BMW ili AUDI

BMW ili AUDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma neee, vec mi sjeda ko auto, unutrasnjost, pozicija sjedenja, osjecaj, komplet cock pit mi je perfektan, tacho cd sve mi pase, j*g :p
 
muha je napisao(la):
evo konkretni podaci sa staze....


http://fastestlaps.com/comparisons/_Audi_A6_30_TDI_quattro-vs-_BMW_530d.html

evo i karakteristika za jedan i drugi pogon 4x4

BTW xdrive je trenutno NR1 kad je upitanju AWD pogon...

ispred quattro-a ispred 4 matic-a ispred syncro-a itd itd

E60 530xd model 2007 godina


Maximum power 235.2 PS (232.0 bhp) (173 kW)
@ 4000 rpm
Specific output 77.5 bhp/litre
1.27 bhp/cu in
Maximum torque 500.0 Nm (369 ft·lb) (51 kgm)
@ 1750-3000 rpm
bmep 2099.3 kPa (304.5 psi)
Specific torque 167.06 Nm/litre

0-100 km/h 6.60 s
Standing km 27.00 s
Top speed 242 km/h (150 mph)
Fuel consumption 9.2/5.5/6.9 l/100km urban/extra-urban/combined
CO2 Emissions 183.0 g/km


Audi C6 3.0TDI quattro model 2008 godina

Maximum power 239.8 PS (236.5 bhp) (176.4 kW)
@ 4000-4400 rpm
Specific output 79.7 bhp/litre
1.31 bhp/cu in
Maximum torque 500.0 Nm (369 ft·lb) (51 kgm)
@ 1500-3000 rpm
bmep 2117.7 kPa (307.1 psi)
Specific torque 168.52 Nm/litre

0-100 km/h 6.60 s
op speed 250 km/h (155 mph)
Fuel consumption 8.9/5.4/6.7 l/100km urban/extra-urban/combined
CO2 Emissions 179.0 g/km

model 2004 godina je neuporediv..

i ne zaboravimo da BMW ima model 535d :)

Svaka cast za karakteristike......Ali ja cu ti dati svoje auto ako X-drive pobjedi Quattro samo iz tog razloga sto nije istina da je X-drive No.1....I to znam jer licno poznajem vlasnika i jednog i drugog modela, pa i tog 535 d ...Uz to,vlasnik popularnog "autoshop magazina" je na odabiru izmedju quattro ili x-drive ipak odabrao audi, a vozio je oba modela, tacnije testirao......A pogledaj malo i testove, ako nigdje drugo onda na you tube...Pozdrav
 
Član
viktore,sta sad to znaci ako je on izabrao audia?jel' on mozda neko relevantan?jel on objektivan?stvar izbora...naci cu ti sad 10000 testova,bas s youtube-a ko sto kazes gdje je xdrive bolji od quatra...
 
Član
moj glas za audi,,,iz iskustva meni se vise svida audi,,,bmw je vise sport,,mercedes udobnost,,,a audi je izmedu dakle i jedno i drugo;)
 
Član
bmw nije udoban?e320 cdi nije brz?ljudi moji ta auta su tu negdje,samo je stvar ukusa...a ovi bombasi sto se kunu u jedne a pljuju ove druge,nek dodju sebi...:icon_evil:
 
Član
wade je napisao(la):
bmw nije udoban?e320 cdi nije brz?ljudi moji ta auta su tu negdje,samo je stvar ukusa...a ovi bombasi sto se kunu u jedne a pljuju ove druge,nek dodju sebi...:icon_evil:

nisi drug shvatio,,,to su vise kao sinonimi za ta vozila,,mercedes udobnost,,bmw prva pomissao sport,,,,to su stvari po kojima su proizvodaci prepoznatljivi a neznaci da im ostalo fali,,,a za audi se veze oboje;)bar sam imao priliku to dosta puta cuti u auto emisijama,,,:lol:
 
Član
AnDel je napisao(la):
wade je napisao(la):
bmw nije udoban?e320 cdi nije brz?ljudi moji ta auta su tu negdje,samo je stvar ukusa...a ovi bombasi sto se kunu u jedne a pljuju ove druge,nek dodju sebi...:icon_evil:

nisi drug shvatio,,,to su vise kao sinonimi za ta vozila,,mercedes udobnost,,bmw prva pomissao sport,,,,to su stvari po kojima su proizvodaci prepoznatljivi a neznaci da im ostalo fali,,,a za audi se veze oboje;)bar sam imao priliku to dosta puta cuti u auto emisijama,,,:lol:

razumijem to...ali brate mili bilo ih je par sto su pisali:kakav audi gdje ce se uporediti s bmw-om,onda kakav bmw audi je puno puno bolji i tako tog tipa komentari...ja licno bih uzeo e60,ali ne bih imao nista protiv a6...pa eto ako neko poklanja jednu,nek mi se javi na pm :icon_biggrin:
 
Član
Moje misljenje 100% Audi! Tu su po pitanju dizela daleko ispred BMW-a i motori su im daleko kvalitetniji i izdrzljiviji! BMW samo Benzinac! i treca stvar Quattro je daleko iskusniji i sigurno bolje usavrsen nego X d. Naravno opet sve je stvar ukusa! i jedno i drugo auto izgledaju extra!
 
MTR je napisao(la):

Ili nesto ovako.:icon_biggrin:
Foto_car_dealer_26408_8276341_b_8276341_2.jpg

315CV, jednostavno, niko ti nista ne moze.:cool:
 
Član
kecc je napisao(la):
Moje misljenje 100% Audi! Tu su po pitanju dizela daleko ispred BMW-a i motori su im daleko kvalitetniji i izdrzljiviji! BMW samo Benzinac! i treca stvar Quattro je daleko iskusniji i sigurno bolje usavrsen nego X d. Naravno opet sve je stvar ukusa! i jedno i drugo auto izgledaju extra!

sve si ovim rekao...toliko o tvom poznavanju bmw dizel motora i objektivnosti...i to takodjer za quatra...znas ono za svemir i ljudsku glupost?svakim danom sve vise vjerujem u to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top