BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
zlajaaa je napisao(la):
Jebo hemiju. Plazma i mlijeko. Dosta spavanja i da odmara mišić 7 dana. Mišić raste kad se odmara. A koliko je bitan dobar trening bitna je i ishrana, ako ne i više. Ja sam za 4 mjeseca 10 kg nabacio. Plazma i mlijeko bez ikakvih prahova :lol:

ja sam sa gainerom i kreatinom 13 kila za 2 mjeseca ;) :icon_smile:
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TLGWQfK-6DY[/video]

Dok se islo u teretanu ovo je bilo obavezno...;)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Jebo hemiju. Plazma i mlijeko. Dosta spavanja i da odmara mišić 7 dana. Mišić raste kad se odmara. A koliko je bitan dobar trening bitna je i ishrana, ako ne i više. Ja sam za 4 mjeseca 10 kg nabacio. Plazma i mlijeko bez ikakvih prahova :lol:

ja sam sa gainerom i kreatinom 13 kila za 2 mjeseca ;) :icon_smile:

Svaka čast prijatelju. Samo većinom oni što "koriste preparate" kada prestanu trenirati brzo omlohave opet. Duži i skuplji je put prirodno, ali sigurno je bolje. Ako ne možeš na usta unijeti dovoljno proteina tj od 1 do 2grama po kilogramu težine onda...
 
Član
po svemu sto sam do sad vidio na forumu covjek koji hoce da kaze i objasni nesto je aServis svaka cast ;) a i netrebas se toliko truditi na automobilskom forumu pisat o ovim stvarima jer je to špansko selo za 99 posto ljudi na njemu, :icon_smile::icon_smile: a uglavnom shvatam te o svemu, dadnem 300 km hrane 200 km preparata , natocim goriva , klapci usima ostatak mjeseca hahahahha :lol::lol:
 
Član
Neko je reko gore da stavlja foliju na stomak, da tu razjasnim par stvari..salo se nemože skinuti sa određenog mjesta, znači ne postoji ta vježba koja će skinuti salo samo sa stomaka....zadnji stomak fuk, al je tako :)

Da pojasnim debljanje ide ovako stomak prednji trbušni zid, bočni zidovi, guzovi, noge, ruke...kad se skida salo se prvo skida sa ruke,noge,guzovi,bokovi sotomak..

Trbušnjaci vam neće skinuti salo sa stomaka...

Folija vam neće skinuti salo sa stomaka

Znojenje nije skidanje sala već gubitak tečnosti vode i prividna iluzija da se gubi na salu....


Najbolji način za rezaje je trčanje i to ujutro, krenuti lagano 2-3x sedmično da bi to na kraju bilo 2x dnevno...tu opet treba biti obazriv da kardio ne pojede i mišiće tj da pojede što manje...koliko sad i koji tempo to zavisi od individualca....

Zašto trčati ujutro...nezato što voliko ustati rano i trčati i furati se na roki fazone :) priča je malo duža ali ću vam reći da će te u jutarnjim satima za jako kratko vrijeme trčanja otpočeti topljenje sala...da vas sad ne tušim sa glikogenom rezervama u mišićima i sl..

Možda neki neznaju kad se dobija mišićna masa radi se program koji se popularno zove 'masa' da sad ne objašnjavm... pri tome se dobije mišića ali i salo, eh onda se radi nešto što se zove definicija i tu se skida salo koje je nastalo iz mase i proba očuvati što više mišića..treninzi nisu isto a naročito prehrana...

Možda niste znali ali mlijeko nije baš bb hrana..al eto ljudi vole da kažu kako piju mlijeko jedu jaja jel to je zdravije jest al od ćevapa i sendviča :)
 
Član
da bi covjek od 90 kila unosio dovoljno proteina onda mora karijolu hrane dnevno pojesti. A vidim vjecno misljenje da su proteini kemija koja nevalja hahahaa
@ servis nisam ni reko da ciljano skida stomak ali pomaze da se uznojim puno prije i puno vise za krace vremena. Naravno da je stomak najteze skinuti a najlakse dobiti nazad :D A sto se tice trbusnjaka tko ima velik stomak nakon 3 mjeseca trbusnjaka samo ce imati jos veci stomak :D
 
Član
Ma većina miješa SALO sa MASOM. Al masa kao masa je bezveze ako se ne definiše, jer je mišić mekan ( i samo ima veličinu, a ne i lijep oblik) i treba da se izcrta i stvrdne. Trčanje je najbolje za skidanje masnoća, šuškavac i opleti.

I fazon sa trbušnim. Ti možeš imati ogromne trbušne, a da ih prekriva sloj sala. To uopšte nema veze. A neko je mršav i ima malo trbušnih, a vidi se upravo iz tog razloga.
 
