BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
428116_10150749644703854_28177358853_11638980_1342069623_n.jpg



:D
 
Član
Teretana je zakon...... prije sam isao 2-3 mjeseca pa pauza ... i sve tako ali evo 6-ti mjesec kako idem u teretanu i stvarno se fino napreduje zdrava ishrana nema vise alkohola ne pijem kafu ..i samo trening... samo me moze neki smrtni slucaj da me zaustavi da ne odem u teretanu .. za 6 mjeseci dobio sam 20 KG ali nigdje sala... ruka sa 27 cm skocila na 41 cm ... fino se napredjuje.. imam par slika od prije 3-4 mjeseca
naravno uzimaju se Proteini kreatini itd... a nikad u zivotu nisam uzeo steroid ....
 
Član
Ove sedmice sam ugovorio teretanu od ponedeljak startm, već ove sedmice sam kreno sa kardiom ujutro...cilj je jasan sa nekih cirka 107kg svući na 85-90kg cilj je do kraja augusta, neće biti lako al bum vidil...suplementacija je tu od wheya idem sa optimum gold 3-4 mjerice dan, kreatin od ultimat nutrition 5gr u dane treniranja 10.. za početak 3 sedmično trenign teretane 45min odma iza nastavljam sa kardijem 30 min... i naravno svako jutro kardio od 30min

Hrana :) 3gr prot po kgmase, kalorije oko 2500, ugljiko jako malo, i dobre masti bademi, orasi, laneno sjemenje da zadovoljimo kcal

Glavni izvori proteina 0,5kg pileći prsa, pola kile posnog sira, i 4 mjerice wheya...od ugljiko tu su zobene ujtro, i dextroza u pmw..ostalo je povrće.... tako idem prva dva mjeseca kasnije idem sa sistemom punjena praženjena...

Eto toliko :)
 
Član
Mislim da je dosta 3gr da se očuvaju mišići šta je to 300gr proteina za mene :) , ipak je cilj skinuti salo i sačuvati mišićiće...

Ti niski ugljiko su najveći probelm i treniranje sa tako niskim ugljikohidratima, to nikad nisam volio u defki i radi toga nisam volio nikad defku al šta je tu je...
 
Član
Da li je Sarajvsko pospješuje rast mišića :D Vidim svi se ušutili, svi haman nabili masu, svi se izdefinisali, svi sve. Ne znam šta ste se ušutili, ponestalo mi je materijala za čitati :icon_biggrin:
 
Član
Šta je pipl, sad se definišete, trčite 15kilometara dnevno i nema kad da tipkate za raju :D

Evo ja sam već 5kg skinuo. I oprobao sam ono što si reko Dragone i bolje je... Stvarno se izmorim dok odradim ravni benč, pa nemam snage i da kosi sa bučicama odradim. I kako sam ishranu sredio, rezultati su vidljivo bolji.
 
Član
Đi ste bilderi, ako me ko ima šta pitati neka to bude ovdje da svi vide da vam ne odgovaram na pp,

Evo par slikica vezano za ishranu, zobene recimo ovakve su ok po sastavu ali će te sjebati mentalno jako brzo :)


Za one malo nježnijeg srca mogu i ove:


Jedan savjet, ja jedem ujutro zobene naveče potopite vodu, mlijeko,sok i ujtro samo malo dolite još i dosta su ukusnije mekše :)

Pričao sam o sirevima, pa me niste razumili ovakvi sirevi su bb dozvoljeni :
primjer1


primjer2



Kod nas ima još par marki vidjeli ste sastav ove što sam ja naveo pa potražite i ostale marke od vindije, zbergov,dukat i sl...
Ja dnevno pojedem 500gr na 2x 250gr a to dođe oko 50-60gr proteina samo iz ovog sira

Sledeća stvar u obrok koji ide odma poslije treninga teretane ide protein whey koji se miješa sa ovim


Ovo možete naći na odjelu dijetalne hrane zove se grožđani šećer, dextroza...
Kako se uzima? uz svaki whey protein dobijete mjericu, za početak krenite sa 1 mjericom wheya i 1 mjericom ovog šćećera dok ne naviknete stomak, a kasnije 2 wheya i 1 ovog šećera...znači kupite onaj šeker roknete 1 ili 2 mjerice wheya i 1 mjericu dexa naspete vode izmućkate, ako koristite kreatin sad je vrijeme da ubacite 5gr i pijete u roku od 5min odma poslije teretane... kroz sat-dva jedete dalje kako jedete, dakle kruti obrok....
Ovu dextrozu uzimate samo sa wheyom koji ide poslije teretane i više ne...


Jedan od izvora proteina ovako jeftnijeg porijekla je kokošija džigarica, naravno ko voli :)

Eto toliko za sada
 
Top