BMW ili AUDI

BMW ili AUDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Damir_ je napisao(la):
adel_tuzla je napisao(la):
Raja interesuje me vase misljenje koje bi auto prije uzeli:
BMW E60 (530d/xd) ili AUDI A6(C6) 3.0TDI Quattro...
Takodje pored odgovora,napisite par rijeci zasto,al molim bez spama...Hvala
;) :spam:

Pozz druze,

nisam citao dalje od tvog pitanja i ne znam sta su ti drugi rekli, ali samo poredjenje firme Bayerische Motoren Werke sa Audijem je smijesno.

To samo kod nas u Bosni ima da se to moze porediti, zna se sta je i sta je bi BMW a sta Audi.

Mislim, da ta petica dere ovog audija u svemu i po svemu, pa cak i u zavrsnoj obradi (u cemu je audi stvarno svjetska klasa).

Najgore se drogirat.
 
Član
pozz pa vidi upravo kako neki rekose koje god uzmes nemozes pogrijesiti idu obadva kao ludi mala je to razlika u vuci svi porede bmw 530d i AUDIJA a6 quatro a niko neporedi bmw 530xd jer se osjeca ralika da ide slabije od 530d sto je normalno da mu 4x4 oduzima snagu pozz isretko koje god kupis,,moj glas je za audija samo zbog izgleda unutrasnjosti bmw mi je nekako prosto uradjen unutra.... to je moje misljenje
 
Koja pristrasnost... Realno ova dva auta su podjednaka, osim pogona. Ali sto se tice kvalitete, sumnjam da se puno razlikuju. Tako da izbor se ovdje svodi na licni ukus. Meni se licno sestica pomalo ''ogadila'' poslije uzasnog iskustva sa A6 C5 2.5TDI Quattro, ali ne sumnjam da je model C6 mnogo bolji. Opet kazem mislim da neces pogrijesiti ni sa jednim autom, samo da je sto bolje ocuvan i odrzavan.
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Damir_ je napisao(la):
adel_tuzla je napisao(la):
Raja interesuje me vase misljenje koje bi auto prije uzeli:
BMW E60 (530d/xd) ili AUDI A6(C6) 3.0TDI Quattro...
Takodje pored odgovora,napisite par rijeci zasto,al molim bez spama...Hvala
;) :spam:

Pozz druze,

nisam citao dalje od tvog pitanja i ne znam sta su ti drugi rekli, ali samo poredjenje firme Bayerische Motoren Werke sa Audijem je smijesno.

To samo kod nas u Bosni ima da se to moze porediti, zna se sta je i sta je bi BMW a sta Audi.

Mislim, da ta petica dere ovog audija u svemu i po svemu, pa cak i u zavrsnoj obradi (u cemu je audi stvarno svjetska klasa).

Najgore se drogirat.

Nije...najgore je biti nesvjestan svoje nesvjesnosti...
 
Član
Damir_ je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Damir_ je napisao(la):
adel_tuzla je napisao(la):
Raja interesuje me vase misljenje koje bi auto prije uzeli:
BMW E60 (530d/xd) ili AUDI A6(C6) 3.0TDI Quattro...
Takodje pored odgovora,napisite par rijeci zasto,al molim bez spama...Hvala
;) :spam:

Pozz druze,

nisam citao dalje od tvog pitanja i ne znam sta su ti drugi rekli, ali samo poredjenje firme Bayerische Motoren Werke sa Audijem je smijesno.

To samo kod nas u Bosni ima da se to moze porediti, zna se sta je i sta je bi BMW a sta Audi.

Mislim, da ta petica dere ovog audija u svemu i po svemu, pa cak i u zavrsnoj obradi (u cemu je audi stvarno svjetska klasa).

Najgore se drogirat.

Nije...najgore je biti nesvjestan svoje nesvjesnosti...

Onda se osvijesti ne moraš to pisati javno.;)
 
Član
po meni je audi ljepsi od bmwa, al opet bmw mi nekako vise mafijaski zvuci:D sta god da se uzme nece se pogrijesiti i pokajati...sve je stvar ukusa... ovdje na forumu svako pomalo na svoju stranu vuce, tako da ti to nista puno nece pomoci.. ipak glas za BMWa:icon_biggrin:

a sto ne volim ove glumce ... cuj "ako te sta zanima posalji mi PM" :lol: pa brate dragi ovo je FORUM, daj da i mi procitamo zasto je audi bolji od bmwa i obratno;)
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Damir_ je napisao(la):
adel_tuzla je napisao(la):
Raja interesuje me vase misljenje koje bi auto prije uzeli:
BMW E60 (530d/xd) ili AUDI A6(C6) 3.0TDI Quattro...
Takodje pored odgovora,napisite par rijeci zasto,al molim bez spama...Hvala
;) :spam:

Pozz druze,

nisam citao dalje od tvog pitanja i ne znam sta su ti drugi rekli, ali samo poredjenje firme Bayerische Motoren Werke sa Audijem je smijesno.

To samo kod nas u Bosni ima da se to moze porediti, zna se sta je i sta je bi BMW a sta Audi.

