BMW ili AUDI

BMW ili AUDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Raja interesuje me vase misljenje koje bi auto prije uzeli:
BMW E60 (530d/xd) ili AUDI A6(C6) 3.0TDI Quattro...
Takodje pored odgovora,napisite par rijeci zasto,al molim bez spama...Hvala
;) :spam:
 
Član
Audi definitivno, jer ga mozes i po zimi voziti bez problema :icon_biggrin:

Jedan lik je na drugom forumu koji ima BMW peticu bas pisao iskustva sa voznje A6, sad cu to probati naci...

Evo ga...

Furao večeras A6 3.0 TDI Quattro.
Toliko sličan a toliko različit od 530d.
Premalo za reći koji je bolji, mislim da niti jedan nijei, rekao bi da možda meni 530d više leži jer sam naviknuo na njega. Audi iznutra ima prekrasan interijer(leći će većem dijelu ljudi iz prve), vrhunsku kvalitetu materijala. Položaj sjedenja mi u BMW-u malo ugodniji i sportskiji, niži.

Volan, u BMW-u dosta teži i na manjim brzinama prilikom vožnje po rotoru i sl. osjetno teži. U Audiju se vrti kao bez otpora, stvaro ugodno Smile
Mjenjači u oba auta vrhunski, mjenjaju brzine brzo i svilenkasto bez trzaja. Auti ima tiptronic opciju na volanu što je baš ok.

Vožnja, oba auta totalno kamufliraju osjećaj brzine, furaš 160 a kao da se ništa posebno i ne dešava. Audi na prvu daje osjećaj stabilnosti koju u BMW-u tek nakon duljeg druženja stekneš, stabilnost koja ti dozvoli da prođeš zavoj punim gasom..to još u BMW-u nisam ni stekao. Quattro prava poslastica, osim kod kretanja di daje veliku prednost, također kroz zavoje osjeti se taj živi zadnji kraj. Pruža jednu novu dimenziju sigurnosti Smile Izgleda da na nešto većim brzinama uzme danak, ali to uopće ne smatram nekim konkretnim nedostatkom.

Motor u Audiju mi se čini nešto tiši, vjerojatno je i do zvučne izolacije. Da se razumijemo, oba mootra su izuzetno uglađena i mirna u kontekstu diesel motora općenito, ali kad ase ovdje već uspoređuju 2 vrhunska motora mogu reći da auti snagu razvija nešto uglađenije dok bmw kod punog gasa ako automatik prebaci u nižu to odradi dosta snažnije, barem na osjećaj.
Ovjes na audiju također ulijeva veću sigurnost na prvi dojam, iako nekako imam osjećaj da bmw-om prođeš jednako brzo isti taj zavoj, pogotovo ako se uđe pravom putanjom.
Na kraju, performanse. Audi zbog quattra na startu krene bolje. Što brina više raste to se BMW polako približava. 140 i dalje BMW za pol nijanse brži, mora se osjetiti gubitak snage u 4x4.
Ovako sve zbrda zdola.. Sve u svemu 5+
 
Član
moj glas za BMW, super auto;) ali upravo si otvorio beskrajnu raspravu a taman se zavrsila jedna:lol:
 
Jel to neka zaj*ancija!!!??? Novi ili polovni......Audi A6 jer ga vise volim, ljepsa unutrasnjost, veci je od bmw 5 series, jer je quattro tata-mata za x drive, zbog potrosnje, jer sam vozio audi i dja mi se, jer ga i diplomate voze.........Malo sale., malo istine...Druze jako tesko pitanje, tu ti je samo stvar ukusa, neces pogrjesiti..Istina je da je quattro bolji od X-drivea, Audi ima zavidnu kontrolnu tabli i unutrasnjost, na cesti je veliki gazda, i jeftinije je od bmw-a za odrzavanje...Jer ipak je to sve VW Autogroup!:icon_smile:
 
Član
530 d nije isto sto i 530xd tako da ovaj tekst u ovom slucaju nije validan
zvijeri su i jedan i drugi ;) sta god da izaberes neces se zaj*ati
 
niksa je napisao(la):
530 d nije isto sto i 530xd tako da ovaj tekst u ovom slucaju nije validan
zvijeri su i jedan i drugi ;) sta god da izaberes neces se zaj*ati

znam da nije isti zato sam naveo tako;)

viktorpetr je napisao(la):
Jel to neka zaj*ancija!!!??? Novi ili polovni......Audi A6 jer ga vise volim, ljepsa unutrasnjost, veci je od bmw 5 series, jer je quattro tata-mata za x drive, zbog potrosnje, jer sam vozio audi i dja mi se, jer ga i diplomate voze.........Malo sale., malo istine...Druze jako tesko pitanje, tu ti je samo stvar ukusa, neces pogrjesiti..Istina je da je quattro bolji od X-drivea, Audi ima zavidnu kontrolnu tabli i unutrasnjost, na cesti je veliki gazda, i jeftinije je od bmw-a za odrzavanje...Jer ipak je to sve VW Autogroup!:icon_smile:

99% polovni,,isto po meni audi ima ljepsu unutrasnjoj,dok bmw ima ljepsi spoljasnji izgled;)
 
adohera je napisao(la):
moj glas za BMW, super auto;) ali upravo si otvorio beskrajnu raspravu a taman se zavrsila jedna:lol:

ma nema nikakve rasprave,samo sam lijepo pitao za misljenje vase..tvoj glas upisan BMW-u;)

VR6Boki je napisao(la):
Audi definitivno, jer ga mozes i po zimi voziti bez problema :icon_biggrin:

Jedan lik je na drugom forumu koji ima BMW peticu bas pisao iskustva sa voznje A6, sad cu to probati naci...