Član
@bmwscaner
to sa folijom je zastarjelo i djelotvorno 1% tako nauka kaže.....možeš samo imati problema dižeš temperaturu lokalnim tkivima pa i bubrezima koji se bore izbacivanjem tečnošću radi temperature povećane ne radi potrošnje sala kao energije tj goriva ;)
 
Član
zabluda je oko nosanja suskavaca i folija oko tijela na trcanje, najbolje za tijelo je trcanje u obicnim majicam koje ce pokupiti znoj i koju ces baciti na pranje poslje treninga, a zabluda oko folije na stomaku je, znoj je otrov koje tijelo luci, folijom taj otrov ne moze izac nego ga koza ponovo upija ;)
 
Član
punisher je napisao(la):
zabluda je oko nosanja suskavaca i folija oko tijela na trcanje, najbolje za tijelo je trcanje u obicnim majicam koje ce pokupiti znoj i koju ces baciti na pranje poslje treninga, a zabluda oko folije na stomaku je, znoj je otrov koje tijelo luci, folijom taj otrov ne moze izac nego ga koza ponovo upija ;)

Šuškavac kada temperature nisu visoke, kao sad na primjer. Naravno da na +25-30 nećeš nositi šuškavac :D Ovo je viša matematika, i uvijek jedan kaže jedno, a drugi negira i sve tako.
 
Član
geineri su smece puno secera, da mozes nabaciti masu sa njima, al je li cilj masa ili misici...
plazma i mlijeko :lol::lol:.. dajte ba:lol::lol:
od ovakvih stvari samo nabacis nekvalitetnu masu..

moj savjet proteinska ishrana.. sa udjelom cca 2gr proteina 4gr uh, po kilogramu tjelesne tezine.. masti, secer smanjiti na minimum...

sto se tice suplementacije: whey protein je osnova, a ostalo po potrebi (ako imas para), ako se ganjaju neke definicije ubaciti glutamin... fet burneri vecinom su smece i nemogu nesto pogurati, vinstrol je vec druga prica:D... ako se vec uzima suplementacija uzet kvalitet po meni najbolji brend je optimum nutrition..

sto se tice anabolika: nebi ih preporucio nikome, pogotovo pocetnicima, prvenstveno sto nema kvalitetne hemije, i ako je ima uzmu je dileri sebi:D, mozda jedino test galenikin da je dobar i cist.. sto se najcesce uzima je methandrostenolone ili ti ga metan, plavo srce, dianabol, danabol itd, ja bi ga zaobisao u sirokom luku prvenstveno sto ga slabo ima gdje cistog a vise gubimo sa njim nego sto dobivamo...
 
Član
Ajmo ljudi dajte slike da vidimo te mase :cool:

I evo vam jedan trening koji ce dati malo vise od instant snage..Tjera na povracanje :D

http://www.youtube.com/watch?v=ezHlByHZwXA
 

Fap

Član
aServis zanima me sta bi meni rekao.
Visoko sam 190 tezak 142 kg
ljetos sam imao 152 pa sam samo u mjesec dana voznje bicikla po ravnom skinuo 10 kg al sam svako vece sa drustvom vozio id Breze u Visoko svaka vece a vikednom bi isli na duze relacije tipa Sarajeva i tako.
Sad mi nepredstavlja problem voznja do Visokog i nazad jer je sve po ravnom.
Al cim bude uzbrdice mnogo se jace umorama sto je i normalno. Nejedem nesto previse al radim za kompom i belaj je sto navece igram bilijara npr sa drustvom i kupim nesto malo gricklaica. Znam da moram grickalice izbacit. Navece pijem cajeve po kaficima bez secera.

Moje pitanje: Koji mi savjet dajes na sat trebam obracat paznju i na koji nacin je najefikasnije mrsavljenje[/quote]
 
Član
aServis je napisao(la):
Ja bi za početak preporučio da se tema očisti od spama, da ovo bude tema ko želi da vježba i sve što ima veze sa bb, a ne ko ša voli ili nevoli.

Da probam odgvooriti na par pročitanih stvari
@golf tz
whey protein i glukoza ti idem samo u pwm (obrok poslije treninga) koji ti je ujedno jedan od najvažni obroka, dakle glukozu samo tada uzimaš poslije treninga... inače whey uzimaš bez glukoze jel ti netrebaju ti pikovi sa glukozom..možeš i prije treninga al tu moraš biti obazriv..

da ne citam ostatak, samo da napomenem da sam ja njemu tacno ovako i rekao, ne znam ja kako je on shvatio. ;)
 
Član
Tko nije minimalno odradio 400 treninga u nizu( nije bitno dal si bolestan bio ili ne, da si umoran ili ne, dal si upaljen ili ne, dal si spavao ili ne itd.....) u ovoj temi nema što da komentira osim da pita savjete. Koliko mogu da pročitam iz ovih silnih nebuloza, aServis je upućen u tematiku a vidim i da je spreman pomoći, pa ga pitajte za savjete. I još nešto BB nije sport nego način života, čisto da razlučite u startu.

Samo naprijed;)
 
Top