Nemojte pricati gluposti, EGR i DPF ima svoju svrhu i nisu bezveze stavljani. Ovdje se radi o omjeru cijene zamjenskog EGR-a i mogucih posljedica, tako da je isplativije iskljucit EGR i DPF u konacnici jer su posljedice minorne, a cijena novih je previsoka. Jedna od posljedica iskljuceva EGR-a je sporije dostizanje radne temperature motora i veceg zagadjenja kod skidanja DPF-a.
 
Član
Zagadjenje stoji , tu i jeste postavljeno zbog eco normi , dostizanje radne temperature stoji teoretski - da se testira u istim uslovima , pri istoj vanjskoj temperaturi i opterecenju motora , uz ispravan sistem hladjenja sumnjam da iko moze primijetiti razliku ukoliko mu se ne spomene ranije .
 
Top