Evo ga...

Furao večeras A6 3.0 TDI Quattro.
Toliko sličan a toliko različit od 530d.
Premalo za reći koji je bolji, mislim da niti jedan nijei, rekao bi da možda meni 530d više leži jer sam naviknuo na njega. Audi iznutra ima prekrasan interijer(leći će većem dijelu ljudi iz prve), vrhunsku kvalitetu materijala. Položaj sjedenja mi u BMW-u malo ugodniji i sportskiji, niži.

Volan, u BMW-u dosta teži i na manjim brzinama prilikom vožnje po rotoru i sl. osjetno teži. U Audiju se vrti kao bez otpora, stvaro ugodno Smile
Mjenjači u oba auta vrhunski, mjenjaju brzine brzo i svilenkasto bez trzaja. Auti ima tiptronic opciju na volanu što je baš ok.

Vožnja, oba auta totalno kamufliraju osjećaj brzine, furaš 160 a kao da se ništa posebno i ne dešava. Audi na prvu daje osjećaj stabilnosti koju u BMW-u tek nakon duljeg druženja stekneš, stabilnost koja ti dozvoli da prođeš zavoj punim gasom..to još u BMW-u nisam ni stekao. Quattro prava poslastica, osim kod kretanja di daje veliku prednost, također kroz zavoje osjeti se taj živi zadnji kraj. Pruža jednu novu dimenziju sigurnosti Smile Izgleda da na nešto većim brzinama uzme danak, ali to uopće ne smatram nekim konkretnim nedostatkom.

Motor u Audiju mi se čini nešto tiši, vjerojatno je i do zvučne izolacije. Da se razumijemo, oba mootra su izuzetno uglađena i mirna u kontekstu diesel motora općenito, ali kad ase ovdje već uspoređuju 2 vrhunska motora mogu reći da auti snagu razvija nešto uglađenije dok bmw kod punog gasa ako automatik prebaci u nižu to odradi dosta snažnije, barem na osjećaj.
Ovjes na audiju također ulijeva veću sigurnost na prvi dojam, iako nekako imam osjećaj da bmw-om prođeš jednako brzo isti taj zavoj, pogotovo ako se uđe pravom putanjom.
Na kraju, performanse. Audi zbog quattra na startu krene bolje. Što brina više raste to se BMW polako približava. 140 i dalje BMW za pol nijanse brži, mora se osjetiti gubitak snage u 4x4.
Ovako sve zbrda zdola.. Sve u svemu 5+



hvala brate puno na tekstu;);)
 
Narucis sebi onu S6 masku....Nabacis Audijeve alu 18-ke, malo chipa i pravac MARS!:icon_smile:..I dalje AUDI!
 

187

Član
kralju tesko pitanje, kao sto rece viktorpetr sve je stvar ukusa... sta god izaberes neces se pokajati, uglavnom sretno nadam se da ces izabrat onaj koji je tebi bolji ;)
 
BHT Ovisnik
meni su oba auta vrh,stari planira za godinu-dvi uzimati e60,rođak mi ima 3.0d,auto je predobar,na magistrali pri 200km/h imas osjecaj da ides nekih 70,o prostranosti da ne govorim,inace su oba tu negdje,inace rođak mi ga ne zali,automatik je,on je tezak na gasu,vecim djelom vozi magistralom,prosjecna potrosnja 8.9l/100km pise na compu pri 180-200 na magistralnom putu,evo jedan fin test pa pogledaj
najbolje obices bmw servis i audi pa da pogledas koliko kojemu dođe servis i odrzavanje

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-DSUhojwzJM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/-DSUhojwzJM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


eh da,u brata mu je Audi A4 B8,dakle isto novo auto,cak sto vise noviji od ove a6 i E60,al opet E60 ljepsi osjecaj u voznji i vrlo mala potrosnja za taj motor;)
 
187 je napisao(la):
kralju tesko pitanje, kao sto rece viktorpetr sve je stvar ukusa... sta god izaberes neces se pokajati, uglavnom sretno nadam se da ces izabrat onaj koji je tebi bolji ;)

hehe necu ja auto sebi to tecic hoce da uzima pa sad nezna...to je za mene luksuz:lol::lol:
 
Član
ja nagovaram prijatelja da se registruje na forum da pokaze svog audija,kupljen prije dva mjeseca,mene licno je ostavio bez rijeci,auto samo takvo,,,unutrasnjost perfektna, puno opreme,motor veoma tih,a hoce povuc,osjecaj udobnosti i stabilnosti po meni je neopisiv,;)ja nesto nisam imao priliku da se vozim puno u tom bmw-u,ali i moj glas ide za audija;)
 
meni se audi vise svidja, vozio sam se i u jednom i drugom i audi mi je nekako bolji.. mada tu je to negdje, ostalo je stvar ukusa..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top