BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
Ja nebi bacao žumanca ostavio bi bar 3 cijela jajeta....drugo teško da na 1 jaje možeš očekivati od bjelanca više od 4gr proteina, i to pod uslovom da lijepo odvojiš jel je malo petljanija :) u žumancu imaš korisni stvari slobodno neće ti naškoditi...u bjelancu su ti bukvalno samo dio proteina i to je to dok tamo ima i masti vitamina svega :)

Što se tiče ugljiko poslije treninga naravno da ima, koristi se najbrži ugljiko a to je glukoza i to je kao suplement košta 2km :) ako ne unosite ugljiko nema vam šta prenijeti protein do mišića...i zato se kombinuje brzi najbrži protein i najbrži ugljikohidrat, a inače se tokom dana koriste spori ugljiko.

Što se tičie ne miješanja ugljiko i masti, shvatite to kao zdravo za gotovo, malo je komplikovano kao i sve ostalo :)
 
Član
Mega hit moje željezare :D

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/h1KDYOvecl0?version=3&hl=hr_HR"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/h1KDYOvecl0?version=3&hl=hr_HR" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
 
Član
aServis je napisao(la):
Ja nebi bacao žumanca ostavio bi bar 3 cijela jajeta....drugo teško da na 1 jaje možeš očekivati od bjelanca više od 4gr proteina, i to pod uslovom da lijepo odvojiš jel je malo petljanija :) u žumancu imaš korisni stvari slobodno neće ti naškoditi...u bjelancu su ti bukvalno samo dio proteina i to je to dok tamo ima i masti vitamina svega :)

Što se tiče ugljiko poslije treninga naravno da ima, koristi se najbrži ugljiko a to je glukoza i to je kao suplement košta 2km :) ako ne unosite ugljiko nema vam šta prenijeti protein do mišića...i zato se kombinuje brzi najbrži protein i najbrži ugljikohidrat, a inače se tokom dana koriste spori ugljiko.

Što se tičie ne miješanja ugljiko i masti, shvatite to kao zdravo za gotovo, malo je komplikovano kao i sve ostalo :)

Ma čitao sam da ima i u žumanjku jedan dio proteina i nekih kiselina.. A ja sam računao 10-11% proteina po 100gr bjelanjaka. A šta sad uzeti od UH poslije treninga... Znači bjelance + dex i šta još kao PWM?
 
Član
pwm ti je skraćenica od eng riječi za taj obrok poslije teretane....ide brzi protein i brzi ugljiko, brzi protein ti je whey dakle suplementacija, brzi ugljiko ti je grožđani, glukoza,dextorza dakle suplementacija...to je ono idealni obrok poslije treninga sve ostalo ti je imrovizacija na tu temu...jel sve što uneseš treba vrijeme da se to preradi pa tek onda da dođe u takvo stanje koje organizam može korisiti, to i nije problem al u pitanju je dragocijeno vrijeme koje ti gubiš uzimajući ostale zamjene...

Evo ti jedan citat vezan za jaje i razdvajanje
Kada se razdvoje žumance i bjelance, sadržaj hranjivih tvari bitno se mijenja; masti ostaju u žumancu, a proteini se dijele tako da nešto više ostaje u žumancu (16,8% : 10,5%). Svi ostali vrijedni sastojci ostaju u žumancu pa bjelance nema ni vitamina ni minerala. Dok je energetska vrijednost žumanca zbog sadržaja masti (30,9%) porasla na 358 kcal na 100 g, bjelance ostaje vrlo dijetalno i ima samo 50 kcal na 100 g. Prosječan sastav svježeg bjelanca jajeta je: 3,51 g proteina, 0 g masti i 0,34 g ugljikohidrata. Žumance jajeta - narančastocrveni, energijom bogati dio jajeta - sadrži vitamine, minerale i kolesterol. Kod prosječne težine jajeta od 50 g na žumance otpada 17 g. Svježe žumance prosječno sadrži: 2,78 g proteina, 5,12 g masti i 0,30 g ugljikohidrata.
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
koliko je para dekstroza i gdje se ima kupiti...???
da ti sad ne slažem oko 2km, imaš gore postavio sam sliku kako izgleda 400gr, ja kupujem u bingu a inače ti stoji gdje je dijetalna hrana za dijabetičare..
 
Član
aServis je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
koliko je para dekstroza i gdje se ima kupiti...???
da ti sad ne slažem oko 2km, imaš gore postavio sam sliku kako izgleda 400gr, ja kupujem u bingu a inače ti stoji gdje je dijetalna hrana za dijabetičare..

imaš u DM-u.

Znači da ne bacam svih 6 žumanjaka nego da 3 pojedem. Pa je li se sad od prirodnih proteina najbrže unose jaja ili ne??
 
