BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
nije to od steroida,to ti sinthol(ulje) koje se upumpava u misic,ovm idiotu je doslo do infekcije pa je reziltat ovo,inace sinthol upumpavaju bilderi koji zele da poprave misicne partije koje zaostaju:D
 
Član
semma je napisao(la):
Joj ne znam da li ste gledali ovaj video, ugl pise da su steroidi uzrok, sad ko ce ga znati, ali ja nisam vidio nista gadnije u zivotu.

http://www.youtube.com/watch?v=64LlMeqqVQc

ovo i steroidi niđe veze
 
Član
teretanas je napisao(la):
nije to od steroida,to ti sinthol(ulje) koje se upumpava u misic,ovm idiotu je doslo do infekcije pa je reziltat ovo,inace sinthol upumpavaju bilderi koji zele da poprave misicne partije koje zaostaju:D

Uglavnom je .ebeno :icon_eek:
 
Član
Dobra prehrana, solidna suplementacija, solidan trening je sve što vam treba, rezultati će doći ali ne preko noći...

U steroide spada jako puno stvari, faktički sve što je nedozvoljeno pa i gore navedeni uljni steroid koji je jako rijedak bar ovdje kod nas..al imate zato ove druge koji prave puno štete...

eto jedan bezlazeni efedr koji da kick na treningu i sl al si poslije za ***** padneš u depresiju, stvara psih ovisnost ako ga sledeći put ne uzmeš opet si za *****...srce ti lupa i kad sjediš...i zamislite to sad uzme neki klinjo koji ima neki zdravstvenih problema a nezna da ima...mislim razmislite nije to džaba zabranjeno...niste nikakav takmičar da će vas neko provjeravati ili neš slično već zato što škodi....reukap ima 90mg efedrina i koristi se kao kapi za nos za neke zdravstvene probleme...al da bi tebi djelovo moraš uzeti bar 50mg ili pola bočice....i zar to nije drogiranje? predoziranje?

Aj neću više da pričam o steroidima...i ovo je puno....
 
Član
Ja ne znam što se odma mora ulaziti u raspravu sa STEROIDIMA i kojekakvim glupostima :icon_question: koga zanima i synthol i steroidi... I volim ovakav klip pogledat, i gledat kako ga samo boli :icon_biggrin:

Samo se slažem sa ovim što aServis kaže, volja, ishrana i vrijeme čine svoje.
 
Član
Jebo steroide hajmo o hrani :)

Napišete kako se hranite i zbog čega se hranite tako...

Da ja krenem, kad se posvetim bb kao sad poprilično sam discipliniran, sad sam se odlučio da radim definiciju tj skidanje sala i čuvanje mišića.

Imate 3 tipa konstitucije, ektomorf,mezomorf i endomorf, ja sam neš između endo i mezo više na endomorf...šta je caka kod nas da nas ugljiko debljaju samo tako...što narod kaže od vode se debljamo...i skoro da je tako :) zato ugljiko naročito u definiciji su skroz srezani jel druge nema..proteini bez njih nema ništa kad sam na masi idem sa 2,5gr po kg a kad sam na defki idem sa 3gr po kgmase.

Masti su jako bitne al masti kako treba..uglavnom koristim orahe,bademe, masline, laneno ulje...

I idemo klasika 8 obroka, svaki obrok mora biti baziran na proteinima, neki obroci na ugljiko, ostali obroci proteini i masti...ugljiko su samo ujutro poslije kardija i poslije teretane ostalo su uglavnom proteini plus masti..

Prije prvog obroka ima trening laganog inteziteta u trajanju od 30min da bi nakon 6 mjesci to bilo i sat vremena svaki dan...
-Prvi obrok poslije cardia je zobene koje sam potopio u mlijeko ili vodu naveče sad samo malo dodam još mlijeka i 1 mjericu wheya, c vitamin 500mg vremenom dignem na 1gr
-Drugi obrok sam na poslu ili vani ide pileća prsa i povrće ugljiko nema nikako neš sitno iz tog povrća salate al se to skoro da ne računa
-Poslije posla idem u teretanu i tu prije treninga ide 1 mjerica wheya 5gr kreatina i lagano pijuckanje
-Posliej teretane ide 2 mjerice wheya 1 mjerica dexa i 5gr kretina to lagano počenm piti poslije teretane dok nedoćem kući..cca 10min
-šesti obrok ista stvar nakon 1h posliej teretane pileća prsa i opet povrće u ova dva obroka pojedem 0,5kg pileći prsa i povrća jednu manju posudu..par dana jedem pileća prsa a par file od oslića..
-sedmi obrok je posni sir sa orasima ili bademom
-osmi prije spavanja obrok je isto posni sir sa orasima ili bademima

Dakle proteine gledam da budu 250-300gr, ugljiko ne više od 200gr i masti toliko da zadovoljim kalorije...

