BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Frederic Delavier-Anatomija treninga snage -IV izdanje-

Kod:
http://www.mediafire.com/?cwu8cw94svm8zaq


1 Osnove kondicijskog treninga.pdf
2 Metodika kondicijskog treninga.pdf
3 Ishrana.pdf
4 Plan treniranja.pdf
5 Program rada sa tegovima.pdf
Ivo Kaleb - Snazno tijelo za 6 mjeseci.pdf
Men's Health - Najbolji 20-minutni treninzi.pdf
Najbolji 20-minutni treninzi.pdf
Trening americkih marinaca.doc
Vezbe za bicepse.pdf
Vezbe za grudi.pdf
Vezbe za kvadricepse.pdf
Vezbe za ledja.pdf
Vezbe za listove.pdf
Vezbe za ramena.pdf
Vezbe za trbusnjake.pdf
Vezbe za tricepse.pdf
Vezbe za zadnju lozu.pdf
GymGoal software Trening

Kod:
http://www.4shared.com/file/HypimOG1/Bodybuilding.html

Mozda nekome zatreba;)
 
Član
Da kažem koju oko načina treniranja i sapajanja mišićni grupa...nekome treba više vremena (čitaj godina) da skonta neke stvari i da nači neke stvari na teže način...i još izgubiti taj period u teretani jel nema rezultata..

Glavno i osnovno pravilo u teretani glasi više,duže,češće nije jednako i bolje, veće, jače...

Teretana ko teretana je alat koji na vašem mišiću ili više njih natjera da rastu, smanje, ojačaju i sl, sad kad pogledate ako radite više trebalo bi da to bude više a nije, čudno? početniku nije i on radi više duže i sl..

To bi trebalo da bude tako, ali druge stvari igraju dosta veću ulogu nego ta teretana a to je ishrana, suplementacija i odmor..ako toga nema nema i napredka...

Gledajte to kao jedan mikro ciklus da vam probam objasniti, ako je cilj natjerati mišić na hipertrofiju tj na rast mišića, i recimo da radite prsa, sad kad radite prsa nemožete raditi samo prsni mišić već su tu pogođeni i drugi mišići pa recimo tu je odma triceps..eh sad kad vi odradite trening prsa/triceps..odma poslije treninga počinje saniranje nastale štete, i potrebno je da prođe određeno vrijeme kako bi se ta šteta sanirala i mišić ponovo spreman bio nakon 5-7 dana da ponovo da isto i ukoliko je došlo do povećanja da da i više od prošli put...

Taj ciklus se može skratiti dobrom ishranom, suplementacijom i steroidima pa se onda može raditi češće jel ima smisla....ovako nema

Da malo pojasnim kako sad ja radim i zašto tako radim...ka što sam rekao cilj mi je skinuti kg sala a da ostane mišić i da to bude kvalitetno izrezano..Napravio sam deficiti kalorija u ishrani, sad samo trebam natjerati organizam na što veću potrošnju kalorija iz sala...to neću uraditi ako budem radio kao što radi 90% ljudi u teretani sa klasičnim splitovima leđa/biceps, prsa/tricep i sl i obrnuto..

Nego sam podijelio tijelo na gornji i donji i 1 dan radim gornji dio tijela, drugi dan donji dio između po dan do dva pauze..Zašto raditi ovako? radim vježbe koje će pogoditi veliki br mišića a to opet vuče veću potrošnju kalorija iz masti, zar to nije cilj :) čemu raditi izolaciju malih mišićni skupina? mišić je tu samo se nevidi od sala, mal mišić = mala potrošnja kcal, veći mišić ili više njih = više kalorija dole...

Naravno ja sad nemogu raditi za svaki mišić gornjeg dijela tijela po 3-4 vježbe...

Već to ide ovako, leđa na lat mašini, kosi bench, propadanje, veslanje, ravni bench, potisak za glavne za ramena, i onda ubacim još 2 za izolaciju jednog manjeg mišića recimo bicpesa, sledeći put tricepsa, pa ramena i tako ukrug...ako sam raspoložen onda superserija te tri ukrug..to je sve max 1h bez priče i sa pauzama manje od 1min.
Ovdje nema max kg na vježbama, nema odmroa po 2-3 min između vježbi, nema priče, svaku vježu ići do max sa nekim drugom, asistentom..

Na ovaj način aktivirao sam sve mišiće gornjeg dijela tijela, potroši dosta više kcal nego što bi potrošio klasčinim split trenigom...i u prilici sam da radim 2x sedmično komplet mišiće tijela...

Naravno uz adekvatnu suplemntaciju, ishranu, odmor to treba da me pojede za koji mjesec :)

Ovo sam vam ispričao da vidite i drugu filozofiju sem split vježbi...

Zapamtite jedno kad naučite slušati svoje tijelo onda će biti napedka...
 
Član
Milina citati tekst kada ga napise neko ko podrobno poznaje tematiku, ma koja to bila, pa tako i ja sa ceifom citam sve ove aServisove postove iako su moje bucice samo od 1l i 2l :D svaka cast na tekstovima ;);););)
 
Član
When things got hard, you started looking for something to blame. Like a Big Shadow. Let me tell you something you already know. The worlds aren’t all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it...


You've gotta hit as hard as life. It isn’t about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much can you take and keep moving forward? That's how winning is done.

If you know what you're worth, Go out and Get What Your Worth. But you gotta be willing to take the hits. And not pointing fingers saying you aren’t where you wanna be because of him or her or anybody. Cowards do that and that aren’t you. You're better than that."
 
Član
Da li je neko od vas uzimao ovaj Prostar Whey od Ultimate Nutrition?! Ja potrosio Whey Gold ON pa kontam da li ponovo njega kupiti ili ovaj Prostar Whey:icon_question:



Uploaded with ImageShack.us

a ovaj sam koristio :


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Ista je firma u pitanju... samo razliciti proizvodi..... pa cijena za 5lbs je 115km za Prostar a 110 za on Gold....
 
Član
ja taj whey ON Gold placam 110 maraka kod Sase... pola teretane u koju idem uzima suplemente kod njega.. :) 15-20 maraka ustediti, super.. kupim dekstrozu.. :icon_smile:
 
Član
Cekaj jel Sasa iz ljubaca,ako jeste i ja sam kod njega kupio taj On Gold (110KM)...ali eto ima sada ovaj Prostar pa se dvoumim....zato pitam da le je neko probao ovaj...
 
Član
Pozdrav raja.

Imam jedan upit, pa molio bih za koji savjeti :icon_smile: Sta da uzmem sebi za otapanje masti(citaj sala)? Znaci da mi se masti brze tope kada radim u teretani i kada trcim. ;)
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
Cekaj jel Sasa iz ljubaca,ako jeste i ja sam kod njega kupio taj On Gold (110KM)...ali eto ima sada ovaj Prostar pa se dvoumim....zato pitam da le je neko probao ovaj...

to je taj ;);)

Optimum i Ultimate ne vjerujem da je ista firma... :icon_smile:
 
Član
MantaFan je napisao(la):
Pozdrav raja.

Imam jedan upit, pa molio bih za koji savjeti :icon_smile: Sta da uzmem sebi za otapanje masti(citaj sala)? Znaci da mi se masti brze tope kada radim u teretani i kada trcim. ;)

vise trci... to ti je najbolje..

radi sa tegovima, povecanje misicne mase-brze topljenje sala... ;)

nikakve suskavce, pojase, kurceve jer kad to stavis ne mozes da se oslobodis znoja koji onda koza ponovo upija sto ne valja nikako... ;)
 
Top