Član
Vratite se par postova nazad imate sliku kako izgleda ta dextroza, kao zamjenu ali pazite ne adekvatnu, može se korisiti, grožđice, neke bombone kiki :) (ovo sam pokupio od miloša) ili neko pecivo al je to sve skuplje od dexa...

Kao protein ostanite na tim jajima, i slobodno ubaci 3 žumanca i 6 bjelanaca...

Naravno i c vitamin, al ne onaj šumeći jel ima slabu iskoristivost...
 
Član
aServis je napisao(la):
Vratite se par postova nazad imate sliku kako izgleda ta dextroza, kao zamjenu ali pazite ne adekvatnu, može se korisiti, grožđice, neke bombone kiki :) (ovo sam pokupio od miloša) ili neko pecivo al je to sve skuplje od dexa...

Kao protein ostanite na tim jajima, i slobodno ubaci 3 žumanca i 6 bjelanaca...

Naravno i c vitamin, al ne onaj šumeći jel ima slabu iskoristivost...

To te pitam :D Uglavnom odkako sam ovo malo u red doveo razlika je velika :cool:
 
Član
GolFanatiCars imas je u Tz u merkatoru kak se ona trg zove gdje je kozmetika :p i mene cudi otkud tamo ali ima ja sam gledao prije 2 sedmice ja mislim CM da je :p
 
Član
evo jedno pitanje... danas sam malo usao u diskusiju u teretani... :)

jel bolje kombinovati biceps/prsa - ledja/triceps ili prsa / triceps - ledja/ biceps :icon_rolleyes:;)
 
Po meni je opet to sve od osobe do osobe , ja vise volim da odvojim triceps od prsa pa da ga uradim kvalitetnije nego da ga prvo izmorim sa prsima , dok neko opet voli da uz prsa zagrije triceps i onda uradi i njeg , tako isto i za ledja biceps , moje misljenje da za najbolji napredak ruku ne treba ih raditi vise od 4 puta mjesecno zato sam imao vremena da ih izdvojim od ostalih vjezbi kao sto sam i za bolji napredak gornjeg dijela grudi izdvojio vjezbe za ravni bench od kosih , tako da je to sve kako kome vise godi i pogadja al mislim takodje za dobar napredak je zasluzno bas i to mjenjanje treninga i vjezbi , znaci da ne ides u teretanu sa jedinom te istim treningom nego cesto da nesto mjenjas bilo to vjezbe ili grupe misica da se ne ponavlja jedno te isto jer se misici navinku i onda nema napredka kakvog bi bilo sa promjenama u rasporedu
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
evo jedno pitanje... danas sam malo usao u diskusiju u teretani... :)

jel bolje kombinovati biceps/prsa - ledja/triceps ili prsa / triceps - ledja/ biceps :icon_rolleyes:;)

meni se pokazao taj prvi plan daleko bolji i efektivniji,biceps/prsa...prije sam trenirao po tom planu,medjutim nedavno sam se konsultovao sa forumasima,pa sam sastavio;prsa-triceps,bas da vidim kako ce tijelo reagovati...MEDA nisam mogao,brate dragi,nije da se klincim,poredjenja radi,kada sam radio po planu prsa/biceps,na sajlama,sa V šipkom sam radio 6tice sa 12 ploca i nabacim plocu od 20 kg,kada sam promjenio na prsa-triceps,jedva 10 ploca dignem i to 4-5 u seriji,sjeba se sav...a pored toga,ne upalim misic kao kad ga upalim kada radim odvojeno...
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Po meni je opet to sve od osobe do osobe , ja vise volim da odvojim triceps od prsa pa da ga uradim kvalitetnije nego da ga prvo izmorim sa prsima , dok neko opet voli da uz prsa zagrije triceps i onda uradi i njeg , tako isto i za ledja biceps , moje misljenje da za najbolji napredak ruku ne treba ih raditi vise od 4 puta mjesecno zato sam imao vremena da ih izdvojim od ostalih vjezbi kao sto sam i za bolji napredak gornjeg dijela grudi izdvojio vjezbe za ravni bench od kosih , tako da je to sve kako kome vise godi i pogadja al mislim takodje za dobar napredak je zasluzno bas i to mjenjanje treninga i vjezbi , znaci da ne ides u teretanu sa jedinom te istim treningom nego cesto da nesto mjenjas bilo to vjezbe ili grupe misica da se ne ponavlja jedno te isto jer se misici navinku i onda nema napredka kakvog bi bilo sa promjenama u rasporedu

Potpis na ovo ;) 4x sedmično jedna grupa daje najbolje rezultate, barem meni. Sa tim da dosta triceps radi kada se prsa rade i dosta biceps kada se leđa rade. Bolje ti je jednom sedmično odraditi da valja grupu, nego 2 puta sa 70% snage samo...
 
Top