Jako je teško trenirati na ovakoj hrani što bi rekli nema snage :) ali zato salo ide dole mišići se čuvaju...

Takođe gledam da zadovoljim odnos K i Na kroz ove gore namjernice, o tome nekom drugom prilikom nije to za svakog ;)

Otprilike to je to...ako ima neko nešto da pita neka pita...nemojte ovo kopirati trebate naći šta vama godi i vaš jelovnik modificirati prema vašim bb željama...

Da vam rezimiram, proteini se moraju često unositi u manjim količinama iz razloga što se nemože iskorisiti i jednostavno se bace....

Ugljiko u mom slučaju se nepotrebne jel kao izvor energije moram natjerati svoj organizam da troši moje masti a ne ugljiko koje jedem

Treće masti unosim iz više razloga, ali to su 'dobre' masti jedan od razloga što sam gore siromašan kcal tako da to nadoknadim...kombinujem sa proteinima jel neće otići u salo i zadovoljim potrebe mastima u organizmu al sa dobrim...ugl to je ovako nagrubo srž je dosta dublja :)
 
Član
Jutros nisam mogo odolit gurabijama :icon_biggrin:

Dan kada treniram izgleda ovako:

- napravim 250-300gr fileta i 150-200gr tjestenine i to pojedem na 2 put prije treninga (60gr iz fileta + 25gr iz tjestenine)
- poslije treninga dex i 300ak gr bjelanjaka (30gr)
- neki kasni obrok prije spavanja svježi sir 250-300gr ( 30ak gr proteina )...

To je nekih 150 grama sveukupno... Na moju trenutnu kilažu od 70kg to dođe malo više od 2gr po kilogramu težine

Ostali obroci su normalna hrana, u manjim količinama, sa minimalno UH i bez masti... Otelila se jaranova krava pa mi slabo sira donosio :D Sad se vraćamo na 2-3kg sedmično. Pa bi broj po kilogramu težine trebao skočiti na 2.5gr.
 
Član
zlaja
proteini se ne broje iz tjestenine :)

Ovo 300gr bjelanjaka jel možeš malo pojasniti o čemu se radi?
 
aServis-zar ne bi trebao i poslije treninga UH(ne znam da li ih ima u tim suplementima) :icon_rolleyes:

i jos nesto-sta se desava kad se u istom obroku unesu malo vece kolicine masti i UH,zajedno sa proteinima :icon_question:
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
aServis-zar ne bi trebao i poslije treninga UH(ne znam da li ih ima u tim suplementima) :icon_rolleyes:

i jos nesto-sta se desava kad se u istom obroku unesu malo vece kolicine masti i UH,zajedno sa proteinima :icon_question:

Kombinuješ 2 vrste goriva od kojih će jedna sigurno otići u salo. :)
 
Početnik
I ja sam pokusavao sa svim i svacim, proteini fazoni, ma nece i bog...
i onda uzmem Revitu, prirodni napitak na bazi maticne mlijeci, i za mjesec dobijem 4KG mase, a jos bolja stvar je sto dosta bolji trening odradim kad i u toku treninga pijem revitu...i sto je najbolje, vec 2 mjeseca ne idem u teretanu, a nisu mi se sise objesile, misici stoje na mjestu, nije ko sa proteinima, odmah se sve objesi dok ne treniras :D
 
Član
Oggy je napisao(la):
I ja sam pokusavao sa svim i svacim, proteini fazoni, ma nece i bog...
i onda uzmem Revitu, prirodni napitak na bazi maticne mlijeci, i za mjesec dobijem 4KG mase, a jos bolja stvar je sto dosta bolji trening odradim kad i u toku treninga pijem revitu...i sto je najbolje, vec 2 mjeseca ne idem u teretanu, a nisu mi se sise objesile, misici stoje na mjestu, nije ko sa proteinima, odmah se sve objesi dok ne treniras :D

Revitu ne može kupiti svako i imaš određenu količinu koju možeš kupiti u određenom vremenskom periodu, a napitak je FULL!!!
 
Početnik
Moze sad kupiti svako i to i na bhtuning cak, kod naseg Lige chunera :cool: , pijes dnevno 3-4 case po 2 dcl, i mjera...

http://revita.blogger.ba/
 
Top