Mislim, da ta petica dere ovog audija u svemu i po svemu, pa cak i u zavrsnoj obradi (u cemu je audi stvarno svjetska klasa).

Najgore se drogirat.

:cool:
 
Početnik
evo konkretni podaci sa staze....


http://fastestlaps.com/comparisons/_Audi_A6_30_TDI_quattro-vs-_BMW_530d.html

evo i karakteristika za jedan i drugi pogon 4x4

BTW xdrive je trenutno NR1 kad je upitanju AWD pogon...

ispred quattro-a ispred 4 matic-a ispred syncro-a itd itd

E60 530xd model 2007 godina


Maximum power 235.2 PS (232.0 bhp) (173 kW)
@ 4000 rpm
Specific output 77.5 bhp/litre
1.27 bhp/cu in
Maximum torque 500.0 Nm (369 ft·lb) (51 kgm)
@ 1750-3000 rpm
bmep 2099.3 kPa (304.5 psi)
Specific torque 167.06 Nm/litre

0-100 km/h 6.60 s
Standing km 27.00 s
Top speed 242 km/h (150 mph)
Fuel consumption 9.2/5.5/6.9 l/100km urban/extra-urban/combined
CO2 Emissions 183.0 g/km


Audi C6 3.0TDI quattro model 2008 godina

Maximum power 239.8 PS (236.5 bhp) (176.4 kW)
@ 4000-4400 rpm
Specific output 79.7 bhp/litre
1.31 bhp/cu in
Maximum torque 500.0 Nm (369 ft·lb) (51 kgm)
@ 1500-3000 rpm
bmep 2117.7 kPa (307.1 psi)
Specific torque 168.52 Nm/litre

0-100 km/h 6.60 s
op speed 250 km/h (155 mph)
Fuel consumption 8.9/5.4/6.7 l/100km urban/extra-urban/combined
CO2 Emissions 179.0 g/km

model 2004 godina je neuporediv..

i ne zaboravimo da BMW ima model 535d :)
 
wade je napisao(la):
ti kako to napisa i nahvali ga ispade da je bmw-ov 3.0d k* za tog 3.0 tdi-a...ne vidim nista sto ima taj audi ad nema bmw i obratno...stvar ukusa...

ja pisem o mom iskiustvu sa 6 jer radim u audi servisu i svaki dan vozim a6
audi a6 ima solarni krov koji napaja mrezu vozila i ako ima potrebe ljeti to jeste pri visokim temperaturama kad je vozilo parkirano to jeste oduzet kontakt aktivira ventilatore u vozilu i hladi unutrasnjost . To je dodatna oprema o smislu se moze opet raspravljati ali dali to ima bmw by the way

i nigdje nisam pisao bmw nevalja ili kako ti kazes ko k*
:icon_exclaim:

marko_v je napisao(la):
@sky walker:a jesi vozio 530-ku ????

VOZIO SAM i radio sam :icon_smile:
i jos mnogo drugih vozila to mi je biznis
 
Član
de ba to audi ima od mnogo godina, taj fazon sa siberom, znam da ima od 98g neznam dal ima i prije, al eto nek je od 98 nije to više nešto, stim da je cool :D

šta da vam kažem, volim audi-a i sve al ovaj put mi je bmw ljepši... vozio sam A6 3.0TDI novu i mogu reć lijepo povuče , interijer super, malo je onako (dosta plastičan u poređenju s A8icom) al sve u svemu prelijep, prre napucan elektronikom od navigacije do muzike armature i svih gluposti oko klime i onih sta ja znam sve, ma extra je to odradeno....

da se postavlja u pitanje onaj noviji audi a6 tj facelift ja bi rekao A6, a ovako necu nista rec jer sam suzdrzan, licno mi bmw-ov (jednostavni-prosti interier ne sviđa, furaju nekakvu disciplinu i urednost a to mi glupost, dok audi fura space-shuttle izgled... )

al mi BMW-ov ovaj model konkretno ljepši od ove a6, posmatram samo exterier... pa tako

sve u svemu, samo ce biti stvar ukusa, šta ti više leži šta ti se više sviđa i to je to...
 
Član
joj kolko sam se ismijao marku za ono "ne vidi ti se slika, da zumiramo" hahahahaahahahahahahahahahaahahahahah, a ova tema je nidje veze.. Evo pomozite meni da se odlucim ne znam bil feraria il bi lamba, sta kazete? Sto se tice kupljenja "treba" audi je bog i majka za mercedesa, audi je momacki, sanerski auto, merc je za dide od 60 godina, dosadan auto do bola, jedino su novi modeli extra
 
Član
Astra je napisao(la):
joj kolko sam se ismijao marku za ono "ne vidi ti se slika, da zumiramo" hahahahaahahahahahahahahahaahahahahah, a ova tema je nidje veze.. Evo pomozite meni da se odlucim ne znam bil feraria il bi lamba, sta kazete? Sto se tice kupljenja "treba" audi je bog i majka za mercedesa, audi je momacki, sanerski auto, merc je za dide od 60 godina, dosadan auto do bola, jedino su novi modeli extra

audi vs bmw...merc se spomenuo u dva-tri posta samo..:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top