bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

bmw E39 vs volvo S60 vs vectra GTS

Član
Ja ne znam sto se ti peglas sa tim beze auticima, kad mozes Audija A6, cak i S6 uzeti. Ima ih kakvih hoces, mozes birati, quattro obavezno, sjednes i uzivas. Po onom sto trazis, taj auto je super u svakom pogledu. Prostora ima da bika smjestis iza volana, solidno udoban, dosta sportski nastrojen i prije svega kvalitetan, ipak je Audi. 2 jarana imaju taj auto, jedan dizela 180 KS drugi benzin 19* KS, fini autici skroz. Ne po mom ukusu, al ja ne volim velike aute, a ti ocito to trazis...
 
BHT Ovisnik
sad s6 i sl. vec ne bih,prvo st oje skuplji u startu i odrzavati,a A6 2.8 bi bio idealan,ima ga rođak,auto je stvarno dobro,jos quattro,ali ih u Njemackoj slabo ima da se prodaju,ako ima stariji su od 2000/1,a ovi 2001 su na cijeni skoro pa skuplji nego u nas i vecinom su dalje noviji,dok ima mnogo izbora s 2.4,ali kao sam cuo da se taj motor nije bas dobro pokazao,mada kazu da je skroz isti kao i ovaj 2.8 samo manja kubikaza,nezz...
 
Član
Hm
E39 Stabilizatori, ramena
Motor hahahah ako je imalo odrzavan nemas brige u vecini slucajeva (ja govorim na 2.5 jer kako sam vidio bar do 5 strane dokle sam citao da si odustao od 2.0)
Vozio sam tu vectru u dizel varijanti i plastika je kineska i one resetkice na izlazima za ventilaciju ko da su napravljeni iz sprdnje, svagdje se pocne guliti i gubiti boju a o skripi da ne pricamo.
Sem toga ok ako trazis novije auto onda je Opel izbor sigurno mada po meni prejeftin mada izgleda pravo dobro dizajnerski vani!
Iskreno bio mi je taj opel u uzem izboru pri kupovini i neka hvala.


I da zaboravih posto vidim da gledas na zadnju klupu mnogo, u 39ke ti nije bajka nazad ne prostorno vec koncepcijski neko se sjebao u racunanju uglova klupe i naslona posteno!
A inace ja od 2m gurnem sjediste do kraja i spustim naslon i moze mi djevojka od 1.60m nazad sjest sasvim normalno.
 
BHT Ovisnik
@davor
kako stradaju ti stabilizatori i ramena,jel skupo to kako ?
sad nisam shvatio sta si zelio reci,nema prostora vele ?:D

@bax
koliko vidim 170ks pise,sad mi nekako izgleda potrom malo,a velik potrosac naspram npr e39 520i ?
 
Član
Prostora ima samo ugao izmedju naslonjaca i djela za sjedenje je preostar.
A ramena nisam mjenjao jer evo vec godina nista, a stabilizatore jesam i nesto je smjesno kostalo kad skontas da je BMW pa sam to zamjenio, mjenjao sam diskove i plocice (rucna i sajle itd itd sto ide ko navijeno na 200k)
 
BHT Ovisnik
aha,kontam sta hoces reci,ostalo nekih djecih mana nema ? na sto paziti pri kupovini,kako se to da vidjeti ? te kako ti se ponasa na plinu i koja ti je hajmo reci prosjecna potrosnja
 
Član
Za jednog šestaka je trom, al opet je brži od tih što su mu kod tebe konkurencija, trom je jer je rasterećen motor, i može preći mnogo, jako mnogo, naravno uz normalno održavanje. Ti znaš što ti treba pa to i kupi.
 
Član
znaci dobar je taj 2.4 motor u audia? ja cuo da nisu bas nesto da cak hvale vise 1.8 t , al sve su to neke lovacke price
:icon_confused:
 
BHT Ovisnik
po komentarima sada me opet najvise vuce srce prema bmw-u,al svi su savjeti dobro dosli,znaci problemi,cijene dijelova i sl.,bmw nema zupcasti jel tako ? sto se tice odrzavanjasamo ulje kazu,jel i unjega staje kao u 530,kazu 8l ?
audi ce isto ostati u optjecaju,vidjeti cemo,jer jedino sto naspram bmw-a vise trosi,a slabije ide,ovaj 1.8T mi se cini ovako poslab za ovoliko auta...svi savjeti su dobro dosli
 
Član
drug ni ja se nebi mogo odlucit izmedju bmw 525 i audija a6 2.4 ,oba auta su extra ,jest da je prednost BMW sto ima lanac i zadnja vuca ,al kad bi naso audija quattro onda je to vec bolji izbor jer svako auto koje ima kardan je bolje od obicnog ,tj. il zadnja vuca il 4x4 ;)
 
BHT Ovisnik
sto se tice 525 i a6 2.4 onda prije 525,jedino sto su ove a6 nesto ejftinije,ali su tromije i vise trose,dok 2.8 quattro je vec druga prica,ali slabo ih uopce ima
 
Član
pa ako ti je trom ima 2.7 biturbo 250 hakasa i pisi ako ti je tromo 175 hakasa a ako na 2.4 dodas neki lijep cip dobijes neki 180-190 konjica sasvim dovoljno , jel utebe to T4 volvo od 200 ks pa ti malo 170 u audiju? ,ako je tako onda te razumijem da ti je trom audi;)
 
BHT Ovisnik
moj volvo je mnogo manje i lakse auto,tako da je ovaj moj motor neki minimum za volva,i znam kako je ako sjedne 4 ljudi kako vuce slabije uz bradinu i sl.,muci se i trosi,bas zbog toga zelim nesto jace,optimalno,kazem da je audi s obzirom na odnos snage i potrosnje losiji,isto kao bmw 520,170ks nije malo,al s obzirom na kilazu auta i potrosnju jeste,ne zelim ni ja sat 300ks il sl.,al zelim neki normalan odnos,snage kilaze i potrosnje jer ne kupujem auto svaki dan,a ovaj ce morati ostati kod mene min. 3-5 god
 
Top